Home / info / Sto lat!

Sto lat!

Firma SanDisk świętuje ćwierćwiecze. Już od 25 lat oferuje nam najnowsze rozwiazania techniczne, w tym wysokiej jakości pamięci przenośne.

Firmie i wszystkim jej pracownikom życzymy więc wszystkiego najlepszego, a Was zapraszamy do czytania poniższej informacji prasowej.

 

 

 

informacja prasowa

 

 

 

SanDisk, producent pamięci flash, świętuje w tym roku swój srebrny jubileusz. Technologie wprowadzone przez firmę miały w minionym 25-leciu istotny wpływ na przemiany w wielu branżach, zarówno w sektorze biznesu jak i na rynku konsumenckim.

Jednym z wydarzeń stanowiących uhonorowanie wieloletniego istnienia SanDisk na rynku, było uderzenie w dzwon otwierający sesję na giełdzie papierów wartościowych NASDAQ w Nowym Jorku pod koniec sierpnia. Rocznica powstania SanDisk została również uczczo-na przez 5000 pracowników firmy, którzy z tej okazji angażowali się przez cały rok w wiele działań charytatywnych realizowanych we wszystkich krajach, w których działa firma.

Od premiery pierwszego na świecie dysku SSD1 w roku 1991 po wprowadzenie pierwszych w branży technologii pamięci flash MLC z wykorzystaniem dwóch (X2) i trzech (X3) bitów na komórkę2 — innowacje firmy SanDisk miały bardzo istotny wpływ na przemiany w całej branży elektroniki użytkowej. Rozwiązania SanDisk w dziedzinie pamięci flash umożliwiły rozwój nowych rynków i urządzeń, od fotografii cyfrowej przez napędy USB po smartfony, tablety i niesamowicie cienkie i lekkie notebooki. Obecnie firma SanDisk wprowadza pamięć flash (również dyski SSD) do segmentu pamięci masowej dla firm, odmieniając oblicze centrów przetwarzania danych. Jednym z najnowszych produktów zaprezentowanych na targach IBC w Amsterdamie, są karty pamięci Compact Flash (CF) – SanDisk Extreme Pro o pojemności 256GB oraz Compact Flash SanDisk CFast 2.0 o prędkości 450 Mb/s. Są to obecnie największe oraz najszybsze kary pamięci CF dostępne na rynku.

Gdy zakładaliśmy SanDisk z Eli i Jackiem w 1988 r. doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że pamięć flash ma ogromny potencjał

— powiedział Sanjay Mehrotra, współłza-łożyciel firmy SanDisk, obecnie jej Prezes i Dyrektor Generalny.

Rozwój naszej firmy i wpływ, jak wywarliśmy na świat, przekroczyły nasze oczekiwania. Podczas gdy my wspominamy nasze osiągnięcia i przełomowe chwile, pracownicy SanDisk opracowują nowe technologie i rozwiązania, które przez następne 25 lat będą wyznaczać nowe trendy na rynku, z korzyścią dla naszych akcjonariuszy. Postanowiliśmy uczcić tę przełomową datę poprzez kontynuowanie naszej wieloletniej tradycji angażowania się w wolontariat. Z dumą mogę poinformować, że 100% naszych pracowników zobowiązało się, że w roku 2013 weźmie udział w programach wolontariatu — i jesteśmy na dobrej drodze, aby ten cel osiągnąć.

W minionej dekadzie Fundacja SanDisk przekazała ponad 21 milionów dolarów amerykańskich niespełna tysiącowi organizacji charytatywnych z całego świata. Firma została uznana za jedną z 20 najhojniejszych filantropów korporacyjnych w regionie zatoki San Francisco3. Jednym z głównych obszarów zainteresowań Fundacji SanDisk jest edukacja. Realizowany przez nią program Scholars wspiera uczniów i studentów zgłębiających tajniki nauk ścisłych, technicznych, inżynieryjnych i matematycznych (STEM, ang. Science, Technology, Engineering and Math).