Home / info / SpectraView gratis

SpectraView gratis

W zależności od zastosowań monitorom komputerowym stawiane są różne wymagania. W wielu dziedzinach kluczowa jest wierność odwzorowania kolorów, a z tym wiąże się możliwość i konieczność kalibracji. Niektórzy producenci oferują modele dysponujące odpowiednimi rozwiązaniami, jak właśnie zaprezentowane nowe monitory NEC z serii PA z oprogramowaniem do kalibracji SpectraView II.


INFORMACJA PRASOWA


26-03-2015

NEC Display Solutions udoskonala swoją wielokrotnie nagradzaną serię monitorów MultiSync PA, dodając oprogramowanie do kalibracji SpectraView II w standardzie. Dzięki temu rozwiązaniu w branżach takich, jak: fotografia, edycja wideo, reklama i projektowanie, w których kluczowa jest wierność kolorów, monitory sprawdzą się jeszcze lepiej. Oprogramowanie SpectraView II będzie można nabyć w zestawie z monitorem z serii MultiSync PA, lub osobno.

Seria monitorów PA-SV2 składająca się z modeli PA242W-SV2, PA272W-SV2, PA302W-SV2 oraz PA322UHD-SV2 zawiera w standardzie intuicyjne oprogramowanie pozwalające na sprzętową kalibrację kolorów poprzez 14-bitowe wewnętrzne tablice LUT. Oprogramowania można używać również z wieloma monitorami biurkowymi z serii EA, a także z najnowszymi monitorami wielkoformatowymi NEC o rozdzielczości UHD. Branże, które polegają na dokładności kolorystycznej takie, jak: fotografia, wideo, grafika i projektowanie uzyskają jeszcze większą kontrolę  nad tym kluczowym elementem ich pracy.

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, oprogramowanie otwiera większe możliwości także dla nowych zastosowań. Christopher Parker, Product Line Manager Desktop Displays w NEC Display Solutions Europe, wyjaśnia: Znaczenie i korzyści dotyczące zarządzania kolorem są związane z rosnącą liczbą zastosowań monitorów wielkoformatowych w miejscach, w których rygorystyczne zasady prezentacji logo i wizerunku korporacji muszą być coraz bardziej przestrzegane. Dodatkowo fotografia nie ogranicza się już tylko do profesjonalnego studia, ponieważ zaawansowani użytkownicy również oczekują od monitorów bardziej realistycznych obrazów. Cieszymy się z wprowadzenia oprogramowania SpectraView II na rynek europejski, ufając, że osiągnie taki sam sukces, jak w Ameryce Północnej.

NEC PA302W

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu oprogramowanie jest wyjątkowo proste w obsłudze, nawet przy wprowadzaniu najbardziej skomplikowanych ustawień kalibracji. Obsługiwana jest większość standardowych kolorymetrów i spektrofotometrów tak samo, jak najnowsze wersje systemów operacyjnych Mac OS, Microsoft Windows oraz popularne dystrybucje Linuxa.

Dostępność
Od marca 2015 seria monitorów NEC MultiSync PA-SV2 jest dostępna w standardzie z oprogramowaniem kalibracyjnym SpectraView II. Pozostałe monitory biurkowe z serii PA nadal będą dostępne bez oprogramowania kalibracyjnego dla klientów i zastosowań wymagających doskonałej jakości obrazu i produktu, ale niepotrzebujących sprzętowej kalibracji kolorów. Z uwagi na specyficzne wymagania branży pre-press, soft-proofing i agencji kreatywnych, monitory biurkowe SpectraView Reference będą nadal dostępne z oprogramowaniem SpectraView Profiler będącym branżowym standardem.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców, oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych takich, jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług łączącą doświadczenie z  zaawansowaną technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.


 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl