Home / info / 4K dla Pań?

4K dla Pań?

Sony, jeden z prekursorów 4K w telewizorach, przekonuje, że wyższa rozdzielczość może się przydać nawet do … makijażu. Nie wierzycie? Przeczytajcie poniższy materiał prasowy i obejrzyjcie załączony film.

INFORMACJA PRASOWA

Firma Sony zaproponowała trzy stylizacje w których wykorzystano nowe techniki nakładania makijażu. Pomogą one aktorom dobrze wyglądać na ujawniających najdrobniejsze szczegóły ujęciach w rozdzielczości 4K. Autorką stylizacji jest Aimee Adams, wizażystka wielu gwiazd. Jej pomysły mają pomóc zwycięsko wyjść z próby, jaką stanowi wyświetlanie obrazu na telewizorach 4K Ultra HD BRAVIA — czterokrotnie bardziej szczegółowych od produktów o rozdzielczości Full HD.

Adams nakładała makijaż wielu gwiazdom, jak Helen Mirren, Michael Fassbender, Ralph Fiennes, Robert Downey Junior, a także Rachel Weisz czy Sienna Miller.

Sony reveals 4K looks inspired by the Oscars at The Sony Centre Pinewood Studios, London on February 20th 2015.

Teraz wykorzystała swe doświadczenia, aby stworzyć stylizacje dostosowane do technologii 4K, którą cechuje ogromna ilość szczegółów, wierne kolory i nieprzeciętny kontrast. O makijażu spełniającym wymagania obrazu HD w środowiskach bywalców salonów piękności mówiło się już od jakiegoś czasu — ale telewizory 4K to zupełnie nowe wyzwanie: dziś nie wychodząc z domu możemy oglądać filmy w większej rozdzielczości niż kiedykolwiek przedtem. Nowe telewizory 4K firmy Sony wyświetlają obraz złożony z 8 milionów pikseli i optymalizowany z użyciem zaawansowanych technik przetwarzania. Dzięki wyostrzaniu szczegółów i bogatszej kolorystyce każda oglądana scena wygląda wyjątkowo żywo i naturalnie.

Proponując stylizacje dla aktorek nominowanych do tegorocznych Oscarów, Aimee Adams musiała wziąć pod uwagę również i to, że w technologii 4K większe znaczenie odgrywają kolor, szczegóły i kontrast. Tak powstały trzy kreacje: dla rudowłosej (ukłon w stronę Julianne Moore), dla brunetki (Felicity Jones) i blondynki (w stylu Rosamund Pike).

Sony reveals 4K looks inspired by the Oscars at The Sony Centre Pinewood Studios, London on February 20th 2015.

Rosamund Pike miała już do czynienia z makijażem przygotowanym do 4K: film „Zaginiona dziewczyna”, w którym zagrała (i za który otrzymała nominację do Oscara), był nakręcony w tej właśnie technologii. Adams opracowała dla niej stylizację „gwiazdy z sąsiedztwa”. W kreacji zainspirowanej stylem tegorocznej najlepszej aktorki pierwszoplanowej Julianne Moore użyła mocnego akcentu kolorystycznego w postaci intensywnie czerwonej szminki, a do urody Felicity Jones dopasowała makijaż łączący klasyczne, zmysłowe „smoky eye” z niepomalowanymi ustami.

Dla hollywoodzkich piękności pojawienie się technologii 4K oznacza jedno: teraz znacznie trudniej jest ukryć jakąkolwiek niedoskonałość

— komentuje Aimee Adams.

W rezultacie nałożenie makijażu stało się równie istotne jak jego przygotowanie. Cieszę się więc, że mogę podzielić się swoją wiedzą z innymi kobietami.

Telewizory 4K firmy Sony pobudzają zmysły fantastycznym obrazem, wzmacniają efekt i wymowę każdej sceny

— mówi Gildas Pelliet, dyrektor ds marketingu Sony Europe.

Dzięki niezwykłej ilości szczegółów, naturalnym kolorom i wspaniałemu kontrastowi widz ma wrażenie, że przeniósł się do świata filmu. Kiedy oglądamy obraz w technologii 4K, czujemy każdą emocję, dostrzegamy każdy drobiazg: od wyrazu twarzy aktora po uczucia widoczne w jego spojrzeniu. Lepiej wyglądają nawet stare, doskonale znane filmy, bo nasza wyjątkowa technologia przetwarzania obrazu pozwala wyświetlać je w oryginalnej jakości.

Telewizory 4K Ultra HD BRAVIA™ firmy Sony z oferty na rok 2015 trafią do sklepów wiosną. Nowe modele wyróżniają się jakością obrazu, która idzie w parze z bardzo smukłą sylwetką i bogactwem wrażeń zapewnianych przez platformę Android TV.

Najważniejsze cechy:

  • Obraz na ekranie telewizora 4K składa się z ponad 8 milionów pikseli i zawiera 4 razy więcej szczegółów niż obraz Full HD (1080).
  • Każdy materiał jest interpolowany do rozdzielczości 4K. W rezultacie uzyskuje się niespotykane dotąd wrażenia.
  • Za przetwarzanie obrazu — optymalizację wyglądu i wyostrzanie szczegółów — odpowiada nowy procesor X1.
  • Technologia TRILUMINOS Display zwiększa bogactwo barw i wzmacnia wrażenie głębi. Łatwiej przez to poczuć się uczestnikiem akcji na ekranie.
  • Technologia X-Reality PRO analizuje poszczególne fragmenty sceny, porównując je ze specjalną bazą danych o obrazach. Optymalizuje każdy piksel i nadaje szczegółom niezwykle naturalny wygląd.
  • System X-tended Dynamic Range steruje kontrastem tak, by pogłębić czerń i zwiększyć intensywność bieli.
  • System X-tended Dynamic Range steruje kontrastem tak, by pogłębić czerń i zwiększyć intensywność bieli
  • Dzięki platformie Android TV do obsługi telewizora można używać nie tylko pilota, lecz także smartfona i tabletu.
  • Nowe telewizory stały się jeszcze smuklejsze. Model X90 ma najmniejszą grubość ze wszystkich telewizorów 4K na świecie — tylko 4,9 mm — i jest prawdziwym dziełem sztuki.

Dalsze informacje o telewizorach 4K Ultra HD firmy Sony można znaleźć pod adresem 4k.sony.pl

Nadzwyczajne szczegóły w obrazie 4K można zobaczyć w lokalnych Centrach Sony lub w najbliższym autoryzowanym sklepie.


Więcej zdjęć TUTAJ

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl