Home / info / Orkiestra 3D

Orkiestra 3D

Tym razem nie będzie o obrazie, lecz o dźwięku. Otóż firma 3Logic, będąca przedstawicielem Loewe w Polsce, ogłosiła oficjalne rozpoczęcie sprzedaży nowego zestawu głośników Loewe 3D Orchestra IS.

3D-Orchestra-

Zestawu, dodajmy, bezprzewodowego, zapewniającego nie tylko wygodę, ale wysoką jakość brzmienia połączoną z wyrafinowanym wzornictwem, tak pożądanym przez koneserów.

Więcej informacji o tym ciekawym produkcie poniżej.

komunikat prasowy

 

 

Pierwszy bezprzewodowy system głośników 3D – Loewe 3D Orchestra IS

 

  • Oszałamiający dźwięk przestrzenny, prawie jak w sali koncertowej
  • Doskonały dźwięk w każdym miejscu pomieszczenia
  • Prawdziwy, trójwymiarowy dźwięk, dzięki wytwarzaniu fal kulistych
  • Maksymalna swoboda umieszczania głośników
  • Personalizowany wygląd

 

Kronach. – Loewe prezentuje 3D Orchestra IS, pierwszy na świecie zintegrowany, bezprzewodowy system 3D kina domowego. Loewe 3D Orchestra IS wyraża najważniejsze dla niemieckiego producenta wartości: techniczną wiedzę i minimalistyczny design. Tym, co czyni 3D Orchestra IS wyjątkową, jest inteligentne połączenie innowacyjnych technologii: aktywnych bezprzewodowych głośników,  generowania fal kulistych oraz automatycznej kalibracji w trzech wymiarach. Efektem jest pełna swoboda i elastyczność, dotycząca liczby głośników oraz miejsca głośników lub słuchaczy w pomieszczeniu. Loewe 3D Orchestra zachwyca niesamowitym, wypełniającym pomieszczenie dźwiękiem i bez trudu tworzy akustykę kina domowego o standardzie znanym z profesjonalnych kin i sal koncertowych.

3D-Orchestra-room

Oszałamiający dźwięk przestrzenny, prawie jak w sali koncertowej

Tradycyjne głośniki działają jako kierunkowe źródło, emitujące dźwięk w jednym kierunku pod określonym kątem. Loewe 3D Orchestra IS jest inna: głośniki emitują falę kulistą we wszystkich kierunkach. Taki wielokierunkowy sposób emisji jest unikalny. Już dwa głośniki Loewe 3D Orchestra, z głośnikiem TV jako głośnikiem centralnym i subwooferem, są w stanie stworzyć imponującą platformę dźwięku.

3D_Orchestra_SYS_3.1

Z czterema głośnikami 3D Orchestra, słuchacz jest całkowicie otoczony dźwiękiem.

3D_Orchestra_SYS_5.1

Oczywiście im więcej głośników zostanie wykorzystanych, tym lepszą jakość dźwięku 3D można osiągnąć. Efekt jest wzmocniony przez fakt, że system wykorzystuje wszystkie odbijające dźwięk powierzchnie w pomieszczeniu (ściany, szklane panele, sufit, podłogę itd.). Rezultatem jest ekstremalnie żywe doświadczenie, przenoszące słuchacza do środka orkiestry lub do centrum akcji.

Doskonały dźwięk w każdym miejscu pomieszczenia

Nie ma znaczenia, gdzie się usiądzie, ponieważ głośniki Loewe 3D Orchestra zamieniają tradycyjny “punkt idealnego odsłuchu” w “przestrzeń idealnego odsłuchu”. Można bez przeszkód poruszać się po tej przestrzeni. Dni, kiedy tylko w jednym miejscu dźwięk był idealny, odchodzą w niepamięć. Tak długo jak pozostanie się w obszarze pomiędzy głośnikami, wszystkie miejsca siedzące, a nawet stojące stają się miejscami VIP własnego kina domowego. Ten poziom doskonałości został osiągnięty dzięki specjalnemu procesowi pomiaru całego pomieszczenia podczas pierwszej instalacji. Wszystko co należy zrobić, to umieścić głośniki gdzieś w pomieszczeniu, i ustawić specjalny mikrofon z tyłu pomieszczenia. W pełni automatyczny proces kalibracji ocenia wszystkie fizyczne zmienne, uwzględniając wymiary pokoju, otwarte przestrzenie, czy zasłony pochłaniające dźwięk. W ciągu kilku minut, system dokonuje precyzyjnej kalibracji dostosowując się do indywidualnego otoczenia. I robi się to tylko raz.

3D_Orchestra_SYS_TECH_neu

Maksymalna swoboda umieszczania głośników

Chcąc osiągnąć przekonujący dźwięk przestrzenny w konwencjonalnym systemie, zwykle wielką wagę należy przykładać do umiejscowienia głośników. W przeciwieństwie do tego, głośniki Loewe 3D Orchestra można umieścić, w dowolnym miejscu pomieszczenia. Nie ma potrzeby aby umieszczać je w linii, lub w precyzyjnie określonej odległości od ściany lub słuchacza. Można także umieścić głośniki na różnej wysokości. Loewe oferuje szeroki wybór opcji montażowych, włączając w to podstawę podłogową i uchwyty ścienne. To całkowicie elastyczne umiejscowienie jest także możliwe dzięki temu, że głośniki nie wymagają kabli łączących je z telewizorem lub między sobą – aktywne głośniki są kontrolowane bezprzewodowo (bezstratna transmisja o częstotliwości 5,8 GHz). Wszystko czego potrzebują to podłączenie do prądu. Proces kalibracji zapewnia optymalne doświadczenie dźwięku dla każdej aranżacji. Dźwięk generowany jest zawsze tam, gdzie powinien, nawet jeśli nie ma głośnika w danym miejscu. Tylko Loewe 3D Orchestra zapewnia taką elastyczność, nie poświęcając przy tym jakości dźwięku.

Personalizowany wygląd

Minimalistyczny design i najwyższej jakości materiały wykorzystane do stworzenia obudowy głośników, sprawiają, że doskonale komponują się stylistycznie z telewizorami Loewe. Począwszy od aluminium, jako wspólnego stylistycznie elementu, a skończywszy na okrągłym kształcie podstawy głośników, korespondującym z Loewe-Eye – elementem charakterystycznym dla telewizorów Loewe. Intarsje na górze głośnika również można dopasować do telewizora lub wystroju wnętrza. Dostępne opcje obejmują m. in. kolory srebrny, metaliczny chrom, mahoniowy czy jasny dąb lub, na zamówienie, dowolny odcień z palety RAL.

3D-Orchestra-kolory

Telewizor jako inteligentne centrum domowej rozrywki.

Aby korzystać z Loewe 3D Orchestra IS, wymagany jest telewizor Loewe najnowszej generacji, od chassis SL220, który działa jako inteligentne centrum sterowania i kontroli. Dzięki zintegrowanemu przedwzmacniaczowi i wielokanałowemu dekoderowi Dolby Digital i DTS, telewizory te idealnie się do tego nadają. Przy połączeniu z Loewe 3D Orchestra IS głośnik telewizora harmonijnie współpracuje z systemem działając jako głośnik centralny. Jak zawsze w przypadku Loewe, cały system jest wygodnie obsługiwany przy pomocy menu telewizora i pojedynczego pilota. Zestaw Loewe 3D Orchestra IS, zawiera, w zależności od wersji, dwa lub cztery głośniki 3D Orchestra, subwoofer, mikrofon kalibracyjny i moduł kontroli 3D Orchestra. Ten moduł, na co dzień niewidoczny, jest podłączony do wejścia Digital Audio z tyłu telewizora. Jeżeli jest taka potrzeba system może zostać rozszerzony z zestawu 3.1 do 7.1.

 

Informacje techniczne:

 

Głośnik Loewe 3D Orchestra

Pasmo przenoszenia: 200 Hz do 24 kHz

Moc: 40/80 W sinus/muzyka każdy

Wymiary: 10.5 x 31.0 cm (średnica x wysokość)

Loewe-3D_Orchestra_360

 

Subwoofer Loewe 3D Orchestra

Pasmo przenoszenia: 45 Hz do 300 Hz

Moc: 100/200 W sinus/muzyka

Wymiary: 24.0 x 24.5 x 26.1 cm (wysokość x szerokość x głębokość)

 

 

Kontakt

Loewe AG 3Logic Sp. z o.o.
Industriestrasse 11 ul. Zakopiańska 153
96317 Kronach 30-435 Kraków
Germany Polska
Phone: +49 (0)9261 99-477 tel.: +48 12 255 43 28
Fax: +49 (0)9261 99-444 kom.: +48 505 241 679
presse@loewe.de patryk.gut@3logic.pl
http://www.loewe.tv http://www.3logic.pl

 

follow: https://twitter.com/#!/loewe

like: http://www.youtube.com/loewe

 

Informacje o Loewe

Wielokrotnie nagradzany design, innowacyjna technologia i najwyższa jakość, to cechy wszystkich produktów sprzedawanych pod marką Loewe. Technologia obejmuje m.in.: w wysokim stopniu personalizowane systemy domowej rozrywki z obrazem HD, zintegrowaną nagrywarką i doskonałym połączeniem Internetu z telewizorem. Publicznie notowana spółka, założona w 1923 roku w Berlinie, produkuje i dystrybuuje telewizory, odtwarzacze Blu-ray, urządzenia audio i rozwiązania multiroom.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl