Home / info / Polskie AKAI?

Polskie AKAI?

 

 

Mało kto wie, że dostępne w naszym kraju telewizory Akai są produkowane i rozprowadzane przez rodzimą spółkę Telecolor.

Na stronie telecolor.pl możemy się dowiedzieć, że:

Marka AKAI została zapoczątkowana wraz z założeniem firmy przez Pana Masukichi Akai w 1929 roku. Zaczynając skromnie od produkcji komponentów elektronicznych i elektrycznych AKAI urosło przez lata do marki znanej na całym świecie w sprzęcie RTV – wielu z nas kojarzy sprzęt marki AKAI taki jak: magnetofony taśmowe, magnetofony kasetowe, odtwarzacze wideo, magnetowidy, wzmacniacze, radia, wieże stereofoniczne, odtwarzacze DVD, kina domowe, telewizory kineskopowe, telewizory LCD/LED, przenośny sprzęt audio i wideo.

Ponadto:

Telecolor Sp. z o.o. jest licencjonowanym producentem i dystrybutorem marki Akai w Polsce. Firma od lat zajmuje się produkcją odbiorników telewizyjnych. Uczestniczyliśmy w rozwoju technologii odbiorników telewizyjnych od telewizorów konwencjonalnych CRT, poprzez PDP, LCD i LED. W naszej ofercie posiadamy pełną gamę telewizorów LED. Gwarantujemy najwyższą jakość produktów, wysoki standard obsługi oraz współpracę na atrakcyjnych warunkach. Jesteśmy solidnym i stałym partnerem biznesowym. Dzięki nowoczesnym liniom montażowym oraz wysoko wyspecjalizowanej kadrze pracowniczej sprawdzamy się również w produkcji odbiorników czołowych marek w Polsce i Europie.

Jak podaje serwis evertiq.pl, rośnie popularność telewizorów Akai, a tym samym przychody z ich sprzedaży:

Sprzedaż producenta telewizorów Telecolor w 2011 roku stanowiła ponad 96,9 mln PLN. To niesamowity wynik, biorąc pod uwagę, że przychody ze sprzedaży w roku 2010 wyniosły 52,5 mln PLN.

To całkiem niezłe wyniki jak na spółkę zatrudniającą 235 osób. Na koniec dodajmy, że gama telewizorów Akai obejmuje modele o przekątnych ekranu od 22 do 32 cali oferowanych w bardzo przystępnych cenach, bowiem najdroższy z nich kosztuje 1260 zł.

© TV TEST 2012

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl