Home / info / Manta z HbbTV

Manta z HbbTV

Firma Manta zapowiedziała wprowadzenie pierwszego w Polsce dekodera DVB-T z obsługą HbbTV. Szczegóły poniżej.

KOMUNIKAT PRASOWY

Manta wprowadza pierwszy w Polsce dekoder DVB-T z obsługą HbbTV.

Firma Manta S.A. – największy polski dostawca sprzętu RTV i AGD i oficjalny Partner Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej z początkiem przyszłego roku wprowadzi na rynek nowy dekoder DVB-T z obsługą standardu HbbTV.

Manta dekoder DVB-T_1

Jest to pierwszy dekoder tego typu na rynku polskim, udostępniający użytkownikom zaawansowane aplikacje oraz pozwalający na korzystanie z rozwiązań hybrydowych polskich nadawców telewizyjnych. Urządzenie, poza możliwością odtwarzania materiałów audio, wideo i zdjęć poprzez gniazdo USB, oraz funkcji PVR, jest zintegrowane z innowacyjną platformą usługową Zibra Planet® udostępniającą interaktywne serwisy typu SmartTV. Obsługa całej platformy i jej serwisów odbywać się będzie w wygodny i intuicyjny sposób za pomocą standardowego pilota dekodera.

Manta Zibra Planet_2

Platforma Zibra Planet® dostępna w dekoderze Manty jest uniwersalnym i unikalnym na polskim rynku rozwiązaniem opracowanym przez Zibra Technologies Sp. z o.o. (www.zibratech.com). Platforma oferuje obecnie serwis VOD opracowany we współpracy ze Strefą VOD, gry wideo, wiadomości, serwis meteo i serwis radiowy. Zestaw udostępnianych usług jest dynamicznie rozbudowywany stawiając na atrakcyjność i różnorodność, oraz funkcje społecznościowe. Wszystkie obecne i przyszłe usługi dostępne będą w języku polskim. Charakteryzują się prostą obsługą i pozwalają na korzystanie z nowych funkcjonalności i bogatego wachlarza usług również w czasie oglądania cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nowy dekoder Manty jest prawdziwym domowym multimedialnym centrum rozrywki! Poza oglądaniem telewizji, użytkownik otrzymuje możliwość przeglądania wiadomości, prognozy pogody, grania w gry wideo, i inne, nie tracąc kontaktu z aktualnym przekazem telewizyjnym. W ten sposób sam prawdziwie decyduje co dzieje się na ekranie telewizora.

Manta dekoder DVB-T

Platforma Zibra Planet® w najbliższym czasie pozwoli również na obsługę serwisów interaktywnych za pośrednictwem urządzeń mobilnych i technologii Second Screen. Już niedługo oddane zostaną do użytku aplikacje dla systemów Android, iOS oraz Windows Phone.

Nowy dekoder DVB-T Manty stanowić będzie z jednej strony nową kategorię urządzeń multimedialnych, z drugiej zaś alternatywę dla zakupu drogich odbiorników telewizyjnych z SmartTV.

Nowy dekoder DVB-T Manty już wkrótce w sprzedaży.

Manta Zibra Planet_3

Szczegółowe informacje o specyfikacji technicznej dekodera zostaną zaprezentowane w najbliższym czasie.

© TV TEST 2013

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl