Home / informacje prasowe / Aktualizacja oprogramowania soundbarów Sony

Aktualizacja oprogramowania soundbarów Sony

Informacja prasowa firmy Sony

Wprowadzenie funkcji HDMI eARC w najnowszym oprogramowaniu głośników w formie listwy i amplitunerów wielokanałowych Sony z systemem Dolby Atmos®

  • Uaktualnienie wewnętrznego oprogramowania trzech głośników w formie listwy i dwóch amplitunerów Sony
  • Obsługa najnowszych formatów audio dzięki funkcji eARC dodanej w standardzie HDMI 2.1
  • Najwyższa jakość dźwięku z połączonych elementów systemu kina domowego

Firma Sony wydała uaktualnienie wewnętrznego oprogramowania zwiększające jakość, funkcjonalność i łatwość łączenia zestawów kina domowego. Wprowadza ono obsługę funkcji eARC przez produkty Sony z systemem Dolby Atmos® i DTS:X™: głośniki w formie listwy HT-ST5000, HT-ZF9 i HT-XF9000 oraz amplitunery wielokanałowe STR-DN1080 i STR-DH790.

Najwyższy standard jakości dźwięku

Funkcja eARC, rozszerzająca pasmo i zwiększająca prędkość transmisji, jest niezbędna do uzyskania najwyższej możliwej jakości dźwięku z zaawansowanych źródeł. Nowe oprogramowanie pozwoli więc przesyłać nieobsługiwane przez funkcję ARC, „obiektowe” materiały audio w formatach Dolby Atmos TrueHD, DTS:X HD Master Audio i wielokanałowym LPCM. eARC jest elementem specyfikacji HDMI 2.1, wprowadzającej obsługę wyższych rozdzielczości, większych szybkości zmian obrazu, dynamicznego obrazu HDR i przewodów HDMI klasy „ultra high-speed”. Aktualizacja zapewnia pełną zgodność między urządzeniami audio z eARC a telewizorami z eARC, takimi jak modele Sony BRAVIA AF9 i ZF9.

Soundbar HT-ZF9 i asystent Amazon Alexa

Najnowsza aktualizacja pozwoli użytkownikom głośników w formie listwy Sony HT-ZF9 korzystać z asystenta głosowego Amazon Alexa.[1] Po wypowiedzeniu słowa „Alexa” będą mogli oni używać komend głosowych do obsługi takich funkcji soundbaru HT-ZF9, jak włączanie ulubionych utworów, regulacja głośności itp.

Aktualizacja wprowadzająca obsługę funkcji eARC jest dostępna od 17 października 2018 r.[2] pod adresami:

HT-ST5000: https://www.sony.pl/electronics/support/ht-st5000/downloads/00015527 

HT-ZF9: https://www.sony.pl/electronics/support/ht-zf9/downloads/00015571

HT-XF9000: https://www.sony.pl/electronics/support/ht-xf9000/downloads/00015568

STR-DN1080: https://www.sony.pl/electronics/support/str-dn1080/downloads/00015532

STR-DH790: https://www.sony.pl/electronics/support/str-dh790/downloads/00015535

Więcej wiadomości z firmy Sony można znaleźć pod adresem http://presscentre.sony.pl/

[1] Aktualnie obsługiwane są wyłącznie języki angielski, francuski i niemiecki. Wkrótce dodany zostanie język włoski i hiszpański.

[2] Jeśli urządzenie jest podłączone do Internetu, aktualizacja zostanie zainstalowana automatycznie przez OTA. W przeciwnym razie należy ją pobrać ze strony [producenta] i zainstalować z pamięci USB.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl