Home / info / Flagowy blu-ray LG

Flagowy blu-ray LG

Najnowszy odtwarzacz Blu-ray 3D od LG warto zakupić ze względu na funkcje Smart TV, które posiada. Został wyposażony w funkcję skalowania obrazu do rozdzielczości Ultra HD. Ponadto urządzenie zapewnia dostęp do treści oferowanych w Internecie przez usługodawców, takich jak Hulu Plus, Pandora, Netflix, czy YouTube. Więcej na ten temat dowiecie się z poniższej informacji prasowej.

informacja prasowa

NOWY ODTWARZACZ BLU-RAY 3D OD LG – NAJLEPSZE NA RYNKU FUNKCJE SMART TV

 

Odtwarzacz Blu-ray 3D Smart BP730, oferowany wraz z pilotem Magic,
to doskonała jakość obrazu, dostęp do szerokiej oferty funkcji multimedialnych oraz bezprzewodowa wymiana plików Wi-Fi Direct

main photo_cr

 

Firma LG Electronics (LG) wprowadza nowy odtwarzacz Blu-ray BP730, z funkcją skalowania obrazu do rozdzielczości ULTRA HD – stację domowej rozrywki, stworzoną głównie z myślą o posiadaczach najnowszych telewizorów LG Smart TV CINEMA 3D.

 

ULTRA HD– kolejny krok w ewolucji obrazu

Odtwarzacz BP 730 pozwala na oglądanie obrazu o najlepszej dostępnej na rynku rozdzielczości Ultra HD, określanej również jako UHD i 4K. Za sprawą skalowania do tego standardu, urządzenie umożliwia korzystanie ze wszystkich parametrów obrazu, jakie oferuje najnowszy telewizor ULTRA HD LG 84LM960V. Co więcej, odtwarzacz przeskaluje obraz nawet ze standardowych źródeł, czyli także ten przesłany bezprzewodowo ze smartfona. Dzięki temu, w jakości Ultra HD obejrzymy również filmy, które przechowujemy w telefonie, bez konieczności podłączania żadnych kabli.

Ponadto, urządzenie wyposażono w bogaty zestaw funkcji multimedialnych, a także pilot Magic Remote zapewniający pełną kontrolę nad domowym kinem. Za wyjątkowy zestaw wyrafinowanych funkcji odtwarzacz BP730 otrzymał nagrodę 2013 International CES® Innovations Award.

„Odtwarzacz BP730 jest inteligentnym urządzeniem łączącym trzy fantastyczne technologie,” powiedział Havis Kwon, Prezes i Dyrektor Generalny firmy LG Electronics Home Entertainment. „Umożliwia odtwarzanie wspaniałego obrazu 3D, jest wyposażony w najnowszą technologię Blu-ray oraz funkcje pozwalające na łatwe podłączanie innych urządzeń, w tym wyświetlanie obrazu ze smartfona. Jako taki, BP730 jest kolejnym krokiem w kategorii odtwarzaczy Blu-ray, ponieważ stanowi kompletne rozwiązanie dla konsumentów oczekujących najlepszego wzornictwa, intuicyjnego interfejsu funkcji Smart TV oraz ostrego, żywego obrazu 3D.”

Intuicyjne korzystanie z funkcji Smart TV

Odtwarzacz BP730 oferuje bogaty zestaw funkcji Smart TV, które można intuicyjnie obsługiwać przy użyciu pilota LG Magic Remote oraz eleganckiego interfejsu użytkownika zaprojektowanego przez LG. Pilot Magic Remote działa jak mysz trzymana w powietrzu, umożliwiając wskazywanie pozycji menu, natomiast jego rolka jest przydatna podczas przeglądania stron WWW oraz wyszukiwania. Odtwarzacz BP730 jest też wyposażony w port USB współpracujący z myszą i klawiaturą, dzięki czemu może być obsługiwany jak komputer. Dwurdzeniowy procesor urządzenia pozwolił na zaimplementowanie funkcji wyszukiwania All-in-One, dzięki której konsumenci mogą jednocześnie przeszukiwać treści premium oraz aplikacje, a wyniki są wyświetlane w jednym oknie gwarantującym łatwy dostęp.

Łatwe podłączanie urządzeń i nieograniczony dostęp do treści premium


Szybki, dwurdzeniowy procesor zapewnia użytkownikom pełną satysfakcję zarówno podczas oglądania filmów z płyt Blu-ray 3D, jak i przy korzystaniu z treści dostępnych przez funkcję Smart TV, oferowanych przez partnerów firmy LG. Ponadto, oprócz odtwarzania płyt Blu-ray 2D lub 3D, urządzenie zapewnia dostęp do treści oferowanych w Internecie przez usługodawców, takich jak Hulu Plus, Pandora, Netflix, czy YouTube. Co więcej, odtwarzacz skaluje rozdzielczość obrazu, umożliwiając jego wyświetlanie na telewizorach ULTRA HD o rozdzielczości 3840×2160 pikseli, czyli czterokrotnie większej niż FULL HD. Opracowana przez firmę LG funkcja Smart Share zapewnia łatwy dostęp do multimediów, takich jak muzyka, filmy lub zdjęcia zapisanych na dowolnym urządzeniu, które jest podłączone do domowej sieci. Oprócz tego, odtwarzacz BP730 współpracuje z technologią Miracast, dzięki której na telewizorze można wyświetlać obraz wyświetlany przez smartfon lub inne urządzenie przenośne.

z plyta 

Innowacyjne funkcje i rozwiązania

Dzięki funkcji Private Sound Mode odtwarzacz Smart Blu-ray może przesyłać dźwięk bezpośrednio do smartfona, np. podczas oglądania filmów w nocy. Tym samym funkcja Private Sound Mode sprawia, że użytkownik może wyraźnie słyszeć dialogów nie przeszkadzając pozostałym domownikom.

 

Zamiast napędu z szufladą, w odtwarzaczu BP730 zastosowano szczelinowy mechanizm ładowania płyty, który poprawia estetykę urządzenia oraz jest mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne. Wykończenie z błyszczącego tworzywa sztucznego nadaje urządzeniu wyrafinowany wygląd, kojarzący się z drogą, metalową obudową. W celu podkreślenia estetycznego wyglądu zastosowano pełne sterowanie dotykowe.

 

Dane techniczne:

 • Pilot LG Magic
 • Dwurdzeniowy procesor Cortex-A9
 • Obsługa technologii Adobe Flash oraz HTML5
 • Dostęp do treści VoD premium przy użyciu aplikacji LG dostępnych w pakiecie LG Smart TV
 • Aplikacja Remote app na smartfony (systemy Android oraz iOS)
 • Odtwarzanie płyt Blu-ray 2D / 3D, płyt DVD oraz plików multimedialnych
 • Skalowanie do rozdzielczości Ultra HD (3840 x 2160)
 • Konwersja 2D do 3D
 • Współpraca z klawiaturą i myszą USB
 • Wi-Fi Direct – bezpośrednia łączność z urządzeniami Wi-Fi
 • Technologia MiracastTM Wi-Fi CERTIFIED (wyświetlanie zawartości ekranu smartfona lub tabletu na telewizorze)
 • DLNA
 • Tryb Private Sound Mode (wyciszenie telewizora TV i przesyłanie dźwięku do smartfona)

 

TV TEST 2013

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl