Home / informacje prasowe / Automatyczna zmiana trybu obrazu z telewizorach LG

Automatyczna zmiana trybu obrazu z telewizorach LG

Jeden z moich znajomych angielskojęzycznych dziennikarzy po przeczytaniu tego komunikatu prasowego (który przecież poszedł na świat cały) powiedział krótko: „a to nie lepiej od razu ustawić tryb filmmaker w telewizorze na stałe?”.

Podpisuję się pod jego stwierdzeniem rękami i nogami.

Komunikat prasowy firmy LG z 29 X 2021 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego nie oznacza, że akceptujemy jakiekolwiek stwierdzenia i sformułowania w nim zawarte.

Telewizory LG teraz z funkcją automatycznego przełączania na Filmmaker Mode™ podczas wyświetlania treści Prime Video

Klienci serwisu Prime Video dzięki telewizorom LG mogą korzystać z pełni możliwości przygotowanych przez twórców filmów i seriali.

Od tego tygodnia firma LG wprowadza aktualizację funkcji, która umożliwi posiadaczom telewizorów LG UHD Smart 4K i 8K z 2020 i 2021 roku automatyczne wyświetlanie filmów i seriali z serwisu Prime Video z wykorzystaniem funkcji Filmmaker ModeTM. Pozwoli to użytkownikom wykorzystać cały potencjał wizualny przygotowanych dla nich treści.

Filmmaker Mode został opracowany przez UHD Alliance, czyli grupę podmiotów związanych z prezentowaniem materiałów w rozdzielczości Ultra HD. W gronie tym znaleźli się czołowi producenci elektroniki użytkowej, a także studia filmowe i telewizyjne, dystrybutorzy oraz firmy technologiczne, które dążą do tego, by widzowie doświadczali jak najlepszych wrażeń podczas oglądania. Filmmaker Mode został po raz pierwszy przedstawiony w 2019 roku, a rok później udostępniony w telewizorach LG. Jego celem jest zachowanie wizualnych koncepcji twórców i stworzenie w warunkach domowych efektów zbliżonych do tych, jakich doświadczyć można w sali kinowej.
Firmy LG i Amazon przeniosły teraz tę ideę na wyższy poziom, oferując treści serwisu Prime Video z sygnałem, który automatycznie uruchamia tryb Filmmaker Mode w modelach LG UHD 4K i 8K z systemem webOS 5.0 i webOS 6.0*. Funkcja wykrywania i regulacji ustawień zgodnie z Filmmaker Mode przez kompatybilne telewizory – bez konieczności ręcznej zmiany ustawień – jest pierwszym takim rozwiązaniem w branży. Wskazuje producentom, jak w przyszłości zapewnić użytkownikom lepsze wsparcie usług streamingowych bez konieczności wykonywania dodatkowych operacji**.
Funkcje przetwarzania obrazu, takie jak wygładzanie ruchu i wyostrzanie obrazu, idealnie sprawdzają się w przypadku emitowanych treści, łącznie z transmisjami sportowymi i programami telewizyjnymi. Czasem mogą jednak sprawić, że filmy pełnometrażowe wyglądają zbyt płynnie – jakby były nadmiernie przetworzone. Filmmaker Mode automatycznie wyłącza wszelkie ustawienia przetwarzania obrazu, które powodują, iż filmy prezentują się nienaturalnie, przez co są wyświetlane w sposób niezgodny z wizją reżyserów. Tryb zachowuje oryginalne proporcje obrazu, kolory i liczbę klatek na sekundę, aby zapewnić bardziej autentyczne wrażenia.
[…]

* Dostępne w telewizorach LG UHD Smart TV 4K i 8K z 2020 i 2021 roku oraz wszystkich telewizorach OLED 4K dzięki udostępnianej już w tym tygodniu aktualizacji oprogramowania dla kompatybilnych modeli z 2021 roku.

** Widzowie mają do dyspozycji opcję zatwierdzenia lub odrzucenia przełączenia do trybu Filmmaker Mode w nowym oknie. Po potwierdzeniu tryb ten może być ręcznie wyłączony w menu ustawień.

*** Dostępny w wybranych krajach.

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl