Home / informacje prasowe / Philips OLED 9002 z nagrodą Red Dot

Philips OLED 9002 z nagrodą Red Dot

Najnowszy model 9002 OLED marki Philips TV zdobywa międzynarodową nagrodę za design

Warszawa, 3 kwietnia 2017 r.

Telewizory Philips łączą w sobie najwyższej jakości europejskie wykonanie i wzornictwo oraz najnowocześniejsze technologie. Konsekwentna realizacja tej strategii przyniosła marce nagrodę za design w prestiżowym konkursie Red Dot Awards, czyli jedną z najważniejszych nagród przyznawanych w dziedzinie projektowania. Dla Philips TV to udana kontynuacja 2016 roku, w którym marka zdobyła trzy nagrody za design swoich produktów.

Nagrodą Red Dot w kategorii elektroniki użytkowej wyróżniony został flagowy model z kolekcji na 2017 rok – Philips 9002 z ekranem OLED.

Największe wrażenie na jury konkursu Red Dot zrobił sposób, w jaki model 9002 łączy w sobie innowacyjność zamkniętą w lekkiej formie z doskonałą jakością obrazu. Nowy model telewizora Philips równoważy zastosowanie najnowocześniejszej technologii w projekcie będącym stylowym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza.

Red Dot Design Award to rozpoznawalne na całym świecie, przyznawane już od ponad 60 lat, wyróżnienie dla najwyższej klasy projektów. Co roku, do poszczególnych kategorii Red Dot Design Award zgłaszanych jest ponad 5000 projektów z prawie 60 krajów.

Każdego roku ciężko pracujemy nad tym, by wchodzić z naszymi produktami na kolejne poziomy, zarówno pod względem designu i wykonania, jak również jakości obrazu i dźwięku czy zastosowanych materiałów. To szczególnie ważne ze względu na to, że Philips to jedyna europejska marka produkująca telewizory. Cieszymy się z nagrody Red Dot i z tego, że jury doceniło naszą pracę w zakresie tworzenia wyróżniających się produktów

– komentuje Rod White, Chief Designer Philips TV.

Philips 9002: zapierające dech w piersiach połączenie technologii OLED z nowoczesnym designem

Philips 9002 to jedyny w swoim rodzaju telewizor łączący wyjątkową jakość obrazu z europejskim designem i najwyższą jakością wykonania. Wyrafinowany projekt wyposażono w płaski ekran OLED o przekątnej 55” otoczony wąską, stylową ramą, a sam telewizor osadzono na eleganckim, aluminiowym statywie. Jury Red Dot uznało, że marka Philips realizuje swoje obietnice w zakresie tworzenia produktów innowacyjnych, dopasowanych do nowoczesnych wnętrz, dbając przy tym o szczegóły i perfekcyjne wykończenie.

Ponadto, UHD Premium zapewnia idealne odwzorowanie głębokiej czerni, jaśniejszą biel, żywsze kolory i możliwość dostrzeżenia najdrobniejszych detali. Wąska rama ekranu staje się niemal niezauważalna przy zastosowaniu unikalnej technologii Ambilight, która daje wrażenie obrazu wychodzącego poza ramy. To wszystko dzięki diodom LED umieszczonym z tyłu ekranu, które podświetlają ścianę wokół telewizora kolorami, odwzorowując obraz wyświetlany na ekranie. Dzięki Ambilight emocje przy oglądaniu telewizji stają się jeszcze bardziej intensywne.

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl