Home / info / Nowe blu-raye Sony

Nowe blu-raye Sony

Firma Sony przedstawiła nową gamę odtwarzaczy Blu-ray na rok 2014.  Nową serię urządzeń można podsumować następująco:

 • wszystkie modele utrzymane we wprowadzonej w ubiegłym roku stylistyce „Sense of Quartz” (trapezowe obudowy z wypukłą pokrywą),
 • jeden, flagowy model (BDP-S6200) z przeskalowywaniem do 4K,
 • dwa modele z wbudowaną anteną Wi-Fi (BDP-S6200 i BDP-S5200),
 • trzy modele 3D (oba ww. oraz BDP-S4200),
 • tylko jeden model 2D (BDP-S1200).


Więcej informacji poniżej.

KOMUNIKAT PRASOWY

Jeszcze szybszy i łatwiejszy dostęp do treści z Internetu oraz kolejne udoskonalenia w obrazie i dźwięku

 • Funkcja kopii ekranu do prezentowania treści ze smartfona lub tabletu na ekranie telewizora
 • Niezawodna, strumieniowa transmisja filmów w sieci domowej dzięki ulepszeniom wbudowanej technologii Wi-Fi
 • Więcej obsługiwanych kodeków: dostęp do dodatkowych treści
 • Funkcja Super Quick Start: błyskawiczne uruchamianie
 • Technologia redukcji zakłóceń w materiałach IP (Pro): bogate faktury i ostre krawędzie
 • System Digital Music Enhancer: naturalne brzmienie tonów wysokich

Wiosenna oferta odtwarzaczy Blu-ray Disc™ Sony to kolejny krok ku lepszej jakości rozrywki. Nowe modele są jeszcze bardziej inteligentne, gwarantują doskonały obraz i dźwięk, wyróżniają się łatwą obsługą i zaawansowanymi funkcjami łączności.

Pięć nowych odtwarzaczy Blu-ray Disc pozytywnie zaskakuje jeszcze przed rozpoczęciem odtwarzania: to zasługa funkcji Super Quick Start, która przyczynia się do szybszego uruchomienia urządzenia.

Kopia ekranu smartfona na telewizorze

Oparta na technologii Miracast™ funkcja kopii ekranu pozwala pokazać na dużym ekranie telewizora dokładnie to samo, co widać na smartfonie lub tablecie z systemem Android[i]. W dodatku, nie jest do tego potrzebny ani router Wi-Fi, ani połączenie z Internetem, ani specjalne aplikacje. Każdy film z YouTube lub innego serwisu internetowego, gra albo obraz z urządzenia mobilnego można po prostu bezprzewodowo przesłać do odtwarzacza Blu-ray Disc w celu wyświetlenia na telewizorze.

BDP-S4200

Stabilna strumieniowa transmisja

Działanie łączności Wi-Fi poprawia antena o bardzo dużej czułości oraz wewnętrzny moduł wspomagający odbiór słabych sygnałów z routera. W rezultacie nie trzeba się już troszczyć o umieszczenie odtwarzacza w strefie optymalnego odbioru: doskonałą jakość transmisji filmów Full HD, a nawet 3D uzyskuje się w szerokim zakresie lokalizacji.

Więcej kodeków, więcej treści

Wszystkie nowe odtwarzacze Blu-ray Disc wyróżniają się wielością obsługiwanych rodzajów plików i treści. Można ich użyć do odtwarzania filmów, muzyki i zdjęć przechowywanych w pamięci USB lub na domowym serwerze sieciowym. Przy odtwarzaniu filmów w formacie .mkv obsługiwany jest ponadto dodatkowy kodek wideo.

Błyskawiczne rozpoczynanie seansu

Dzięki funkcji Super Quick Start uruchamianie odtwarzacza trwa niespełna sekundę. Szybciej można również uzyskać dostęp do materiałów w Internecie i aplikacji oraz rozpocząć odtwarzanie płyty Blu-ray Disc. Sam napęd jest obecnie cichszy i trwalszy, a szczelny, odporny na kurz mechanizm niemal całkowicie tłumi odgłosy pracy i zapewnia dokładne, bezbłędne odtwarzanie.

BDP-S5200

Więcej szczegółów

Najlepszy w gamie model S6200 ma funkcję interpolacji nagrań Blu-ray Disc™ do formatu 4K Ultra HD, z czterokrotnie większą liczbą pikseli niż w formacie Full HD. Uzyskane dzięki temu dodatkowe szczegóły tchną nowe życie w ulubione filmy na telewizorze 4K.

Poprawie ulega nawet jakość filmów z Internetu, co jest zasługą technologii redukcji zakłóceń w materiałach IP (Pro), która wykorzystuje do działania szybki, dwurdzeniowy procesor. Dzięki niej przesyłane z Internetu nagrania o niskiej rozdzielczości wyglądają wyraźniej, zawierają mniej szumu i odznaczają się bogactwem faktur i naturalnymi przejściami tonalnymi.

Fantastyczny dźwięk

Tegoroczne odtwarzacze Blu-ray Disc wyróżniają się niespotykaną dotąd jakością dźwięku. To efekt zastosowania systemu Digital Music Enhancer, który łączy szereg firmowych technologii audio Sony w celu zapewnienia satysfakcjonującej oprawy dźwiękowej do filmów z Internetu czy kolekcji utworów MP3 odtwarzanych z podłączonego napędu USB. System ten przywraca subtelne niuanse brzmieniowe w paśmie tonów wysokich, które ulegają stłumieniu w wyniku silnej kompresji plików z muzyką. Kompensuje również gorszą dynamikę utworów audio o małej przepływności, dzięki czemu brzmienie staje się bardziej rozległe i naturalne.

Nowe odtwarzacze Blu-ray Disc™ Sony BDP-S6200, BDP-S5200, BDP-S4200 i BDP-S1200 pojawią się w Europie w lutym 2014 r.

 

Główne cechy i dane techniczne
BDP-S6200 BDP-S5200 BDP-S4200 BDP-S1200
Obraz Interpolacja 4K TAK
Technologia
Super Bit Mapping dla filmu
TAK
Odtwarzanie 3D TAK TAK TAK
Redukcja zakłóceń
w materiałach IP (Pro)
TAK
Dźwięk Cyfrowa korekcja muzyki
(Digital Music Enhancer)
TAK
Sieć Kopia zawartości ekranui TAK TAK
Wi-Fi TAK TAK
DLNAii TAK TAK TAK
Sony Entertainment Network TAK TAK TAK TAK
Użyteczność Dwurdzeniowy procesor TAK
Aplikacja TV SideView TAK TAK TAK
Szerszy wachlarz
obsługiwanych formatów
TAK TAK TAK TAK
Bardzo szybkie uruchamianie TAK TAK TAK TAK

 


[i] Zgodność z urządzeniami mobilnymi Wi-Fi CERTIFIED Miracast™ (system Android 4.2 lub nowszy).

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl