Home / testy / Clarkson w HDR czyli testujemy Amazon Video

Clarkson w HDR czyli testujemy Amazon Video

Gdy taki gigant jak Amazon udostępnia w Polsce swoje zasoby wideo, należy się temu przyjrzeć z bliska. Oto nasz test aplikacji Amazon Video.

Około 15 grudnia 2016 roku w telewizorach LG i Samsung, a kilka dni później również i Sony, pojawiła się nowa aplikacja: Amazon Video. Oto jak zachwalał ją komunikat prasowy firmy Samsung:

Amazon to nie tylko właściciel największego na świecie sklepu internetowego, ale także producent popularnych seriali i programów wideo. Firma znana jest również z wykorzystywania zaawansowanych technologii, które gwarantują widzom doskonałe wrażenia wizualne. Amazon był jednym z pionierów produkcji seriali i filmów w rozdzielczości UHD za oceanem, zaś w Europie jako pierwszy rozpoczął dostarczanie treści zgodnych ze standardem HDR. Od dziś aplikacja Amazon Video dostępna na Samsung Smart TV umożliwi także widzom w Polsce dostęp do wielu tytułów filmowych i serialowych w najwyższej jakości obrazu.

W dalszej części napisano:

Jakie produkcje będą więc mogli zobaczyć użytkownicy Samsung Smart TV dzięki aplikacji Amazon Video? Na polskich widzów czeka wiele filmów, seriali (m.in.: „Bosch”, „Startup”, „Preacher” czy „Hand of God”) oraz programów rozrywkowych, jak np. „The Grand Tour” prowadzony przez słynne dziennikarskie trio – Jeremy’ego Clarksona, Jamesa May’a oraz Richarda Hammonda.

To właśnie na kadrach z tego ostatniego programu postanowiłem przetestować działanie aplikacji Amazon. Chciałbym zaznaczyć, że moim zamiarem była ocena „The Grand Tour” pod kątem jakości obrazu, a nie pod kątem wartości rozrywkowej, edukacyjnej, czy innej.

Testy przeprowadziłem korzystając z następujących telewizorów:

  1. LG OLED55B6
  2. Samsung 49KS8000
  3. Sony 55XD9305

Dalszą część testu, w tym filmy obrazujące działanie aplikacji na ww. modelach telewizorów, znajdziecie na Benchmark.pl.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl