Home / info / Dzisiaj o 19-tej transmisja Nabucco w 4K!

Dzisiaj o 19-tej transmisja Nabucco w 4K!

Melomanom nie trzeba przedstawiać ani tenora Placido Domingo ani tłumaczyć czym jest ww. opera Verdiego. Podobnie miłośnikom nowoczesnej techniki nieobcy będzie termin Ultra HD czy 4K. Otóż jeżeli należycie do obu tych grup, to firma Samsung przygotowała dla Was coś wyjątkowego, a mianowicie

pierwszą na świecie transmisję opery na żywo w rozdzielczości Ultra HD

Nabucco w 4K 05

Warto jednakże zaznaczyć, że transmisja z Opery Wiedeńskiej (Wiener Staatsoper) będzie dostępna bezpłatnie dla posiadaczy telewizorów UHD firmy Samsung z tegorocznych serii HU.

Nabucco w 4K 01


Pomimo tego ograniczenia jest to godne uwagi, bowiem bilety za najlepsze miejsca kosztują ok. 200 euro.

Poniżej zamieszczamy osobiste zaproszenie jakie wystosował do melomanów sam Placido Domingo oraz oficjalną informację prasowę firmy Samsung.

 

KOMUNIKAT PRASOWY

 

06.05.2014

Samsung i Opera Wiedeńska prezentują pierwszą na świecie transmisję na żywo w Ultra High Definition

Era Internetu i strumieniowania treści na dobre zadomowiła się w dziedzinie kultury. Teraz, dzięki firmie Samsung i Wiedeńskiej Operze Państwowej, w nową fazę wkracza także kultura wysoka. Już 7 maja 2014 r. odbędzie się pierwsza na świecie globalna transmisja opery w rozdzielczości UHD.

Nabucco w 4K 04

Słynna opera Nabucco, autorstwa włoskiego kompozytora Giuseppe Verdiego będzie transmitowana na żywo na cały świat prosto ze sceny Wiedeńskiej Opery Państwowej. Będzie to pierwszy na świecie livestream spektaklu operowego (transmisja strumieniowana przez Internet na żywo) w rozdzielczości Ultra High Definition. To wyjątkowe wydarzenie jest efektem współpracy nawiązanej między firmą Samsung a Wiedeńską Operą w 2013 r. Już w ubiegłym roku odbyło się 7 transmisji na żywo oper wystawianych w stolicy Austrii w jakości Full HD. Rok 2014 przynosi kolejny przełomowy krok w postaci historycznej, pierwszej transmisji treści na żywo w niesamowitej jakości jaką gwarantuje rozdzielczość UHD.

Nabucco w 4K 03

Nabucco to opera, która Verdiemu przyniosła światową sławę i dzięki której na stałe wpisał się w poczet największych kompozytorów. Wystawiana w stolicy Austrii i transmitowana na cały świat w jakości UHD opera będzie dodatkowo uświetniona pierwszym występem cenionego hiszpańskiego tenora Placido Domingo. Historyczna transmisja będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich posiadaczy telewizorów Samsung UHD z roku 2014 (seria HU) za pośrednictwem wyjątkowej aplikacji na platformę Samsung Smart TV, 7 maja 2014 r. o godzinie 19.00.

Nabucco w 4K 02

Owocem współpracy Samsung i Opery Wiedeńskiej jest pomysłowe zastosowanie najlepszych technologii koreańskiego producenta – w postaci unikatowej aplikacji [którą można pobrać tutaj – przyp. redakcji] dedykowanej na platformę Samsung Smart TV, umożliwiającą oglądanie transmisji wystawianych oper na żywo oraz strumieniowanie wybranych dzieł na życzenie prosto na ekrany telewizorów Samsung. W aplikacji znajdziemy ekskluzywne materiały, takie jak dodatkowe informacje na temat wybranych oper, informacje zza kulis oraz wywiady z największymi gwiazdami opery. Doznania związane z obcowaniem ze sztuką wyższą za pośrednictwem Samsung Smart TV są dodatkowo potęgowane, dzięki możliwości zmiany punktu widzenia w trakcie oglądania opery. Do wyboru w aplikacji oddane zostały dwa ujęcia – jedno obejmujące klasyczny, pełny widok sceny oraz drugie, przypominające film tworzony na żywo oferujący kadry w zbliżeniu, widok z ruchomych kamer oraz możliwość zajrzenia za kulisy. Pomiędzy oboma widokami będziemy mogli przełączać się do woli, w każdym momencie trwania opery. Aplikacja przygotowana przez Operę Wiedeńską i firmę Samsung umożliwia także oglądanie transmisji w jakości HD na telewizorach Samsung Smart TV.

Ponadto, wieczór z operą możemy dodatkowo wzbogacić korzystając z aplikacji mobilnej Wiedeńskiej Opery Państwowej. Korzystając z niej na smartfonie lub tablecie, zyskamy dostęp do libretta oraz dodatkowych informacji dotyczących oglądanej przez nas opery czy jej kompozytora i obsady, a także unikatowych historycznych partytur najsłynniejszych kompozytorów.

Nabucco w 4K 07

To premierowe wydarzenie podkreśla zaangażowanie firmy Samsung w rozwój sztuki, poprzez gwarancję dostępu do niej na całym świecie w najwyższej możliwej jakości. Rozbudowane możliwości telewizorów UHD firmy Samsung, zapewnią wyjątkowe doświadczenia spotęgowane dzięki unikatowym treściom, materiałom oraz funkcjonalnościom dostępnych na telewizorach oraz urządzeniach mobilnych. Firma Samsung ma długie tradycje we wspieraniu europejskiej i polskiej kultury.

Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Teatr Wielki – Opera Narodowa to pierwsze w Polsce instytucje, które zaproponowały wielbicielom kultury dostęp do swoich bogatych zasobów, często niedostępnych na co dzień dla zwiedzających. W aplikacjach udostępnionych w 2013 roku znajdziemy ogromną liczbę zdjęć prezentujących dzieła sztuki, ważne dla historii i kultury materiały audiowizualne, a także praktyczne informacje – aktualności, wiadomości o wystawach i godzinach otwarcia. Wszystko to jest dostępne za pomocą podłączonych do sieci Internet urządzeń Samsung Smart TV (telewizorów z serii D i E, H oraz Blu-ray z serii E i H).

Każda z aplikacji poszczególnych instytucji różni się od siebie m.in. interfejsem oraz rodzajem prezentowanych materiałów. Łączy je jedno – bogaty przegląd zasobów, którymi instytucje chcą pochwalić się przed szerokim kręgiem użytkowników. Warto też przypomnieć inne inicjatywy firmy Samsung, takie jak patronat nad wiedeńską wystawą „Skarby Habsburgów” czy cykl Samsung Art Master – wspierający studentów oraz absolwentów polskich, wyższych uczelni artystycznych.

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl