Home / info / 2TB od Sony

2TB od Sony

Firma Sony poinformowała o rychłym wprowadzeniu na rynek nowych pamięci przenośnych przeznaczonych dla wymagających zawodowców. Szczegóły poniżej.

 

KOMUNIKAT PRASOWY

 

Firma Sony wprowadza do oferty przenośny, zasilany przez magistralę dysk twardy o pojemności 2 TB, przeznaczony do szybkiego wykonywania kopii zapasowych w terenie oraz do innych zastosowań profesjonalnych.

Nowy, 2-terabajtowy model (PSZ-HA2T) wzbogaci ofertę przenośnych nośników danych Sony, którą tworzyły dotychczas dyski twarde 500 GB i 1 TB (PSZ-HA50 i PSZ-HA1T) oraz 256-gigabajtowy napęd SSD (PSZ-SA25).

Sony_PSZ-HA2T_2

Wszystkie napędy są umieszczone w wytrzymałych osłonach silikonowych i dostarczane w pudełkach ochronnych, co ułatwia ich użytkowanie w terenie i zmniejsza ryzyko uszkodzenia w transporcie. Konstrukcja urządzeń zapewnia ponadto odporność na upadek z wysokości do 2,3 metra*4*5 (napędy SSD) i do 2 metrów*4*5 (dyski twarde).

Systematyczny wzrost ilości danych rejestrowanych w terenie zwiększa znaczenie niezawodnych, pojemnych rozwiązań do wykonywania kopii zapasowych.

 mówi Wayne Desmond z działu multimediów i aplikacji Sony.

Przykładowo, rosnąca popularność produkcji 4K utrudnia utrzymanie spójności, bezpieczeństwa i szybkości procesu produkcyjnego. Wzbogacenie oferty o dysk twardy 2 TB ułatwi użytkownikom przechowywanie większej ilości danych, a tym samym wyeliminuje obawy o wyczerpanie pojemności nośników, które służą do przechowywania kopii zapasowych. Dla profesjonalistów atutem tego nowego dysku przenośnego będzie szybkość, trwałość, a przede wszystkim świadomość, że nośnik z nagraniem znajduje się w twardej osłonie, przystosowanej do transportu i składowania.

Napędy są zgodne ze standardem MIL-STD-810G*5 oraz odporne na kurz i pryskającą wodę, zgodnie z wymaganiami dla klasy ochrony IP5X*6 oraz IPX4*6. Pozwala to na ich użycie w różnych środowiskach i warunkach*5.

Preinstalowane oprogramowanie do formatowania pozwala w prosty sposób wybrać żądany format plików: exFAT, FAT32, HFS+ lub NTFS. Do sprawdzenia stanu transmisji danych można użyć umieszczonego na napędzie wskaźnika LED. Konstrukcja napędów usprawnia przepływ powietrza, dzięki czemu można je układać jeden na drugim i łączyć kaskadowo, bez ryzyka nadmiernego nagrzania sprzętu*7.

Sony_PSZ-HA2T_1

Wszystkie napędy są wyposażone w port USB 3.0*2 oraz dwa porty FireWire 800. Maksymalna prędkość transmisji danych wideo przez łącze USB 3.0 wynosi 400 MB/s*3 (dla modelu SSD) i 120 MB/s*3 (dla dysków twardych). Oznacza to, że przesyłanie materiału filmowego o objętości około 30 GB na napęd SSD podłączony do portu USB 3.0 zajmuje niespełna 90 sekund*1*3.

Rozpoczęcie sprzedaży dysku twardego PSZ-HA2T planowane jest na czerwiec 2014 r. Napędy Sony objęte są trzyletnią ograniczoną gwarancją oraz programem pełnego wsparcia użytkownika, obejmującego pomoc techniczną. Więcej o tych nowych produktach można dowiedzieć się z filmu Sony Portable Storage (poniżej).

 

© TV TEST 2014

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl