Home / info / PW wymiata!

PW wymiata!

W roku 2013 najlepszą uczelnią techniczną okrzyknięto Politechnikę Warszawską. Okazało się także, że cieszy się ona największym prestiżem wśród pracodawców. Serdecznie gratulujemy uczelni oraz tym, którym udało się ją ukończyć. W poniższym artykule, opublikowanym za evertiq.pl, przeczytacie jak wyglądała pierwsza 10. Dowiecie się również, która uczelnia zyskała miano najbardziej kreatywnej. Zapraszam do lektury.

 

artykuł

 

 

 

Politechnika Warszawska najlepszą uczelnią techniczną

podium

Stołeczna politechnika cieszy się też największym prestiżem wśród pracodawców. Druga wśród uczelni technicznych jest AGH, trzecia politechnika Wrocławska.

W czternastej edycji Rankingu Szkół Wyższych przygotowanego przez miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita” oceniono 219 uczelni. Najlepszą akademicką uczelnią w Polsce został Uniwersytet Jagielloński.

Liderem innowacyjności została Politechnika Wrocławska, jako uczelnia uzyskująca najwięcej patentów i prowadząca zaawansowane badania naukowe. W zestawieniu politechnika Wrocławska zajmuje trzecie miejsce wśród uczelni technicznych, zamieniając się miejscami z Akademią Górniczo-Hutniczą z Krakowa w rankingu sprzed roku, która wyprzedziła w tym roku PWr o włos.

A oto lista 10 najlepszych 10 uczelni technicznych w kraju:
1. Politechnika Warszawska
2. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
3. Politechnika Wrocławska
4. Politechnika Łódzka
5. Politechnika Śląska w Gliwicach
6. Politechnika Poznańska
7. Politechnika Gdańska
8. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie
9. Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
10. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jeśli chodzi o najpopularniejsze kierunki studiów, to już na drugim miejscu jest Automatyka i Robotyka, Mechatronika na Politechnice Warszawskiej. Na piątej pozycji plasuje się Elektronika i Telekomunikacja, a następnie Elektrotechnika na tej samej uczelni.

Warto odnotować, że uczelnie techniczne cieszą się dużym prestiżem wśród pracodawców. Politechnika Warszawska jest na pierwszym miejscu w tym zestawieniu, na trzecim AGH, Politechnika Wrocławska na piątym, a tuż za nią Politechnika Śląska i Poznańska.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl