Home / info / Panasonic nagrodzony

Panasonic nagrodzony

Znany brytyjski miesięcznik What Hi-Fi Sound and Vision przyznał nagrody dla najlepszych telewizorów roku 2011. Laur „Produktu Roku” zdobył telewizor plazmowy Panasonic TX-P42GT30 (na zdjęciach poniżej).

W uzasadnieniu napisano:

Szczególne wrażenie zrobiła na nas głębia i szczegółowość czerni oraz ograniczone do minimum szumy obrazu. Wszędzie pełno szczegółów i ostrych krawędzi, a wysoki kontrast wali po oczach niemal tak samo jak bokser Floyd Mayweather po szczękach rywali.

oraz

Nie znajdziecie telewizora, który bardziej zasługiwałby na nagrodę niż ten Panasonic.

Poniżej lista pozostałych modeli nagrodzonych przez magazyn What Hi-Fi.

W sumie nagrodzono 5 telewizorów Panasonica oraz 2 modele Samsunga.

 

KOMENTARZ

 

 

O ile nie mamy nic przeciwko nagrodom dla dużych telewizorów plazmowych Panasonica z serii GT30 oraz VT30, które są rzeczywiście świetne, to jesteśmy ciekawi, czy model TX-P42GT30E rzeczywiście zasługuje na nagrodę „Produktu Roku”. Nie przetestowaliśmy go jeszcze – tym większa nasza ciekawość. Z jednej strony nasze doświadczenia z poprzednikami tego modelu, tj. seriami V10 i VT20 nastawiają nas dość ostrożnie (wciąż pamiętamy podwyższony poziom szumów w tych telewizorach i nieumiejętność wykrywania pull-downów na niektórych znanych filmach, co prowadziło do zaburzenia płynności obrazu). Ponadto, skonstruowanie wyświetlacza plazmowego o rozdzielczości Full HD i  przekątnej ekranu 42-cali jest nadal dużo trudniejsze niż wyświetlaczy 46-calowych i większych (Samsungowi i LG to się wciąż nie udało) ze względu na bardzo małe rozmiary komórek. Z drugiej strony ostatnie postępy w technice plazmowej, jakie zrobił Panasonic dają szansę, że tak duże wyróżnienie dla 42-calowego TX-P42GT30 być może jest naprawdę zasłużone. No cóż, przetestujemy, zobaczymy.

© TV TEST 2011

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl