Home / info / Oto interfejs najnowszych Samsungów 2017

Oto interfejs najnowszych Samsungów 2017

Samsung bardzo lubi zmiany. Zazwyczaj są one gruntowne (jak w przypadku co roku zmieniających się pilotów do telewizorów), rzadziej – kosmetyczne. Choć nie wiadomo, czy w nowych telewizorach QLED na rok 2017 zobaczymy zupełnie nowego pilota zdalnego sterowania, to z pewnością zmiany nie ominą systemu operacyjnego Tizen. W swojej nowej wersji interfejs użytkownika będzie wyglądał jak poniżej.

Jak widać Tizen 2017 nie przypomina z wyglądu Tizena znanego ze sprzedawanych obecnie telewizorów Samsunga, który aktualnie wygląda tak …

Moim zdaniem Tizen 2017:

  • oznacza powrót sterowania za pomocą pilota z kursorem (po ponad roku przerwy),
  • wprowadza, chyba po raz pierwszy w historii telewizorów, możliwość zmiany położenia interfejsu, który może znajdować się nie tylko na dole, lecz także przy krawędzi ekranu,
  • interfejs nowego Tizena zasłania nieco mniej ekranu niż starsza wersja,
  • jest niejako krzyżówką systemów webOS (LG) i Firefox (Panasonic): z webOS-a ma sterowanie za pomocą kursora, a z Firefoksa … okrągłe ikony).

Czy nowy interfejs rzeczywiście podniesie komfort obsługi telewizorów Samsung A.D. 2017? Trudno powiedzieć – to wszystko okaże się w testach. Dziś jedno wiadomo na pewno: na interfejsową stagnację czy stylistyczną nudę w nowych Samsungach nie będzie można narzekać.

A oto galeria zdjęć nowego interfejsu:

Tomasz Chmielewski

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl