Home / info / Canon XEED WUX500, czyli rzutnik z Wi-Fi

Canon XEED WUX500, czyli rzutnik z Wi-Fi

Każde rozwiązanie, które eliminuje nadmiar kabli, warte jest podkreślenia. Tym razem bezprzewodową łącznością dysponuje nowy kompaktowy projektor Canona. Co oferuje poza tym?


INFORMACJA PRASOWA


Firma Canon Europe zaprezentowała XEED WUX500 – kompaktowy projektor instalacyjny z łącznością Wi-Fi. Wysoka jakość obrazu i możliwość podłączenia kilku urządzeń pracujących w sieci bezprzewodowej zwiększają komfort prowadzenia prezentacji. Z kolei wysoka rozdzielczość i jasność obrazu sprawiają, że nawet niewielki tekst i cienkie linie są dobrze widoczne.

XEED WUX500 (4)

XEED WUX500 oferuje większą elastyczność i kontrolę nad prezentacją, umożliwiając bezprzewodowe przesyłanie obrazów, wideo i dźwięku, bezpośrednio albo przez router. XEED WUX500 wyświetla prezentacje z pamięci USB, więc nie ma konieczności podłączania komputera. Dzięki technologii scalania krawędzi oraz unikatowej korekcji zniekształceń trapezowych we wszystkich czterech rogach można rzutować jeden spójny obraz z nawet dziewięciu projektorów w 14 różnych konfiguracjach, po prostu łącząc je kablami LAN.
Stały poziom jasności w całym zakresie zoomu, duża energooszczędność, ulepszona łączność, prosta instalacja, wysoka wytrzymałość i łatwa konserwacja – wszystko to sprawia, że XEED WUX500 sprawdza się doskonale w wielu różnych środowiskach takich, jak biura inżynieryjno-projektowe, symulatory i sterownie, centra konferencyjne i pokoje zebrań, muzea oraz wyższe uczelnie.

XEED WUX500 jest wyposażony w technologię LCOS, która zapewnia równomierny obraz i jasność 5000 lumenów, a zarazem wysoką wydajność, jakiej wymaga się od projektorów instalacyjnych. Natywna rozdzielczość WUXGA (1920 x 1200 pikseli) sprawia, że zarówno tekst, jak i grafika są wiernie reprodukowane.

XEED WUX500 (1)

XEED WUX500 został wyposażony w obiektyw o stałej wartości przysłony dla całego zakresu zoomu. W wielu konkurencyjnych produktach jasność zmniejsza się na końcu zakresu ogniskowej, ale XEED WUX500 zachowuje stałą wartość F2,8 bez względu na pozycję zoomu. Oznacza to, że na końcu zakresu jasność jest niemal taka sama, jak przy ustawieniu szerokokątnym.

Ponadto XEED WUX500 obsługuje HDBaseT, nowy standard łączności i transmisji mediów HD, dźwięku i sygnałów kontrolnych na dużą odległość przy użyciu jednego kabla LAN. Długość tego kabla może wynosić nawet 100 metrów, co bardzo ułatwia konfigurację systemu.

Canon XEED WUX500 został stworzony z myślą o środowiskach, w których wymagany jest łatwy w instalacji, kompaktowy projektor z łącznością Wi-Fi, oferujący doskonałą jakość obrazu – powiedział Andreas Herrnböck, menedżer ds. rozwoju projektorów w dziale komunikacji wizualnej, Canon Europe. – Na przykład centra konferencyjne, pokoje zebrań i recepcje wymagają wyraźnego obrazu, który będzie dobrze widoczny nawet w jasnym otoczeniu. Uzupełnienie funkcjonalności nowego projektora o łączność Wi-Fi stwarza nowe możliwości w edukacji, pozwalając na współpracę i współdzielenie informacji z wykorzystaniem szczegółowych projekcji o dużym kontraście i żywych barwach. Ponadto funkcja scalania krawędzi, która działa bez użycia komputera, umożliwia rzutowanie dużych obrazów z wielu projektorów, co jest szczególnie przydatne np. w muzeach.

XEED WUX500 (2)
XEED WUX500 korzysta z technologii LCOS z systemem optycznym Canon AISYS (Aspectual Illumination System), aby zapewnić optymalne połączenie jasności i kontrastu. Panele LCOS używają ciekłych kryształów, co przekłada się na obraz bardzo płynny i pozbawiony zakłóceń takich, jak niepożądane efekty „tęczy”, „koronki” lub „siatki” charakterystyczne dla tradycyjnych projektorów LCD i DLP. Ponadto system AISYS pozwala wykorzystać pełen potencjał umiarkowanie silnego źródła światła.

Pobór mocy XEED WUX500 to zaledwie 365 W, co oznacza dużą energooszczędność i najlepszy w tej klasie wskaźnik watów na lumen. Model ten ma też specjalny przycisk „ECO” na pilocie, który zapewnia szybki dostęp do ustawień trybu lampy i zarządzania energią. XEED WUX500 oferuje nie tylko niskie zużycie energii, ale również dużą trwałość lampy (w trybie Eco). Działa ona nawet 5000 godzin, a XEED WUX500 jest objęty 3-letnią gwarancją na lampę, która eliminuje koszty wymiany przez okres 36 miesięcy od zakupu nowego urządzenia. Ponadto 3-letnia gwarancja rozszerzona z usługą wypożyczania pozwala klientom wypożyczyć urządzenie zastępcze w następnym dniu roboczym, kiedy ich projektor jest naprawiany. Znacznie ogranicza to bieżące koszty eksploatacji projektora.

XEED WUX500 będzie dostępny w maju 2015 r.

XEED WUX500 (3) 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl