Home / info / Sony UNLTD.

Sony UNLTD.

Firma Sony poinformowała, że realizuje przedsięwzięcie o nazwie „UNLTD.”, w ramach którego pięciu projektantów stworzy pięć unikalnych obiektów stanowiących idealne dopełnienie telewizorów z serii X9 (ich test znajdziecie w II numerze naszego magazynu).

Więcej informacji poniżej.

KOMUNIKAT PRASOWY

Sony we współpracy z Pies Czy Suka realizuje projekt UNLTD., w ramach którego pięciu wybranych projektantów stworzy pięć unikalnych obiektów stanowiących idealne dopełnienie telewizorów Sony BRAVIA serii X9.

Do współpracy przy projekcie zaproszono wyróżniających się polskich projektantów i studia projektowe: Studio KompottStudio BetonMagdalenę TekieliMalafor oraz Lange&Lange. Każdy z nich przygotuje niepowtarzalny prototyp obiektu, który będzie odzwierciedlał ich wizję mebla pod najnowszy telewizor Sony BRAVIA. Efekty prac projektantów poznamy już 21 listopada na specjalnie przygotowanej wystawie UNLTD., która będzie miała miejsce w warszawskim Pies Czy Suka przy ulicy Szpitalnej 8a.

UNLTD. to projekt, którego celem jest zaprezentowanie efektów pracy polskich dizajnerów w zestawieniu z najwyższej klasy technologią i wzornictwem telewizorów Sony. Chcemy pokazać różne stylistyki i ciekawe propozycje mebla/obiektu pod telewizor. Może on być funkcjonalny lub abstrakcyjny, może też łączyć te dwie cechy. Nazwa projektu pokazuje, że możliwości są nieograniczone i takich propozycji oczekujemy. PROJEKTANCI+BRAVIA=UNLTD.

– powiedziała Beata Konarska, Pies Czy Suka.

W grudniu odbędzie się także internetowa aukcja zaprojektowanych obiektów, z której dochód zostanie przeznaczony na Stowarzyszenie Artanimacje, od ośmiu lat organizujące Rezydencję Twórczego Recyclingu PRZETWORY. To właśnie podczas tegorocznej edycji PRZETWORÓW, która odbędzie się w Warszawie w dniach 14-15 grudnia, będzie można zobaczyć drugą prezentację wystawy UNLTD.

PRZETWORY odkrywają młode talenty w świecie designu oraz pokazują, że projektowanie może iść w zgodzie z odpowiedzialnością za środowisko i zrównoważonym rozwojem. Jest nam bardzo milo, że Sony to doceniło i zechciało nie tylko zaprezentować swój projekt podczas naszej imprezy, ale także wesprzeć nasze działania dochodami z aukcji

– powiedziała Monika Brzywczy, organizatorka festiwalu „Przetwory”.

Dodatkowo, dla entuzjastów wzornictwa autorzy projektu przygotowali konkurs. Zadaniem wszystkich zainteresowanych będzie zaprojektowanie obiektu pod telewizor Sony BRAVIA 4K serii X9 w formie wizualizacji 2D. Prace oceni jury w składzie: Beata i Paweł Konarscy (Pies Czy Suka), Magda Kochanowska (Wydział Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie), Olga Łebkowska (Dyrektor Kreatywna magazynu MaleMen) oraz Damian Bieniek (Dyrektor Zarządzający FUTU). Najlepsze projekty 2D zostaną zaprezentowane podczas wystawy UNLTD. oraz wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami.

Telewizory 4K Sony BRAVIA serii X9 to obraz o rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD, doskonały dźwięk i nowoczesne wzornictwo. Chcemy, aby taki produkt był pokazany w jak najciekawszym kontekście, dlatego będziemy angażować jeszcze szersze grono entuzjastów designu. Mamy nadzieję, że nowy produkt Sony dostarczy wiele inspiracji młodym twórcom

– powiedział Piotr Papaj, PR manager i rzecznik prasowy Sony w Polsce.

Telewizory BRAVIA 4K serii X9 i FullHD serii W9 to połączenie najwyższej jakości obrazu i dźwięku z ponadczasowym wyglądem. Zastosowana w nich innowacyjna technologia Triluminos umożliwia reprodukcję jeszcze szerszej palety bogatych, naturalnie wyglądających barw, w tym trudnych do oddania odcieni czerwieni i szmaragdu. Posiadacze smartfonów z technologią NFC mogą nawiązać bezprzewodowe połączenie z telewizorem poprzez zetknięcie telefonu z pilotem, a następnie używać smartfona jako pilota albo wyświetlać zdjęcia, filmy, gry i aplikacje z telefonu na dużym ekranie.

Informacje o artystach znajdują się tutaj.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl