Home / targi / Podrasowana Bravia

Podrasowana Bravia

Sony tuninguje Bravię X9. Sprzedawany obecnie telewizor, pod koniec roku, będzie obsługiwał HDMI w wersji 2.0. Udostępniona aktualizacja pozwoli na wyświetlanie sygnałów w technologii wideo 4K 60 p. Więcej na ten temat w poniższym komunikacie prasowym firmy Sony.

 

 

komunikat prasowy

 

 

 

Chcielibyśmy poinformować, że sprzedawany obecnie telewizor LED BRAVIA X9 będzie obsługiwał nowy standard HDMI w wersji 2.0.

 

Z końcem bieżącego roku w Internecie zostanie udostępniona aktualizacja wewnętrznego oprogramowania, która umożliwi wyświetlanie sygnałów wideo 4K (3840 x 2160) 60p.

Cieszące się uznaniem telewizory BRAVIA X9 obsługują sygnały wideo 4K w formacie do 30p włącznie. Dzięki nowej, darmowej aktualizacji odbiorniki X9, dostępne w wersjach z ekranem 65″ i 55″, będą odbierać i wyświetlać przyszłościowe materiały 4K w formacie do 60p włącznie — przy użyciu jednego przewodu HDMI.

 

Specyfikacja HDMI 2.0, ogłoszona przez HDMI Forum podczas targów IFA, to najnowsza wersja interfejsu audio/wideo służącego do łączenia telewizorów HD, aparatów i kamer cyfrowych, odtwarzaczy Blu-ray Disc™, komputerów, konsol do gier, zestawów kina domowego i innych urządzeń audiowizualnych. Poza ulepszeniami w działaniu HDMI 2.0 cechuje się rozszerzonym pasmem sygnału, dzięki  czemu pozwala na stosowanie wyższych rozdzielczości i częstotliwości odświeżania.

 

W końcu 2013 roku pojawi się również możliwość fabrycznej aktualizacji łącza HDMI w oferowanych obecnie 84-calowych telewizorach BRAVIA 84X9005 w celu zapewnienia jego zgodności z HDMI 2.0. Szczegółowe informacje można uzyskać u przedstawicieli Sony i sprzedawców produktów BRAVIA.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl