Home / info / Nowy ultraled TCL

Nowy ultraled TCL

Telewizory firmy TCL – jednego z gigantów światowego rynku LCD (oferującego swoje produkty także pod markami Thomson i IKEA Uppleva) – bardzo rzadko goszczą na naszych łamach. Jest to po części winą polityki prasowej polskiego oddziału tej firmy, która nie ułatwia dziennikarzom kontaktu z właściwymi osobami i uzyskania dostępu do informacji. Pomimo tego, TCL wprowadza coraz ciekawsze modele telewizorów, w tym 4K (Ultra HD). Jednym z pierwszych był model 50-calowy (poniżej).

50 cali tcl4ktv-2

Aktualnie, TCL wprowadza na rynek Australli większego, 65-calowego ultraleda o oznaczeniu E5691.

tcl65ultrahdtv-1l
TCL E5691

Ten duży telewizor ma ekran o rozdzielczości 3840 na 2160 pikseli (choć jedne źródła podają 4096 x 2160 – trudno uznać to za wiarygodne) z krawędziowym podświetleniem LED. Dodatkowe funkcje to:

  • aktywne (migawkowe) 3D,
  • nagrywanie na USB,
  • aplikacje Smart takie jak YouTube, Facebook, Twitter, Vimeo, SBS,
  • funkcja Nscreen do udostępniania na telewizorze zawartości tabletów i smartfonów,
  • wbudowany moduł Wi-Fi.

 

tcl65ultrahdtv-2l
menu funkcji Smart jest bardzo przejrzyste

 

Telewizor wejdzie do sprzedaży w Australii w połowie września w cenie poniżej 15000 zł. Jest to bardzo atrakcyjna kwota, choć oczywiście w technice cudów nie ma i aby ją zaoferować konstruktorzy musieli poczynić gdzieś spore oszczędności. Z naszego doświadczenia wynika, że zazwyczaj cierpią na tym układy odwzorowania i kompensacji ruchu.

© TV TEST 2013

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl