Home / info / Hisense ma duży apetyt na polski rynek telewizorów

Hisense ma duży apetyt na polski rynek telewizorów

W ubiegłym tygodniu, a konkretnie 22 września br. podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym firma Hisense pokazała swoje najnowsze telewizory przeznaczone na rynek polski, w tym:

  • 75-calowego flagowca – model 75U9GQ
Tak wygląda 75-calowy flagowiec z podświetleniem Mini LED – model 75U9GQ
  • 65-calowego OLED-a – model 65A9G (na zdjęciu poniżej)
telewizor OLED A9G firmy Hisense ma interesującą podstawę, w której umieszczono głośniki

Cała gama telewizorów Hisense na rok 2021 na rynek polski przedstawia się następująco:

Uwaga! Pierwsze urządzenie z lewej to projektor błędnie określany przez producenta mianem „telewizora laserowego”.

Pozostałe uwagi:

  • większość telewizorów ma system VIDAA 5
  • modele ubiegłoroczne (z literę „F” w nazwie) – system VIDAA 4
  • w ofercie zabrakło najbardziej zaawansowanych technicznie telewizorów Dual LCD, które Hisense oferuje np. w USA; oznacza to, że albo Hisense nie widzi szans na ich sprzedaż w Polsce albo nie traktuje polskiego rynku priorytetowo; a może i jedno i drugie.

W każdym razie pozostałym „Chińczykom” (czytaj: TCL i Xiaomi) wyrasta na naszym rynku groźna konkurencja. Choć Hisense dopiero raczuje w Polsce lekceważenie tego producenta byłoby dużym błędem – piszę te słowa z pełną świadomością, bowiem jestem po teście modelu 65U8GQ (recenzja niebawem).

Dodatkowe informacje o telewizorach Hisense w oficjalnym komunikacie producenta poniżej.

Komunikat prasowy firmy Hisense z 22 IX 2021 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego przez TVTEST nie oznacza, że redakcja akceptuje jakiekolwiek stwierdzenia i sformułowania w nim zawarte.

Hisense prezentuje swoje najbardziej uznane i docenione telewizory, w tym jeden dedykowany graczom

Warszawa, 22 września 2021 – Hisense na konferencji prasowej „Nowa mistrzowska ramówka telewizyjna Hisense na jesień” zaprezentował również trzy tegoroczne wyjątkowe modele telewizorów: doceniony przez EISA (Expert Imaging and Sound Association) za doskonały stosunek jakości do ceny i uznany za „Najlepszy telewizor rodzinny” w swojej klasie U8GQ, jeden z najbardziej popularnych wśród klientów – A7GQ i dedykowany graczom E76GQ.

Domowe centrum rozrywki

U8GQ ULED 4K (dostępny w wersji 65”) to jeden z najbardziej uznanych telewizorów w swojej klasie na rynku – w 2021 roku otrzymał wyróżnienie EISA w kategorii Najlepszy telewizor rodzinny. W swojej argumentacji jury EISA stwierdziło, że zwycięski telewizor Hisense posiada – znakomity, łatwy w użyciu system VIDAA U5 smart OS co oznacza, że szeroki wybór aplikacji wideo na żądanie i rekomendacje treści są na wyciągnięcie ręki. Ponadto, został doceniony za doskonały stosunek jakości do ceny.

Opatentowany przez Hisense system operacyjny VIDAA to intuicyjna i spersonalizowana platforma, która umożliwia łatwy dostęp do wszystkich wbudowanych aplikacji, a także pełną kontrolę nad wbudowanymi funkcjami, takimi jak 120Hz MEMC Technology, Ultra Motion, Sports Mode, HDR 10+, Dolby Vision IQ i IMAX Enhanced.

system VIDAA w modelu E76G

Technologia Quantum Dot Colour dostarcza ponad mld odcieni kolorów, które zapewniają widzom wyrazistość i najwyższy poziom jakości obrazu. Ponadto, Full Array Local Dimming Pro z ponad 120 niezależnie sterowanymi strefami przyciemniania, umożliwia uzyskanie niesamowitego poziomu kontrastu. Za najwyższej jakości dźwięk odpowiada technologia Dolby Atmos Sound, poszerzająca możliwości przestrzennego dźwięku wypełniając nim całe pomieszczenie.

[…]

Głębia obrazu i nowy wymiar przestrzennego dźwięku

Jeden z najpopularniejszych modeli Hisense, A7GQ UHD 4K (dostępny w wersjach: 75”, 65”, 55”, 50”) posiada certyfikowane rozwiązanie 4K HDR Immersive, które w połączeniu z technologią Quantum Dot Colour i Dolby Vision HDR, zapewnia niezwykłą wyrazistość obrazu. Podczas oglądania wybranych treści, niezależnie od tego, czy chodzi o filmy, muzykę czy sport, obraz na ekranie jest ostry, żywy i realistyczny z szerszą gamą kolorów i większą głębią czerni. Dzięki zastosowaniu technologii MEMC, wyświetlany obraz jest też bardziej płynny i krystalicznie czysty.

A7GQ

Technologie Dolby Atmos Immersive Sound i DTS Virtual:X zapewnią realistyczne i wielowymiarowe wrażenia dźwiękowe – poszczególne dźwięki rozchodzą się po pomieszczeniu, dochodząc ze wszystkich kierunków, w tym z góry i z dołu, dając wrażenie bycia uczestnikiem wydarzeń.

Dzięki trybowi Sport Mode urządzenie automatycznie wykrywa treści sportowe wyświetlane na ekranie i dostosowuje ustawienia obrazu i dźwięku, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia. W zależności od warunków oświetlenia panujących w pomieszczeniu, czujnik Dolby Vision IQ automatycznie dostosuje jasność dynamicznych obrazów.

Z myślą o graczach 

E76GQ UHD 4K (dostępny w wersjach 50” i 55”) został stworzony z myślą o graczach – to jedna
z najnowszych propozycji Hisense. Tryb Game Mode Pro, połączony z automatycznym trybem niskiej latencji (ALLM) i zmienną częstotliwością odświeżania (VRR) minimalizuje input lag i wszelkie drgania wyświetlanego obrazu. Mocne efekty HD, głębia czerni, żywe kolory i przestrzenny dźwięk zadowolą każdego gracza.

Dolby Vision to zaawansowany, inspirowany technologią kinową HDR, który dynamicznie przetwarza metadane, zwiększając zakres rozpiętości między ciemnymi i jasnymi tonami – zarówno kolory, kontrast jak i wszystkie detale są wyświetlane wyraźniej w porównaniu do porzednich generacji obrazu. Ponad miliard odcieni kolorów zapewni technologia Quantum Dot Colour – dzięki temu ekran wyświetla barwy znacznie dokładniej niż konwencjonalne telewizory LED.

Autorski, intuicyjny system Smart TV (Hisene VIDAA 5.0) umożliwia łatwy i szybki dostęp do wybranych treści i preinstalowanych aplikacji. Co ważne w przypadku graczy posiadających konta w wielu serwisach, zaawansowany system ochrony danych i prywatności gwarantuje certyfikacja TÜV Rheinland – marka Hisense otrzymała ją jako pierwszy na świecie producent telewizorów.

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl