Home / info / Chmura w domu

Chmura w domu

Z puchnącymi zasobami domowych plików multimedialnych coraz trudniej poradzić sobie li tylko z wykorzystaniem pamięciowych zasobów komputera. Również pojedyncze dyski zewnętrzne szybko się zapełniają, choć na szczęście ich ceny są całkiem atrakcyjne. Ale gromadzenie danych to tylko jedna strona zagadnienia, druga – to łatwość ich udostępniania, szczególnie w odniesieniu do plików multimedialnych, bo te chcielibyśmy mieć na zawołanie, i to jeszcze do odtworzenia nie tylko na komputerze. Rozwiązaniem zyskującym na popularności są więc urządzenia NAS, które coraz śmielej wkraczają do domów.


INFORMACJA PRASOWA


QNAP prezentuje kompaktowy, multimedialny dysk sieciowy – TS-251C Turbo NAS

Firma QNAP Systems wprowadziła do swojej oferty urządzenie TS-251C Turbo NAS, czyli dwuzatokowy dysk sieciowy, wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel Celeron. Nowy produkt dostępny jest w atrakcyjnej cenie i doskonale sprawdzi się jako domowa chmura oraz centrum multimedialne – oferuje m.in. płynne transkodowanie wideo Full HD (również via DLNA), obsługę AirPlay, Chromecast oraz Plex Media Server, a także wyjście HDMI, wsparcie dla XMBC oraz możliwość instalowania dodatkowych aplikacji.

TS-251C_2

TS-251C to idealny wybór dla użytkowników, którzy chcą szybko i wygodnie stworzyć swoją prywatną przestrzeń na dane, backup oraz multimedia. Zaskakująco niska cena sprawia, że urządzenie jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które chcą uzyskać najwyższą jakość w możliwie najlepszej cenie – wyjaśnia Jason Hsu, product manager firmy QNAP.

Nowy product QNAP pozwala na elastyczne rozbudowywanie jego pojemności, a zastosowanie w nim wydajnej i wszechstronnej architektury x86 sprawia, że urządzenie zdecydowanie wyróżnia się w swoim przedziale cenowym. TS-251C Turbo NAS stanowi tym samym idealne rozwiązanie dla nowoczesnych małych firm oraz użytkowników domowych, którzy obecnie potrzebują coraz więcej przestrzeni dyskowej.

Urządzenie wyposażone jest w dwurdzeniowy procesor Intel Celeron 2,41 GHz, 1 GB pamięci DDR3L RAM i oferuje prędkości odczytu i zapisu na poziomie 112 MB/s (również przy włączonym pełnym szyfrowaniu danych).

Dzięki zintegrowanej akceleracji grafiki, model TS-251C doskonale radzi sobie z dekodowaniem wideo 1080p (zarówno offline, jak i w czasie rzeczywistym), co pozwala m.in. na błyskawiczne konwertowanie w locie plików wideo do uniwersalnych formatów, które będzie można bez problemu odtworzyć na komputerze, urządzeniu mobilnym wideo czy telewizorze Smart. W przypadku ograniczonej przepustowości wciąż możliwe jest płynne odtwarzanie wideo – wystarczy zmniejszyć rozdzielczość (np. podczas korzystania z aplikacji File Station, Video Station, czy mobilnej Qfile). Co ważne, urządzenie pozwala na jednoczesne odtwarzanie kilku różnych materiałów wideo przez różnych użytkowników – bez obniżania ogólnej wydajności NAS-a.

Użytkownik może podłączyć urządzenie do dowolnego telewizora HD za pośrednictwem złącza HDMI – w tej konfiguracji materiały wideo można odtwarzać za pomocą HD Station oraz aplikacji XBMC. Oczywiście materiały wideo można przesyłać do różnych urządzeń wyświetlających (telewizorów, tabletów, smartphone’ów, komputerów) również za pośrednictwem sieci, poprzez DLNA, AirPlay, Chromecast oraz Plex Media Server.

Kompaktowy QNAP TS-251C doskonale sprawdzi się jako domowe centrum multimedialne – dzięki narzędziom Photo Station, Music Station oraz Video Station użytkownik może wygodnie zarządzać swoją kolekcją multimediów, przechowywać je, udostępniać itp. Urządzenie jest również pełnoprawną pamięcią sieciową NAS, idealną do centralnego zarządzania plikami, backupem, synchronizowania plików pomiędzy różnymi urządzeniami i użytkownikami, a także zdalnego dostępu do danych (za pośrednictwem aplikacji mobilnych Qfile, Qmusic, Qphoto, Qvideo, Qmanager oraz Vmobile).

Urządzenie pojawi się na polskim rynku jeszcze w kwietniu, w cenie 1249 zł.

TS-251C


Telewizory - zobacz na Ceneo.pl