TCL EP68
Home / info / TCL rzuca nowe wyzwanie

TCL rzuca nowe wyzwanie

W klasie telewizorów popularnych panuje bardzo duża konkurencja. Pośród ważniejszych graczy są takie serie telewizorów jak np.:

  • LG UM7500
  • Philips PUS7304 (The One)
  • Samsung RU7400
  • Sony XG80

Odpowiedzią firmy TCL na ww. konkurentów ma być seria telewizorów oznaczona literami „EP”. W zasadzie nie jest to jedna seria, lecz trzy serie blisko spokrewnionych ze sobą modeli:

  • EP64 (najbardziej przystępna)
  • EP66 (największy wybór przekątnych: 43-75 cali)
  • EP68 (najlepiej wyposażona)

TCL EP68 EP66 EP64
Telewizory te mają następujące przekątne, cechy i funkcje:

TCL EP TV

Zdaniem przedstawicieli firmy TCL głównymi zaletami telewizorów z serii EP będzie system Android 9.0 wraz z funkcją Google Assistant:

Technologia Android TV posiada wbudowane funkcje Google Home i Google Assistant. Użytkownicy mogą więc wyszukiwać najnowsze hity kinowe, sprawdzać wyniki kluczowych rozgrywek lub przyciemniać światła, nie wstając z miejsca i nie odrywając się od oglądania. Innowacyjne funkcje, jak np. obraz w obrazie (PIP), sprawne przełączanie zadań, równoczesne prowadzenie kont kilku użytkowników oraz ustawienia poboczne sprawiają, że najchętniej wybierane programy wszystkich członków rodziny nigdy nie zejdą na dalszy plan.  Użytkownicy telewizorów serii EP68, EP66 i EP64 mogą również oglądać ulubione treści z Netflixa i You Tube w jakości 4K HDR

Ponadto, telewizory z serii EP mają wykorzystywać technikę sztucznej inteligencji:

Nowa platforma sztucznej inteligencji TCL, czyli TCL AI-IN, ma służyć budowaniu inteligentnego ekosystemu, dzięki któremu życie użytkowników stanie się prostsze, a poszczególne rozwiązania będzie można personalizować. Oprócz aplikacji i oferty rozrywkowej, telewizory TCL z  TCL AI-IN wykorzystują inteligentną funkcję sterowania głosem i w ten sposób stają się ośrodkiem kontrolowania inteligentnej przestrzeni domowej i nie tylko. Dzięki TCL AI-IN poprawia się jakość dźwięku odtwarzania, a funkcje sterowania głosem z dużej odległości dodatkowo poszerzają parametry eksploatacyjne odbiorników. Platforma  TCL AI-IN jest kompatybilna z Google Assistant

Co najważniejsze, telewizory z serii EP mają być kilkaset złotych tańsze od porównywalnych rywali. I tak ceny modeli z serii EP68 kształtują się następująco (po zaokrągleniu do pełnych setek):

  • 55EP680 – 2700 zł
  • 65EP680 – 3900 zł
TCL 55EP640
TCL 55EP640

Więcej informacji o rzeczywistych zaletach nowych telewizorów marki TCL z serii EP uzyskamy w trakcie testów. Przedstawiciele firmy TCL obiecują, że pierwsze egzemplarze nowych telewizorów trafią do testerów (w tym także do redakcji tvtest.pl) na przełomie sierpnia i września br.

Tomasz Chmielewski