Home / info / Samsungów w bród

Samsungów w bród

Firma Samsung wprowadza do sprzedaży nowe modele telewizorów SUHD oraz Full HD i HD. Firma przygotowała łącznie 85 propozycji, na które składają się 24 modele w wersjach o zróżnicowanych przekątnych ekranu – najmniejszą dostępną przekątną będzie 22-calowy model J5100, zaś największą – 88-calowy telewizor SUHD JS9500.


INFORMACJA PRASOWA


Niezwykłe barwy, doskonały obraz, zakrzywione i proste ekrany, system Tizen, nowy Smart HUB i perfekcyjne wzornictwo
Najwyższą linię stanowią telewizory SUHD, na którą składają się łącznie 3 modele (JS9500, JS9000, JS8500), dostępne w 9 przekątnych. Pierwszy na polskim rynku pojawił się model JS9000. Był on dostępny w przedsprzedaży w dniach 13 – 26 marca br. Telewizor okazał się niezwykle popularny – Polska zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych sztuk w ogólnoeuropejskiej akcji przedsprzedaży wyprzedzając choćby takie kraje, jak Wielka Brytania czy Niemcy.

UG88_interior

W zakrzywionych telewizorach SUHD zastosowano szereg autorskich technologii wspierających jakość obrazu, czego efektem jest doskonały kontrast, jasność, realistyczne odtworzenie barw oraz poziom szczegółowości obrazu.

Jakość nowych telewizorów Samsung SUHD docenił nagradzany wielokrotnie operator Paweł Edelman, który na koncie ma współpracę z takimi reżyserami jak Andrzej Wajda, Roman Polański czy David Fincher. Edelman, który został ambasadorem najnowszej linii telewizorów Samsung (czytaj także o spotkaniu, przyp. red.), stwierdził podczas ich premiery m. in. – Te telewizory dają gigantyczną paletę możliwości w kwestii ustawienia koloru, jasności i kontrastu pod indywidualny gust odbiorcy – mówi Paweł Edelman. Moim dążeniem podczas oglądania filmu na ekranie telewizora jest uzyskanie takiego efektu, który jest jak najbliższy  obrazowi referencyjnemu, z którym mam do czynienia w laboratorium, w którym robię postprodukcję filmu. Możliwość zobaczenia tego obrazu u siebie w domu na telewizorze Samsung SUHD jest czymś fantastycznym.

Dodatkowo do zaprezentowanej linii SUHD, firma Samsung w 2015 wprowadzi na rynek kolejnych 14 modeli wyświetlających obraz w rozdzielczości Ultra High Definition oraz 9 z matrycami Full HD. W ofercie znajdzie się łącznie 12 modeli telewizorów z zakrzywionymi ekranami, których forma znacząco poprawia wrażenie w trakcie domowych seansów filmowych. Spośród modeli przewidzianych na 2015 rok, aż 20 będzie w pełni opartych o nowy, wydajny i autorski system operacyjny TIZEN. System ten znacząco zwiększy szybkość działania aplikacji w Samsung Smart TV, a także sprawi że korzystanie z konwergencji pomiędzy kompatybilnymi urządzeniami, takimi jak smartfony czy tablety, będzie niezwykle szybka i intuicyjna.

W kwestii stylistyki i designu swoich najnowszych telewizorów, Samsung także przygotował zróżnicowaną ofertę. Wprowadzane modele zostaną wyposażone w 16 różnych typów obudowy. Każda z nich została zaprojektowana z myślą o tym, by telewizory nie tylko gwarantowały świetną jakość obrazu, ale także pięknie prezentowały się jako element wystroju każdego wnętrza. Dowodem na to jest wygląd linii SUHD TV – fazowana, metalowa  ramka JS9500 prezentuje się niezwykle imponująco, a nowa stopa w kształcie litery Y sprawia, że mimo pokaźnych rozmiarów całość konstrukcji jest niezwykle lekka w swoim wyglądzie. 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl