Samsung QLED TV 2018
Home / info / 5 zalet Samsungów QLED

5 zalet Samsungów QLED

Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung

Telewizory QLED 2019 mają szereg rozwiązań i technologii, które nie tylko są bardzo zaawansowane, lecz także, jak niektóre z nich, występują tylko i wyłącznie w telewizorach tej marki.

Najbardziej zaawansowane podświetlenie na rynku

Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie (ang. Direct Full Array) jest zaawansowanym rozwiązaniem zapewniającym możliwość ściemniania lub wygaszania światła podświetlenia w wielu niezależnych strefach. Poprawia ono w bardzo dużym stopniu czerń, zwiększa kontrast, poprawia głębię obrazu i czyni go bardziej realistycznym.

Ponadto, 55- i 65-calowe telewizory QLED 2019 z serii Q90R mają odpowiednio 240 oraz 480 stref podświetlenia, co czyni je najbardziej zaawansowanymi telewizorami na rynku w tej kategorii przekątnych.

Ultra Szeroki Kąt Widzenia

Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki ekranowej oraz innych chronionych tajemnicą handlową rozwiązań, kolory w telewizorach QLED 2019 wyposażonych w Ultra Szeroki Kąt Widzenia nie bledną i zachowują wysoką jakość pod kątem.

To, jakże ważne z punktu widzenia jakości obrazu, rozwiązanie można znaleźć w telewizorach QLED 4K z serii Q80R, Q85R oraz Q90R, a także w telewizorach QLED 8K. Jednakże tym, co czyni telewizory QLED wyjątkowymi, jest fakt, że 55- i 65-calowe telewizory QLED są jedynymi telewizorami na rynku wyposażonymi w tą technologię – konkurencyjne modele telewizorów o takiej samej przekątnej ekranu tego rozwiązania nie posiadają.

Dynamiczny Korektor Czerni

Gracze wiedzą, że sukces w rozgrywce odnosi ten, kto szybciej dostrzeże przeciwnika na ekranie. Unikalny dla telewizorów Samsung QLED 2019 Dynamiczny Korektor Czerni szczegółowo analizuje obraz poprawiając widoczność w ciemnych partiach sceny i tym samym zmniejszając do minimum prawdopodobieństwo zaskoczenia gracza przez przeciwnika. Krótko mówiąc, Dynamiczny Korektor Czerni zwiększa szanse na wygraną.

Tryb Ambient

Tryb Ambient jest kolejnym oryginalnym rozwiązaniem zastosowanym w telewizorach Samsung QLED. Tryb ten dopasowuje telewizor do danego pomieszczenia wyświetlając na ekranie atrakcyjną grafikę. Do wyboru są dzieła sztuki, motywy dekoracyjne, własne zdjęcia lub najnowsze wiadomości z internetu. Dzięki trybowi Ambient w telewizorach Samsung QLED ekran nie przypomina już więcej czarnej dziury na ścianie, lecz stanowi atrakcyjną ozdobę salonu. Możliwe jest odtworzenie koloru i wzoru ściany na ekranie telewizora, dzięki czemu nieużywany telewizor QLED wtapia się w tło i wizualnie „znika”.

Połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem

Połączenie jednym prawie niewidocznym przewodem przesyłającym zarówno sygnał obrazu, dźwięku, jak i prąd elektryczny zasilający telewizor, eliminuje plątaninę kabli i znacznie ułatwia montaż telewizora na ścianie. To wyjątkowe rozwiązanie posiadają tylko telewizory Samsung QLED 2019 z serii Q85R, Q90R oraz telewizory QLED 8K.

Oczywiście to tylko część z wielu cech i zalet telewizorów Samsung QLED. Więcej informacji np. o kropkach kwantowych gwarantujących wysoką jakość reprodukcji kolorów przedstawiono w artykule Telewizory Quantum Dot czyli zupełnie nowa jakość kolorów.

 

 

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl