LG 55SM8600
Home / info / LG 55SM8600 – test

LG 55SM8600 – test

Gdy telewizor wyposaża się w matrycę LCD typu IPS (niskokontrastową), czerń pozostawia (delikatnie mówiąc) sporo do życzenia. W związku z tym, aby poprawić jej jakość, konstruktorzy telewizorów stosują różne układy globalnego lub (mniej lub bardziej) lokalnego wygaszania diod LED. Problem w tym, że takim układem powinny sterować dobre i dopracowane algorytmy, w przeciwnym razie układ taki zrobi więcej szkody niż pożytku.

A jak wypadł wyposażony w local dimming telewizor LG 55SM8600 dowiecie się z mojej recenzji dla portalu Geex.

Tomasz Chmielewski

Gdy telewizor wyposaża się w matrycę LCD typu IPS (niskokontrastową), czerń pozostawia (delikatnie mówiąc) sporo do życzenia. W związku z tym, aby poprawić jej jakość, konstruktorzy telewizorów stosują różne układy globalnego lub (mniej lub bardziej) lokalnego wygaszania diod LED. Problem w tym, że takim układem powinny sterować dobre i dopracowane algorytmy, w przeciwnym razie układ taki zrobi więcej szkody niż pożytku. A jak wypadł wyposażony w local dimming telewizor LG 55SM8600 dowiecie się z mojej recenzji dla portalu Geex. Tomasz Chmielewski

LG 55SM8600

ocena ogólna

Mało uniwersalny

Wiadomości, programy publicystyczne i mecze piłki nożnej - jak najbardziej. Treści HDR i filmy w warunkach kina domowego - zdecydowanie nie. 55-calowy LG z "nanocellowej" serii SM8600 może być co najwyżej telewizorem do specyficznych, ale na pewno nie wszystkich zastosowań.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl