Home / info / Asus Designo z dźwiękiem od Bang & Olufsen

Asus Designo z dźwiękiem od Bang & Olufsen

Jak pięknie i kusząco można zaprezentować monitor, pokazała firma ASUS, przedstawiając najnowszy model z linii Designo. I nie jest to klip strzelający w nas półsekundowymi migawkami w tempie szaleńczego pościgu na autostradzie, a naprawdę stylowa, jak sam monitor, zgrabna i ponętna wizytówka wideo, za którą należy się duży plus. I od razu zdradzę, że słoneczny zegar pojawiający się na wstępie nie jest przypadkowy, gdyż właśnie nim inspirowali się projektanci, konstruując podstawkę monitora.


INFORMACJA PRASOWA


[youtube http://www.youtube.com/watch?v=vptvPJir50A?feature=player_detailpage]


Inspirująca elegancja i bogaty dźwięk – nowy monitor Designo MX27AQ

Designo to linia monitorów ASUS, która wyróżnia się eleganckim, stylowym wyglądem i dobrą jakością dźwięku. Pełnią funkcję nie tylko użytkową, ale i estetyczną. Najnowszy model MX27AQ otrzymał nagrodę iF Award za ultra cienką ramę, profil i projekt podstawki inspirowany zegarem słonecznym. Wyposażony został w wyświetlacz WQHD o rozdzielczości 2560 x 1440, dzięki czemu uzyskujemy większą powierzchnię do pracy w porównaniu z ekranami Full HD o podobnych wymiarach. O brzmienie dba technologia Bang & Olufsen ICEpower. Nie zabrakło w nim rozwiązania ASUS Eye Care, które zmniejsza zmęczenie oczu i dba o ich zdrowie.

Realistyczny obraz WQHD
Mierzący 27 cali wyświetlacz WQHD o rozdzielczości 2560 x 1440, zapewnia o 25%. ostrzejszy obraz i do 77% więcej powierzchni użytkowej niż ekrany Full HD o podobnych wymiarach. Model MX27AQ wyposażono w panel AH-IPS. Oferuje on kontrast 100 000 000:1, obsługuje przestrzeń kolorów 100% sRGB oraz 178-stopniowy kąt widzenia, czyli eliminuje zmiany kolorów podczas oglądania pod ekstremalnymi kątami.

Subtelna konstrukcja bez ramy nagrodzona
Designo MX27AQ otrzymał 2015 iF Design Award. Wyróżnia się niezwykle cienkim profilem –  w najcieńszym miejscu mierzy zaledwie 1,25 cm, a jego krawędzie mają 0,1 cm szerokości. Prosty i elegancki design dodatkowo dopełnia inspirowana zegarem słonecznym wytrzymała, metalowa podstawka. Jego minimalizm i charakter doskonale wpiszą się w każdą nowoczesną przestrzeń – zarówno biurową, jak i domową.

Dźwięk ulepszony technologią ICEpower firmy Bang & Olufsen
Monitor dostarcza użytkownikom realistyczne brzmienie dzięki połączeniu zaawansowanego sprzętu i profesjonalnej technologii audio. Wykorzystuje ASUS SonicMaster z technologię ICEpower firmy Bang & Olufsen z układem MobileSound 3. SonicMaster poprawia jakość odtwarzania, zapewniając krystalicznie czyste brzmienie z bogatszym, wyraźniejszym wokalem i szerszym zakresem częstotliwości. Wbudowane dwa głośniki stereofoniczne 3W zapewniają kinowej jakości dźwięk przestrzenny.
Funkcja ASUS AudioWizard posiada cztery gotowe tryby do wybory: muzyka, film, gra, użytkownik, co pozwala jeszcze dokładniej dobrać jakość dźwięku do sytuacji.

Zdrowie oczu przede wszystkim
W Designo MX27AQ zastosowano technologię ASUS Eye Care z funkcjami ASUS Flicker-Free i Low Blue Light. Odpowiada ona za zmniejszenie zmęczenia oczu i eliminację niekorzystnych czynników. Jest to szczególnie istotne, gdy spędzamy przed komputerem codziennie po kilka czy kilkanaście godzin. Monitor wykorzystuje również rozwiązanie ASUS Blue Light Filter, które chroni użytkownika przed szkodliwym, niebieskim światłem. Ustawienia filtra można regulować z poziomu menu OSD wyświetlanego na ekranie.

Szerokie możliwości łączności
Nowy model jest kompatybilny z większością urządzeń multimedialnych dzięki portom DisplayPort 1.2, HDMI oraz HDMI / MHL 2.0. Ten ostatni pozwala użytkownikom na wyświetlanie zawartości znajdującej się na urządzeniach kompatybilnych z MHL przy ich jednoczesnym ładowaniu.

Dostępność i ceny
Sugerowana cena detaliczna wynosi 2300 zł.

ASUS Designo MX27AQ
Panel
Przekątna: 27 cali (68,47)
Rozdzielczość:  2560 x 1440
Plamka: 0,233mm (109ppi)
Kolory (maks.):  16,7 milionów kolorów
Kąt widzenia:  178°(Poz.)/178°(Pion.)
Kontrast:  100,000,000:1 ASUS Smart Contrast Ratio
Jasność (maks.):  300cd/m²
Czas reakcji:  5ms (Gray to Gray)
Ekskluzywne technologie firmy ASUS: ASUS SonicMaster, ASUS AudioWizard, ASUS Eye Care, ASUS Blue Light Filter, ASUS SplendidPlus Intelligence, ASUS QuickFit Virtual Scale, ASUS GamePlus
Wejście/wyjście: DisplayPort1.2, HDMI / MHL2.0, HDMI x 2, wejście PC audio, wejście AV Audio, wejście dla słuchawek
Dźwięk: 3-watowe głośniki stereofoniczne z technologią ASUS SonicMaster i ICEpower Bang & Olufsen
Design / Podstawka: ultrapłaski, bez ramki, design „edge-to-edge”, inspirowana zegarem słonecznym metalowa podstawka z możliwością regulacji kąta nachylenia od +20° do -5°
Wymiary: 614,4 x 429,5 x 225,4 mm
Masa: 5,5 kg netto, 8,3 kg brutto

O firmie ASUS
Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony.  Firma ASUS zdobyła w 2014 roku 4256 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2013 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich. 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl