Polk Magnifi Mini AX
Home / info / Atmos + DTS:X = MagniFi Mini AX

Atmos + DTS:X = MagniFi Mini AX

Amerykański Polk, który należy do tego samego koncernu co Denon i Marantz, wprowadza na nasz rynek ulepszoną wersję soundbaroboksa Magnify Mini.

Aktualizacja z 30 V 2022: link do mojej recenzji tej oryginalnej grajbelki poniżej.

AX = Atmos + DTS:X. Test soundbara Polk MagniFi Mini AX

W stosunku do poprzednika wprowadzono następujące ulepszenia:

  • zwiększono powierzchnię membrany głośnika niskotonowego  w subwooferze;
  • dodano obsługę Dolby Atmos;
  • dodano obsługę DTS:X.

Pozostałe nowinki opisano w oficjalnym komunikacie prasowym poniżej.

Komunikat prasowy firmy Polk z 15 marca 2022 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego nie oznacza, że akceptujemy jakiekolwiek stwierdzenia i sformułowania w nim zawarte.

Polk Audio rozszerza swoją serię MagniFi o kompaktowy soundbar MagniFi Mini AX z Dolby Atmos® i dźwiękiem przestrzennym DTS:X

MagniFi Mini AX o szerokości 37 cm oferuje kinowy, wypełniający pomieszczenie dźwięk z krystalicznie czystymi dialogami, zapewniając najwyższą przyjemność z muzyki, filmów i gier

Eindhoven – 15 marca 2022 roku – Polk Audio zaprezentował dziś swój najnowszy soundbar, ultrakompaktowy MagniFi Mini AX, który zapewnia entuzjastom muzyki i filmów immersyjne wrażenia dźwiękowe dzięki technologiom Dolby Atmos i DTS:X, dodatkowo zoptymalizowanym za pomocą opatentowanej przez Polk technologii SDA. Użytkownicy zyskują również mieli dostęp do milionów utworów, podcastów i nie tylko dzięki wysokiej jakości streamingowi Wi-Fi za pośrednictwem Apple AirPlay 2, Chromecast oraz Spotify Connect, a także wygodzie łączności Bluetooth. MagniFi Mini AX bezproblemowo łączy się z dowolnym telewizorem i zawiera w komplecie potężny bezprzewodowy subwoofer, który zapewnia bogaty, głęboki bas i mocne uderzenie, jakiego wymagają współczesne ścieżki dźwiękowe.

Polk Magnifi Mini AX 2022

Soundbar MagniFi Mini AX wykorzystuje 50 lat inżynierii głośników Polk, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku płynącą z eleganckiej obudowy o szerokości zaledwie 37 cm. Wyposażony w zaawansowany układ 5 przetworników i bezprzewodowy subwoofer, idealny do poprawy dźwięku praktycznie każdego telewizora, ten kompaktowy, potężny system zapewnia głęboki bas, szczegółowe tony wysokie i ekspansywną scenę dźwiękową 3D, dorównującą znacznie większym soundbarom.

Projektując MagniFi Mini AX postanowiliśmy stworzyć najlepiej brzmiący, ultrakompaktowy soundbar z dźwiękiem Dolby Atmos

– powiedział Frank Sterns, prezes Polk Audio.

Dzięki integracji immersyjnych możliwości formatów surround Dolby Atmos i DTS:X, a następnie ich optymalizacji dzięki opatentowanej przez Polk technologii SDA stworzyliśmy produkt, który jest nie tylko tak wydajny, jak trzykrotnie większy soundbar, ale także zapewnia niezrównany w swojej klasie poziom dokładności sceny dźwiękowej.

Jeszcze lepsze brzmienie Dolby Atmos

MagniFi Mini AX wykorzystuje certyfikowany dźwięk przestrzenny Dolby Atmos i DTS:X, aby stworzyć realistyczne, kinowe wrażenia słuchowe w każdym pomieszczeniu. Inżynierowie Polk jeszcze bardziej ulepszyli wrażenia dźwięku przestrzennego, integrując opatentowaną technologię SDA czwartej generacji, aby stworzyć jeszcze szerszą i dokładniejszą scenę dźwiękową niż zapewniana przez same dekodowanie Dolby Atmos oraz DTS:X. Ponadto, aby umożliwić słuchaczom zanurzenie się w standardowych ścieżkach dźwiękowych i muzyce stereo, zastosowano tryb dźwięku 3D, który przekonwertowuje sygnał do wirtualnego dźwięku przestrzennego 360 stopni, w tym wirtualnych kanałów wyższej warstwy.

Bezprzewodowy system rozrywki domowej ze streamingiem muzyki

Oprócz tego, że jest doskonałym rozwiązaniem dla filmów, telewizji i gier, dzięki MagniFi Mini AX klienci będą mogli cieszyć się wyższą jakością streamingu muzyki z telefonu, tabletu lub komputera przez Wi-Fi dzięki Apple AirPlay 2, Google Chromecast i Spotify Connect. MagniFi Mini AX łatwo łączy się również z urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth.

Kluczowe funkcjonalności

Zrozumiałość dialogów jest bardzo ważna, aby cieszyć się filmami, wiadomościami, sportem, grami i nie tylko. Zaimplementowana w MagniFi Mini AX, opatentowana przez Polk technologia rozpoznawania mowy VoiceAdjust™ działa synergistycznie z dedykowanym przetwornikiem kanału centralnego soundbaru, dzięki czemu użytkownicy mogą zwiększyć poziom wokali bez wpływu na ogólną głośność ścieżki dźwiękowej, nigdy więcej nie tracąc ani jednego słowa.

Potężny, bezprzewodowy subwoofer nowej generacji, który jest częścią systemu MagniFi, łączy się automatycznie z soundbarem i może być umieszczony w dowolnym miejscu w odległości do 6,7 metra. Subwoofer zapewnia głęboki, poruszający ciało i duszę bas, z którego słynie Polk. Brzmienie subwoofera można dostosować do własnych preferencji za pomocą funkcji BassAdjust, która optymalizuje odtwarzanie niskich częstotliwości między soundbarem a subwooferem.

Polk Magnifi Mini AX

Tryby filmu i muzyki dostosowują wydajność soundbaru do aktualnie odtwarzanej treści, a tryb nocny jednocześnie zwiększa głośność dialogów i obniża poziom basu, aby nie przeszkadzać śpiącej rodzinie lub sąsiadom. Aby uzyskać jeszcze bardziej immersyjny dźwięk przestrzenny, użytkownicy mogą dodać bezprzewodowe głośniki efektowe Polk SR2 (dostępne osobno), aby cieszyć się prawdziwym wielowymiarowym dźwiękiem Dolby Atmos lub DTS:X 5.1.

Łatwa konfiguracja z dowolnym telewizorem

System MagniFi Mini AX jest niezwykle łatwy w konfiguracji. Użytkownicy docenią możliwość połączenia tylko jednym kablem, oferującym kompatybilność z dowolnym telewizorem za pośrednictwem HDMI eARC/ARC (kabel HDMI w zestawie), wejścia optycznego lub wejścia AUX. Czytelny wyświetlacz OLED sprawia, że wybrane ustawienia są łatwo zauważalne. Soundbar MagniFi Mini AX zawiera pilot w zestawie, współpracuje z większością pilotów do telewizora i jest gotowy do obsługi Roku TV, co zapewnia jeszcze łatwiejszą konfigurację i kontrolę.

Cena i dostępność

System soundbar Polk Audio MagniFi Mini AX będzie dostępny w sprzedaży w cenie 2 199 zł w drugiej połowie marca 2022 roku na stronie PolkAudio.com oraz u autoryzowanych dealerów Polk. […]
O marce Polk Audio

Polk (www.polkaudio.com), marka należąca do Sound United, to wielokrotnie nagradzany producent wysokiej klasy głośników. Założona w 1972 roku z misją, że każdy zasługuje na doskonały dźwięk, marka Polk jest liderem rynku głośników kina domowego premium w Ameryce Północnej i wiodącym producentem soundbarów, słuchawek, głośników bezprzewodowych, głośników mobilnych oraz wzmacniaczy i innych produkty audio o wysokiej wydajności.

O marce Sound United

Sound United zostało założone w 2012 roku z prostą misją – dostarczania światu radości poprzez dźwięk. Dziś jesteśmy jedną z największych na świecie firm oferujących rozwiązania AV i domem dla kilku legendarnych marek audio – Bowers & Wilkins™, Denon®, Marantz®, Polk Audio, Classé, Definitive Technology, HEOS, oraz Boston Acoustics®. Każda marka ma swoją własną filozofię i wyjątkowy charakter brzmienia domowej rozrywki.

Dzięki dekadom doświadczenia Sound United nadzoruje projektowanie i produkcję różnorodnych produktów audio klasy premium, w tym głośników, soundbarów, amplitunerów, głośników bezprzewodowych, wzmacniaczy, gramofonów i słuchawek. Tworzymy niezapomniane wrażenia słuchowe dla szerokiego grona konsumentów w ponad 130 krajach. Więcej informacji na temat Sound United i naszej misji można znaleźć na stronie soundunited.com.

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl