TCL 55P71
Home / info / Jesienne nowości TCL

Jesienne nowości TCL

W dniu 18 XI 2020 firma TCL zorganizowała internetową konferencję prasową, podczas której przedstawiła informacje o swojej pozycji rynkowej, nowych produktach (w tym telewizorach i grajbelkach) oraz o planach na przyszłość. W niniejszym artykule przedstawiam informacje wybrane z dwóch komunikatów prasowych opublikowanych tego samego dnia. Śródtytuły i komentarze pochodzą od redakcji TVTEST.

Informacja prasowa firmy TCL z 18 XI 2020 {wybrane fragmenty)

TCL Electronics, jeden z największych producentów telewizorów na świecie i wiodący dostawca elektroniki użytkowej, zaprezentował dzisiaj, podczas konferencji prasowej online, nowości produktowe firmy w zakresie TELEWIZORÓW, produktów AUDIO oraz nowości na rynku polskim – dużego AGD. Przedstawiono również informacje o nowych trendach na ryku telewizorów wyznaczanych przez firmę TCL, a także o rozwoju marki w Polsce i Europie. Dziennikarze usłyszeli również o nowych Ambasadorach marki, o strategii marketingowej TCL Polska i planach na przyszłość.

[…]

Sytuacja na rynku telewizorów

Wbrew przewidywaniom, pandemia COVID-19 nie spowodowała załamania, ani nawet pogorszenia rynku telewizorów w Europie – w 2020 roku sprzedanych zostanie tyle samo urządzeń, co rok wcześniej, będą one większe, inteligentne i będą oferowały wyższą jakość obrazu. Wiosenny lockdown, który zatrzymał nas wszystkich w domach, a także zamknięcie instytucji kultury (kin, teatrów) sprawiły, że konsumenci więcej czasu spędzali przed ekranem telewizora, który musiał zastąpić inne źródła rozrywki. To z kolei często pociągało za sobą decyzję o zmianie urządzenia na nowsze i większe. Europejska pojemność rynku TV dalej wynosi w 2020 roku ok. 36 M, z czego prawie 80% to urządzenia Smart TV, a 65% to telewizory UHD.

W tym roku 2/3 sprzedanych w Polsce urządzeń to telewizory Ultra HD, 80%  to telewizory Smart TV, a 40% to odbiorniki o przekątnej 55” i większe. Sprzedaż telewizorów TCL w 2020 roku wzrosła w Europie o 35%, natomiast na rynku polskim wzrost wyniósł  78% (sprzedaż telewizorów UHD wzrosła o 54%). Na polski rynek wprowadzony został pierwszy na świecie telewizor MINILED X10, a seria QLED C715/C815 spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem.

Telewizory - zobacz ceny

Telewizory

Podczas konferencji przedstawiono całe portfolio telewizorów TCL, zarówno ostatnio zaprezentowane modele, jak i te, których premiera zaplanowana jest na  pierwszy kwartał 2021 roku. Wśród nich znalazły się między innymi najnowsza Seria P 2020, która niedawno weszła do sprzedaży, oraz takie modele jak  seria 8K czyli model TCL X915, innowacyjny telewizor X10 MINI LED, telewizory QLED C715 i C815 zaprezentowane w maju 2020 r.

[…]

Telewizory z serii P615

TCL P615

Seria P615 to telewizor [60Hz, bez upłynniania ruchu – TCh] w ramce o wyjątkowo smukłej konstrukcji. […] Ponieważ treści i źródła w formacie HDR nie są jeszcze szeroko rozpowszechnione, to dzięki SMART HDR telewizor TLC może wyświetlać obrazy zapisane z zastosowaniem standardowego zakresu dynamicznego (SDR) w jakości podobnej do HDR, pozwalając tym samym cieszyć się z oglądania ulubionych filmów, seriali i programów z najwyższą jakością. […] … telewizor oferuje wyjątkowe wrażenia wizualne, szczególnie podczas oglądania w ciemności. Jednocześnie najlepszy obraz uzupełniony został niezwykle dynamicznym przestrzennym dźwiękiem wysokiej jakości, za który odpowiada system Dolby Audio. Prosty i elegancki telewizor doskonale łączy w sobie funkcjonalność z wysmakowanym wzornictwem.

Seria P615 dostępna jest z ekranami o przekątnej 43”, 50”, 55” (2100 zł – TCh), 65”, 70” i 75.

Telewizory z serii P71

TCL P71

Ekrany serii P71 [60Hz, bez upłynniania ruchu – TCh] charakteryzują się lepszym kontrastem, żywszymi kolorami i odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów. Jest to zasługa zastosowania technologii High Dynamic Range, czyli najnowszego standardu wyświetlania treści 4K UHD. HDR znacznie rozszerza zakres kontrastu i koloru, dzięki czemu wyświetlany obraz jest pełen szczegółów zarówno w światłach, jak i cieniach. […] Dzięki systemowi operacyjnemu Android TV i wbudowanemu Chromecastowi, konsumenci mogą przesyłać bezpośrednio na telewizor zdjęcia, filmy i muzykę ze swoich komputerów, tabletów czy smartfonów.  Dzięki Asystentowi Google możliwe jest także sterowanie telewizorem serii P71 za pomocą głosu, bez sięgania po pilota. Nowy telewizor TCL nie ma ramki z przodu, dzięki czemu staje się idealnym ekranem kina domowego. W tej ultracienkiej konstrukcji zastosowano metal, dzięki czemu P71 jest nie tylko designerskim produktem elektroniki użytkowej, ale również trwałym urządzeniem.

Seria P71 dostępna jest z ekranami o przekątnej 43”, 50”, 55” (2400 zł – TCh), 65” i 75”.

Telewizory z serii P81

TCL P81

Seria P81 [60Hz, z upłynnianiem ruchu – TCh]łączy w sobie ultracienką konstrukcję, jakość obrazu 4K HDR PRO z opatentowanym przez firmę TCL algorytmem Motion Estimation/Motion Compensation (MEMC) Motion Clarity PRO, który pomaga zredukować do minimum rozmycie wyświetlacza i smugi pojawiające się na ekranie podczas ruchu obiektów. Wyposażona jest także w system Dolby Vision HDR10  używany przez największe studia Hollywood i wiodące światowe serwisy streamingowe oraz Dolby Atmos wprowadzający użytkownika do akcji dzięki bardziej szczegółowemu dźwiękowi, który wypełnia pokój i otacza widza. W telewizorze zainstalowany jest także najbardziej zaawansowany system Smart TV: Android TV z wbudowanym Asystentem Google. Dzięki zintegrowanej obsłudze głosowej użytkownicy w łatwy sposób uzyskają dostęp do ulubionych treści. Bezramkowa, metalowa konstrukcja z centralną podstawą zastosowana w serii P81 to większy ekran i bardziej kinowy obraz.

Seria P81 dostępna jest z ekranami o przekątnej 50”, 55” (2500 zł – TCh) i 65”.

Grajbelki

TS 8111

TCL TS8111 soundbar

Soundbary TCL z serii TS 8111, dzięki dwóm wbudowanym subooferom oraz systemowi Dolby Atmos 2.1., dostarczają znakomitej jakości dźwięk kinowy, nie zajmując przy tym dużo miejsca. Głośnik wyposażony jest w starannie dobrane połączenie ustawionych pod kątem przetworników i reflektorów akustycznych, a za sprawą wbudowanego podwójnego głośnika niskotonowego zapewnia również doskonały bas. Dzięki systemowi Dolby Atmos, uwolnione z poszczególnych kanałów dźwięki są precyzyjnie rozlokowane w pomieszczeniu i mogą poruszać się wokół słuchacza tworząc kopułę 3D. Niezależnie od tego, czy jest to intymny dialog, czy też złożony pejzaż dźwiękowy, każdy niuans brzmieniowy ożywa pełnią szczegółów i głębi oraz gwarantuje, że słuchaczom nie umknie żaden dźwięk. Wbudowany subwoofer nie tylko zapewnia doskonały dźwięk, oszczędza także miejsce, co sprawia, że soundbary z serii TCL TS 8111 idealnie nadają się do mniejszych pomieszczeń lub minimalistycznego wnętrza. Ze względu na transmisję strumieniową przez Bluetooth niezwykle łatwo przekształcić je w potężny system muzyczny, a dźwięk wypełni dowolne pomieszczenie.

Cena […] TS 8111 to 899 PLN, do sklepów trafi jeszcze w 2020 roku.

TS 6110

TCL TS6110 soundbar

Dzięki soundbarowi TCL z serii TS 6110 – 2.1-kanałowemu systemowi kina domowego z HDMI i bezprzewodowym subwooferem – użytkownicy mogą z łatwością zamienić swój telewizor w kinowy ekran. Soundbar jest wyposażony w wejście HDMI-ARC z obsługą HDMI-CEC, czyli konsumenci potrzebują tylko jednego kabla do podłączenia go z telewizorem. Listwa dźwiękowa uruchamia się automatycznie po uruchomieniu telewizora, a jego głośność można regulować za pomocą pilota telewizora. Szerokopasmowe głośniki, precyzyjnie zaprojektowana obudowa i mocny, bezprzewodowy subwoofer sprawiają, że soundbar z serii TS6110 przenosi do salonu kinowy dźwięk z charakterystycznymi głębokimi basami, a maksymalna moc audio pozwala na oddanie intensywności wrażeń.

Cena […] TS 6110 to 699 PLN, do sklepów trafi jeszcze w 2020 roku.

TS 6100

TCL TS6100

W serii TCL TS 6100 znajduje się soundbar działający w systemie kina domowego 2.0. Prosty w obsłudze zestaw głośników, wyposażony w gniazdo HDMI, pozwala cieszyć się znacznie lepszym dźwiękiem płynącym z telewizora. Listwa dźwiękowa posiada wejście HDMI-ARC
z obsługą HDMI-CEC, więc do podłączenia jej z telewizorem użytkownicy potrzebują tylko jednego kabla. TCL TS 6100 włącza się (i wyłącza) automatycznie po uruchomieniu telewizora, a jego głośność można regulować za pomocą pilota telewizora. Soundbar został wyposażony w szerokopasmowe głośniki i obudowę, dzięki której dźwięk wychodzący z pojedynczego zestawu głośnikowego jest w stanie wypełnić całe pomieszczenie. Dzięki maksymalnej mocy audio, użytkownicy będą mogli zanurzyć się w dźwięku, który pozwoli na oddanie intensywności wrażeń. Zastosowanie technologii Bluetooth niezwykle łatwo przekształci soundbar w potężny system muzyczny.

Cena […] TS 6100 to 399 PLN, do sprzedaży wszedł już w listopadzie 2020 roku. Telewizory - zobacz ceny