Home / info / Nowe Sharpy LE740

Nowe Sharpy LE740

W dniu dzisiejszym firma Sharp poinformowała o rychłym wprowadzeniu na nasz rynek nowych telewizorów z serii LE740. Dwa modele LC-60LE740E oraz LC-70LE740E to urządzenia klasy średniej wyposażone w duże ekrany o przekątnych odpowiednio 60 i 70 cali oraz takie rozwiązania techniczne jak stuhercowy układ Fine Motion stojący na straży ostrości i płynności obrazów ruchomych (co jest ważne dla wszystkich fanów Euro 2012), wyświetlacz wykorzystujący autorską technologię Sharpa UV2A oraz możliwość oglądania obrazów 3D (w tym konwersji 2D-3D).

Producent podkreśla zwłaszcza niskie zużycie energii elektrycznej obu modeli, na poziomie 32-calowych telewizorów  poprzednich generacji. Co ciekawe, oba telewizory wykorzystują tradycyjne wyświetlacze LCD z trójchromatycznymi subpikselami, zamiast sztandarowej czterochromatycznej technologii Quattron.

Ww. modele znajdą się w sklepach od końca marca br., czyli za niecałe 2 tygodnie.

Sugerowane ceny detaliczne obu telewizorów to:

LC-60LE740E – 7 500 zł.

LC-70LE740E – 15 000 zł.

Poniżej oficjalna informacja prasowa.

 

komunikat prasowy

 

 

 

Kolejne mega telewizory o przekątnej ekranu 152 cm i 177 cm (60’’ i 70’’) dołączają do oferty Sharp

Sharp konsekwentnie wzmacnia ofertę telewizorów o dużych przekątnych ekranu. Do drużyny BIG AQUOS – Oficjalnych telewizorów UEFA EURO 2012TM – dołącza dwóch nowych zawodników z serii Sharp AQUOS LED 3D LE740E.

Za sprawą imponującego 60- lub 70-calowego ekranu, nowe telewizory Sharp wyświetlają obrazy o rozmiarach zbliżonych do rzeczywistości. Ich przekątna to ponad 150 cm w przypadku modelu 60-calowego i niemal 180 cm w modelu 70-calowym.

Dzięki 100 Hz panelowi UV2A oraz technologii Fine Motion, poprawiającej płynność ruchu i ostrość obrazu, kinowy przebój w 3D czy najważniejszy mecz sezonu w 2D ukażą się nam w znakomitej jakości obrazu i w naprawdę realistycznych kolorach.

Modele LE740E wyposażono w potrójny tuner HD (DVB-T/DVB-C/DVB-S2) oraz odtwarzacz multimedialny, dzięki któremu użytkownicy uzyskują dostęp do zdjęć, wideo i muzyki zapisanych w pamięci USB lub na serwerze DLNA w sieci domowej.

Opisywane telewizory konwertują obraz 2D do 3D, dodatkowo wyposażono je w udoskonaloną funkcję Time Shift: Time Shift+. Oznacza to, że nagrany materiał możliwy jest do odtworzenia z pamięci także po zmianie oglądanego kanału, czy wyłączeniu telewizora po danej sesji nagrywania. Dopóki pamięć Time Shift+ podłączona jest do odbiornika, zapisany program jest możliwy do odtwarzania – nawet wielokrotnego. Takiej możliwości nie dawała poprzednia wersja pamięci podręcznej.

Telewizor umożliwia korzystanie z internetu przez otwartą przeglądarkę AQUOS Net +.

Nowy modelSharp spełnia najostrzejsze normy energetyczne, dzięki czemu otrzymał etykietę  A+, co oznacza, że zużywa tyle prądu, co np. 32-calowy telewizor sprzed kilku lat.

Wprowadzając do sprzedaży nowe modele serii LE740E, Sharp po raz kolejny przełamuje granice nie tylko wielkości i jakości, ale także kwoty, jaką należy wydać na tak duży telewizor LED 3D. Jeszcze rok temu na rynku nie był dostępny żaden model 70-calowy, a na telewizor 60-calowy trzeba było wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Także aktualne modele konkurencyjne o przekątnej 60-cali przewyższają znacznie cenę oferowanych przez Sharp telewizorów.

Telewizory Sharp AQUOS LED 3D LE740E dostępne będą w sprzedaży od końca marca 2012 roku.

Ceny:

Sharp AQUOS LED 3D LC-60LE740E – 7 500 zł.

Sharp AQUOS LED 3D LC-70LE740E – 15 000 zł.

TV TEST 2012

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl