Home / info / Bravie do serwisu

Bravie do serwisu

W dniu dzisiejszym firma Sony ogłosiła „Program do sprawdzania bezpieczeństwa i wykonywania poprawek w telewizorach LCD Sony Bravia”.

Oznacza on, że właściciele niektórych modeli telewizorów, których sprzedaż rozpoczęła się w latach 2007-2008, a mianowicie:

KDL-40D3400

KDL-40D3500

KDL-40D3550

KDL-40D3660

KDL-40V3000

KDL-40W3000

KDL-40X3000

KDL-40X3500

są proszeni o skontaktowanie się z najbliższym centrum serwisowym Sony, w celu ustalenia terminu przeglądu telewizora.

Zdaniem Sony problem polega na tym, że:

… wadliwy komponent, który w rzadkich przypadkach może ulec przegrzaniu i zapalić się wewnątrz telewizora […] może skutkować stopieniem [się] górnej części obudowy telewizora.

Według wstępnych szacunków problem może dotyczyć nawet 1,6 miliona telewizorów na całym świecie. Dotychczas odnotowano tylko 11 przypadków zapalenia się telewizorów i to głównie w Japonii.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na następujących stronach:

 

Poniżej oficjalny komunikat firmy Sony:

 

 

Program do sprawdzania bezpieczeństwa i wykonywania poprawek w telewizorach LCD Sony Bravia

Drogi Kliencie Sony,

ostatnio stwierdziliśmy możliwość wystąpienia pewnych problemów w przypadku niewielkiej liczby modeli telewizorów LCD BRAVIA dostępnych w sprzedaży od czerwca 2007 roku.

Oto nazwy modeli:

 • KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660
 • KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000, KDL-40X3500

Kwestia zwróciła naszą uwagę za sprawą raportów z Japonii informujących, że w ograniczonej liczbie produktów zastosowano wadliwy komponent, który w rzadkich przypadkach może ulec przegrzaniu i zapalić się wewnątrz telewizora, co może skutkować stopieniem górnej części obudowy telewizora

Dotychczas nie zgłoszono żadnych przypadków zniszczenia innego mienia lub obrażeń fizycznych.

Niemniej jednak w ramach naszego nieustannego dążenia do zapewniania najwyższej jakości obsługi klienta i dbałości o satysfakcję klienta, oraz jako środek ostrożności, firma Sony dobrowolnie wdrożyła program przeprowadzania darmowej kontroli i, w razie konieczności, darmowej naprawy telewizorów, aby mieli Państwo pewność, że zgodnie z Państwa oczekiwaniami nasze produkty spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Jeśli posiadają Państwo jeden z wyżej wymienionych produktów, prosimy o kontakt z najbliższym Centrum Serwisowym w celu umówienia się na kontrolę Państwa telewizora BRAVIA.

Na Państwa wniosek pracownik serwisowy Sony niezwłocznie odwiedzi Państwa, aby sprawdzić Państwa telewizor oraz możliwie jak najszybciej dokonać jego naprawy, jeśli okaże się, że zastosowano w nim wadliwy komponent.

Kliknij tutaj, aby skontaktować się z najbliższym centrum serwisowym. 

Kliknij tutaj, aby skontaktować się z działem wsparcia Sony.

Ważne: Jeśli posiadają Państwo jeden z wyżej wymienionych produktów i zauważyli Państwo jakiekolwiek nieprawidłowości (np. nietypowy hałas, nietypowy zapach lub dym), należy niezwłocznie przestać go używać, wyłączając wtyczkę z gniazda sieciowego i skontaktować się z nami. Ustaliliśmy, że te nieprawidłowości nie występują po odłączeniu telewizora od prądu.

Szczerze przepraszamy za wszelkie niedogodności, jeśli opisane wyżej nieprawidłowości wystąpiły w przypadku Państwa telewizora. Firma Sony nie ustaje w staraniach na rzecz ciągłej poprawy standardów jakości swoich produktów. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Państwa współpracę i zrozumienie.

Jak sprawdzić nazwę modelu telewizora BRAVIA

 1. W menu ustawienia telewizora:
  • Naciśnij przycisk „Menu” na pilocie zdalnego sterowaniaSony
  • Przejdź do menu ustawienia
  • W menu ustawienia wybierz menu konfiguracyjneSony
  • Wybierz opcję „informacje o produkcie” i naciśnij „ok”, aby wyświetlić nazwę modelu
 2. Na etykiecie z tyłu telewizoraEtykietę z nazwą modelu znajdziesz z tyłu telewizoraSony

Nazwy modeli telewizorów BRAVIA:

 • KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660
 • KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000, KDL-40X3500

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl