Home / info / OLED Philipsa już w sklepach

OLED Philipsa już w sklepach

Do tej pory Philips nie miał szczęścia do telewizorów OLED. Pokazany z pompą na targach Audio Video Show 2016 model 55POS901 nigdy nie wszedł do szerszej sprzedaży w naszym kraju, tak więc cały wysiłek marketingowy niemal poszedł na marne. Inaczej mówiąc, Philips narobił apetytu polskim konsumentom, a ci musieli później obejść się smakiem.

Philips 55POS901
pierwszy telewizor OLED Philipsa – model 55POS901 (w zasadzie nie sprzedawany w naszym kraju)

Wygląda jednak na to, że chińska firma (czasową licencję na używanie marki Philips na terenie Europy ma TP Vision Europe B.V., która z kolei jest spółką zależną TPV Technology Limited z siedzibą w Hong Kongu) wyciągnęła wnioski z falstartu swojego pierwszego OLED-a. Niedawno w sklepie Media Markt w podwarszawskich Markach pojawiły się pierwsze egzemplarze najnowszego OLED-a drugiej generacji – modelu 55POS9002.

Philips 55POS9002

Drugi OLED Philipsa prezentuje się skromniej niż nieobecny na rynku poprzednik – pozbawiono go srebrnej listwy głośnikowej pod ekranem, a niezwykle prosta podstawa wygląda jakby żywcem wzięta z telewizorów Sony.

Philips 55POS9002

Ww. zmiany miały jednak pozytywny wpływ na cenę, bowiem Philips za swój nowy model 55POS9002 żąda „zaledwie” 10999 zł. Tym samym, 55POS9002 jest o 2000 zł tańszy od OLED-a 55A1 Sony i znacznie tańszy od OLED-a 55EZ950 firmy Panasonic. Oznacza to, że Philips 55POS9002 będzie stanowił bezpośrednią konkurencję dla modelu OLED55B7 firmy LG, nad którym ma jedną oczywistą przewagę:

Philips 55POS9002 to jedyny telewizor OLED z systemem doświetlania tła o nazwie Ambilight.

Oczywiście wiele zależy od tego, jak dobrze OLED Philipsa wypadnie w testach. Konkurencja wśród 55-calowych OLED-ów jest bardzo duża, a modele Sony i Panasonica udowodniły, że pod niektórymi względami związanymi z jakością obrazu oferują więcej niż porównywalne modele LG. Czy najnowszemu OLED-owi Philipsa uda się powtórzyć ten wyczyn? Zobaczymy, a tymczasem zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć nowego modelu.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl