Home / informacje prasowe / Będzie więcej filmów w HDR10+

Będzie więcej filmów w HDR10+

Choć pośród materiałów zarejestrowanych w technice HDR dominują te w formatach HDR10 oraz Dolby Vision, firmy zaangażowane w popularyzację bezpłatnego formatu HDR10+ nie składają broni. Wśród nich są, między innymi, Panasonic i Samsung, a ten drugi opublikował niedawno interesujący komunikat.

Informacja prasowa firmy Samsung

Więcej filmów z HDR10+

Samsung Electronics i amerykańska firma Universal Pictures Home Entertainment (UPHE) zapowiedziały wprowadzenie na rynek filmów zremasterowanych zgodnie ze specyfikacją technologii HDR10+.

HDR10+ (High Dynamic Range 10+) to wprowadzony przez Samsung Electronics standard [błąd: HDR1-+ to format, nie standard – TCh] wideo oparty na otwartym dostępie do kodu źródłowego. Pozwala uzyskać poprawę wrażeń z oglądania treści wideo, dzięki zwiększeniu jasności scen jasnych i większej głębi ciemnych barw. Tym samym widzowie mogą cieszyć się niezwykłą jakością obrazu HDR.

W ramach współpracy Samsung Electronics i UPHE będą prowadzić wspólne działania, aby zapewnić szeroki wybór nowych wersji filmów z technologią HDR10+, gwarantując widzom najlepsze możliwe wrażenia na różnych ekranach.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Samsung Electronics przy rozwoju standardu HDR10+. Ta przełomowa technologia w połączeniu z ogromnym wyborem tytułów wytwórni Universal, dostępnych zarówno na nośnikach fizycznych, jak i cyfrowo, zapewni widzom niezrównane wrażenia wizualne

 powiedział Michael Bonner, Executive Vice President, Digital Distribution, UPHE.

Zapoczątkowaliśmy nową erę jakości obrazu dzięki technologii HDR10+, która zapewnia widzom wzmocnione, realistyczne wrażenia podczas oglądania

 powiedział Hyogun Lee, Executive Vice President of R&D Team, Visual Display Business w Samsung Electronics.

Wykorzystując tą wyjątkową technologię i doświadczenie Samsung Electronics nadal będziemy rozwijać współpracę z kluczowymi partnerami, takimi jak Universal, aby zapewnić użytkownikom możliwie najlepsze treści HDR.

Od momentu powołania HDR10+ LLC w sierpniu 2017 roku Samsung Electronics współpracuje z różnymi firmami, takimi jak studia filmowe i operatorzy OTT, przewodząc w dziedzinie technologii HDR nowej generacji i rozbudowując ekosystem. Poza Koreą, Japonią i USA Samsung będzie nadal rozwijać standard [format – TCh]HDR10+ oraz program certyfikacji w innych krajach na całym świecie.

W ramach programu certyfikacji urządzeń i filmów z HDR10+ udostępniane są szczegółowe specyfikacje dotyczące technologii i testów oraz dostarczane jest logo certyfikacji wydawane przez niezależne laboratorium badawcze. Za korzystanie z logo i technologii nie są pobierane opłaty. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.hdr10plus.org.

Informacje o Universal Pictures Home Entertainment

Universal Pictures Home Entertainment (UPHE – www.uphe.com) jest oddziałem Universal Filmed Entertainment Group (UFEG). UFEG zajmuje się produkcją, nabywaniem, sprzedażą i ogólnoświatową dystrybucją rozrywki filmowej na różnych nośnikach na potrzeby kina, rozrywki domowej, telewizji i innych platform dystrybucyjnych oraz produktów konsumenckich, gier interaktywnych i rozrywki na żywo. Struktura firmy obejmuje Universal Pictures, Focus Features, Universal Pictures Home Entertainment, Universal Brand Development, Fandango oraz DreamWorks Animation Film and Television. UFEG wchodzi w skład NBCUniversal, jednej z czołowych światowych firm medialnych i branży rozrywkowej zajmujących się rozwojem, produkcją i marketingiem rozrywki, wiadomości oraz informacji dla globalnej publiczności.  NBCUniversal jest właścicielem i operatorem cennego portfela sieci informacyjnych i rozrywkowych, czołowej wytwórni firmowej, firmy produkcji telewizyjnej, czołowej grupy stacji telewizyjnych, światowej sławy parków rozrywki oraz pakietu czołowych firm internetowych. NBCUniversal jest spółką zależną Comcast Corporation.

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl