Home / info / JBL kontra Samsung

JBL kontra Samsung

Dźwięk z większości telewizorów pozostawia wiele do życzenia. Ponieważ do redakcji trafił głośnik JBL Boost TV (cena od 599 zł),  postanowiłem sprawdzić, czy i w jakim stopniu poprawi on dźwięk z telewizora. Oto porównanie z Samsungiem 43KS7500.

Moim zdaniem 43KS7500 w trybie „Muzyka” gra dość płaskim dźwiękiem o odchudzonym basie i mocno uwypuklonych tonach wysokich. Jednakże dźwięk nie jest rażąco zły i można się do niego przyzwyczaić – na rynku jest przecież wiele telewizorów, które grają dużo, dużo gorzej. Pomimo tego JBL Boost TV oferuje brzmienie o klasę lepsze, z dużo lepiej rozciągniętym basem, wyraźnymi tonami średnimi, lepszymi dialogami i mniej natarczywymi tonami wysokimi. Tego można było się oczywiście spodziewać, a pozostałe testy, na innych rodzajach muzyki, potwierdziły przewagę i zasadność zakupu JBL Boost TV. Gorąco polecam, bo to chyba najtańszy sposób na lepsze brzmienie z telewizora.

Tomasz Chmielewski

Drukowanie

jakiekolwiek wykorzystanie znaczka wymaga uprzedniej zgody redakcji
Dźwięk z większości telewizorów pozostawia wiele do życzenia. Ponieważ do redakcji trafił głośnik JBL Boost TV (cena od 599 zł),  postanowiłem sprawdzić, czy i w jakim stopniu poprawi on dźwięk z telewizora. Oto porównanie z Samsungiem 43KS7500. Moim zdaniem 43KS7500 w trybie "Muzyka" gra dość płaskim dźwiękiem o odchudzonym basie i mocno uwypuklonych tonach wysokich. Jednakże dźwięk nie jest rażąco zły i można się do niego przyzwyczaić - na rynku jest przecież wiele telewizorów, które grają dużo, dużo gorzej. Pomimo tego JBL Boost TV oferuje brzmienie o klasę lepsze, z dużo lepiej rozciągniętym basem, wyraźnymi tonami średnimi, lepszymi dialogami i mniej…

JBL Boost TV

ocena ogólna

Dobry.

Boost TV wnosi zauważalną poprawę brzmienia, a przy tym umożliwia łatwe podłączenie smartfona lub tableta. Polecam.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl