Sony 85ZG9
Home / info / Sony 85ZG9 – test (zapowiedź)

Sony 85ZG9 – test (zapowiedź)

Co można powiedzieć o najtańszym telewizorze LCD marki Sony z serii Master? Że w cenie niemal 70 tysięcy złotych tani jednak nie jest? Że jest tak gruby i ciężki, że o powieszeniu go na ścianie można zapomnieć? Że “brakuje” treści 8K, a więc jego zakup jest bez sensu? Tak, rzeczywiście, tego typu krytyczne wypowiedzi można znaleźć na różnych mniej lub bardziej zacnych forach. Problem w tym, że krytycy patrzą na 85-calową Bravię tylko i wyłącznie przez pryzmat 8K i “braku” tego typu treści. W swoim zacietrzewieniu w ogóle nie widzą głównej zalety tego ekranu, która czyni go liderem rynku telewizorów w swojej klasie i sprawia, że obraz na ekranie Sony 85ZG9 ma się do obrazu na OLED-ach jak latarnia morska do tlącego się ogarka.

Sony 85ZG9 8K HDR logo

Nie chcę nikogo przekonywać do tego telewizora – on obroni się sam. Zanim jednakże wyłuszczę jego zalety w recenzji, zamieszczam galerię zdjęć zrobioną podczas odtwarzania wspaniałego demo 8K z Wenecji.

Co można powiedzieć o najtańszym telewizorze LCD marki Sony z serii Master? Że w cenie niemal 70 tysięcy złotych tani jednak nie jest? Że jest tak gruby i ciężki, że o powieszeniu go na ścianie można zapomnieć? Że "brakuje" treści 8K, a więc jego zakup jest bez sensu? Tak, rzeczywiście, tego typu krytyczne wypowiedzi można znaleźć na różnych mniej lub bardziej zacnych forach. Problem w tym, że krytycy patrzą na 85-calową Bravię tylko i wyłącznie przez pryzmat 8K i "braku" tego typu treści. W swoim zacietrzewieniu w ogóle nie widzą głównej zalety tego ekranu, która czyni go liderem rynku telewizorów w…

Sony 85ZG9

ocena ogólna

Super

Najlepszy 85-calowy telewizor do oglądania treści HDR, który pokazuje OLED-om gdzie raki zimują. Paradoksalnie, obsługa 8K to dodatkowa, a nie główna zaleta. Głównym atutem jest najlepsza w swojej klasie, a może i na całym na rynku, obsługa HDR .

Tomasz Chmielewski