Home / targi / Panasonic na czele

Panasonic na czele

Firma Panasonic wygrała wyścig innowacji. Podczas targów IFA przedstawiła pierwszy na świecie telewizor Ultra HD z wejściem 4K 50/60 Hz opartym na specyfikacji HDMI 2.0. Urządzenie sprawdzi się zarówno w domach, jak i w małych studiach telewizyjnych, czyli wszędzie gdzie liczy się doskonała jakość obrazu. Telewizor WT600 oferuje dostęp do różnorodnej zawartości 4K: nagrań wideo, gier, treści internetowych… Dzięki nowej technologii zobaczymy cztery razy więcej szczegółów niż w przypadku ekranów Full HD. Zapraszamy do czytania informacji prasowej o tym urządzonku.

 

 

informacja prasowa

 

 

 

 

Panasonic przedstawia pierwszy na świecie* telewizor Ultra HD z wejściem 4K 50/60 Hz opartym na specyfikacji HDMI 2.0

Berlin, Niemcy, 4 września 2013 r. — Firma Panasonic przedstawiła dziś model Smart VIERA TX-L56WT600 — pierwszy na świecie telewizor Ultra HD z wejściem 4K 50/60 Hz opartym na specyfikacji HDMI 2.0 i DisplayPort 1.2a. WT600 odtwarza obraz 4K z szybkością do 60 klatek na sekundę i stanowi najlepszą propozycję dla amatorów rozrywki domowej na zupełnie nowym poziomie, a także profesjonalistów — na przykład z małych studiów telewizyjnych — którym zależy na jak najlepszej jakości obrazu.

WT600 o przekątnej 165 cm (65 cali) jest doskonale dostosowany do wymagań entuzjastów kina domowego, co potwierdza certyfikat THX™ 4K. Dzięki technologii skanowania Back Light Scanning (BLS) z częstotliwością 2000 Hz panel zapewnia wyjątkową ostrość ujęć w ruchu — nawet podczas szybkich scen akcji. Telewizor oferuje minimalistyczne wzornictwo na bazie szkła i metalu oraz cienką oprawę, dzięki której uwaga koncentruje się na zachwycających obrazach 4K. Model WT600 stanowi elegancki element wyposażenia salonu nawet wtedy, gdy pozostaje wyłączony.

Obraz 4K na wyciągnięcie ręki
Telewizor WT600 oferuje dostęp do różnorodnej zawartości 4K podkreślającej zalety jego innowacyjnych funkcji. Użytkownicy mogą cieszyć wzrok nie tylko nagraniami wideo, ale też przełomowymi grami, treściami internetowymi i własnymi zdjęciami w niezrównanej jakości 4K.

Wejście nowej generacji 4K 50/60p jest oparte na specyfikacji HDMI 2.0 i DisplayPort™1.2a. Zgodność z tymi standardami zapewnia długi czas zgodności tego modelu z przyszłymi odtwarzaczami, przystawkami i konsolami do gier obsługującymi rozdzielczość 4K.

Miłośnicy gier PC mogą łatwo podłączyć swoje komputery do telewizora WT600 za pośrednictwem gniazda DisplayPort obsługującego szybkość klatek 60p i wyświetlać na jego ekranie najnowsze gry z niebywałą szczegółowością i wyjątkową wyrazistością ruchu.

Wbudowana w modelu WT600 przeglądarka internetowa zgodna ze standardem HTML5 wyświetli każdą stronę w doskonałej jakości 4K. Zapewnia to zupełnie nowe wrażenia na przykład podczas korzystania z map, ponieważ w porównaniu z ekranami telewizorów Full HD wyświetla czterokrotnie więcej szczegółów.

WT600 jest pierwszym w branży telewizorem z wbudowanym dekoderem H.264 (MPEG4) 4K. Umożliwia on odtwarzanie nie tylko plików wideo o rozdzielczości 4K z pamięci USB czy karty SD, ale — co jeszcze ważniejsze — zawartości 4K bezpośrednio z Internetu. Miłośnicy fotografii mogą wyświetlać zdjęcia z karty SD przy użyciu funkcji 4K Photo Viewer SD albo bezprzewodowo przesyłać zdjęcia ze smartfonu lub tabletu w rozdzielczości Ultra HD przy użyciu funkcji 4K Swipe & Share.

Najwyższa jakość obrazu 4K
Model WT600 zapewnia najlepsze wrażenia miłośnikom kina domowego, co potwierdza certyfikat THX 4K™ gwarantujący zgodność reprodukcji kolorów, odcieni i rozdzielczości z zamierzeniami hollywoodzkich reżyserów.

Funkcja 4K Intelligent Frame Creation umożliwia telewizorowi WT600 płynne wyświetlanie do 120 klatek na sekundę, nawet przy użyciu źródeł Ultra HD, podczas gdy wiele modeli konkurencyjnych nie może się poszczycić taką konwersją szybkości klatek. Telewizor Ultra HD 4K firmy Panasonic analizuje także złożone sceny obejmujące ruch z wielu kierunków i optymalizuje wyświetlanie każdego obiektu z osobna. Technologia Infinite Contrast umożliwia uzyskanie niemal nieskończonego współczynnika kontrastu wpływającego na imponującą jakość obrazu telewizora WT600.

Układ Local Dimming Pro i wyjątkowa funkcja Gamma Area Control zwiększają szczegółowość ciemnych i jasnych obszarów obrazu. Nowy procesor 4K Hexa-Processing Engine maksymalizuje jakość obrazu nagranego w rozdzielczości niższej niż 4K. Układ tego procesora generuje wyższą rozdzielczość przez interpolację brakujących elementów obrazu oraz odtworzenie nieistniejących danych. W efekcie powstaje obraz o jakości zbliżonej do obrazów ze źródeł 4K.

Model WT600 uzyskał także certyfikat isf™ i jest kompatybilny z oprogramowaniem do kalibracji CalMAN™, co gwarantuje doskonałą neutralność kolorystyczną. Aplikacja Panasonic TV Remote 2 oferuje także efektywną funkcję Smart Calibration, dzięki której użytkownicy mogą szczegółowo ustawiać krzywe korekcji gamma, punktu bieli oraz nasycenia kolorów za pośrednictwem smartfonu albo tabletu z systemem Android™ lub iOS™.

Łatwa obsługa
Intuicyjny interfejs użytkownika maksymalnie ułatwia obsługę inteligentnego telewizora WT600. Spersonalizowana funkcja „my Home Screen” daje każdemu członkowi rodziny dostęp do ulubionych programów telewizyjnych za pośrednictwem własnego ekranu głównego.

Obserwując sukces ekranu „my Home Screen” w telewizorach Smart VIERA, firma Panasonic opracowała nowe, skonfigurowane fabrycznie ekrany główne. Użytkownicy mogą dzięki nim łatwo i szybko przechodzić do zawartości oferowanej przez ulubionych dostawców, takich jak Eurosport, Maxdome, CANAL+ Group czy YouTube. Od października 2013 r. użytkownicy telewizorów Panasonic będą mogli z nich korzystać z pośrednictwem funkcji „Home Screen Collection”.

Efektywność opcji sterowania oraz wejść telewizora WT600 zwiększa innowacyjna funkcja Voice Interaction. Za jej pomocą można sterować telewizorem, mówiąc do mikrofonu pilota z touchpadem albo smartfonu lub tabletu z zainstalowaną aplikacją Panasonic TV Remote 2. W ten sposób można szybko uzyskać dostęp do ulubionej zawartości internetowej lub wyszukać ulubiony utwór w sieci domowej. Funkcja Swipe & Share umożliwia z kolei udostępnianie zdjęć w rozdzielczości 4K na dużym ekranie telewizora WT600 — wystarczy w tym celu przeciągnąć palcem po ekranie urządzenia mobilnego.

Zaawansowane funkcje łączności i pracy w sieci
Dzięki tunerom Twin HD telewizora WT600 wszyscy członkowie rodziny mogą oglądać telewizję i nagrania wideo w sposób wyjątkowo wygodny i elastyczny. Można na przykład oglądać jeden program na żywo i nagrywać jednocześnie drugi, a dwie osoby mogą jednocześnie oglądać dwa różne programy na ekranie telewizora i tabletu. Nie jest do tego potrzebna żadna zewnętrzna przystawka. Przydaje się to szczególnie wtedy, gdy jeden członek rodziny chce oglądać film, a pozostali nie chcą przegapić meczu na żywo.

Model WT600, podobnie jak wszystkie telewizory Smart VIERA, ma wbudowaną łączność z siecią LAN. Korzystając z transmisji strumieniowej DLNA™, można łatwo i szybko wyświetlać zawartość multimedialną z sieci domowej. Platforma aplikacji do telewizorów Smart VIERA nieustannie powiększa się o nowe aplikacje do telewizorów inteligentnych, takie jak Facebook™, Twitter™ i Skype™. Automatycznie wysuwana kamera w telewizorze WT600 umożliwia nawiązywanie połączeń wideo jednym naciśnięciem przycisku.

Wbudowana przeglądarka internetowa telewizora WT600 wyświetla również zawartość Flash™. Jakość nagrań wideo i grafiki o niskiej rozdzielczości ze stron internetowych można znacznie poprawić za pomocą funkcji Web Content Optimiser Pro. Do telewizora WT600 można także podłączyć klawiaturę za pośrednictwem adaptera USB lub bezprzewodowej łączności Bluetooth®, aby łatwiej wprowadzać tekst i adresy internetowe.

Zalety ekologiczne
Wszystkie telewizory VIERA z roku 2013 osiągają klasę sprawności energetycznej A lub wyższą. Nawet najbardziej innowacyjny technicznie telewizor Ultra HD 4K WT600 uzyskał klasę A.

Telewizory Smart VIERA oraz podłączone do nich urządzenia zużywają energię tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Jasność telewizora jest na przykład automatycznie regulowana za pomocą ukrytego, wbudowanego czujnika światła, a przy użyciu poleceń sterujących HDMI wyłączane są nieaktywne źródła sygnału.

*Stan z 4 września 2013 r.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl