Home / info / 70-calowa tablica

70-calowa tablica

Z wielkoformatowymi wyświetlaczami, monitorami LCD spotykamy się już niemal na każdym kroku. W przestrzeni publicznej pełnią rolę paneli informacyjnych, a w edukacji interaktywnych tablet. I właśnie model przeznaczony do tych ostatnich zastosowań przedstawiła ostatnio firma BenQ.


INFORMACJA PRASOWA


BenQ RP702 to 70-calowy monitor dotykowy przede wszystkim do zastosowań edukacyjnych. Rozpoznawanie do 10 punktów jednoczesnego dotyku, kompatybilność w Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS oraz wbudowany Android powodują, że obsługa jest równie intuicyjna jak tabletu. Wielosystemowość otwiera dostęp do licznych na rynku aplikacji zaprojektowanych dla potrzeb nauczycieli, wykładowców, uczniów i studentów. Hartowane 4 mm szkło i antyodblaskowa powłoka ekranu, wiele gniazd wejściowych wygodnie umieszczonych na dole ekranu oraz współpraca z różnymi źródłami sygnału bez konieczności instalacji sterowników, dodatkowo ułatwia wykorzystanie. Przyciski szybkiego dostępu (Hot Key) oraz dotykowe przełączanie źródła sygnału bardzo ułatwia prowadzenie zajęć. Kieszeń i gniazdo OPS pozwala na instalację komputera na karcie (one board computer).

Kolejny interaktywny, wielkoformatowy panel LED zaprojektowany do zastosowań edukacyjnych – model RP702 dysponuje rozdzielczością 1920 x 1080 i jasnością 350 cd/m2.
Kolejny interaktywny, wielkoformatowy panel LED zaprojektowany do zastosowań edukacyjnych – model RP702 dysponuje rozdzielczością 1920 x 1080 i jasnością 350 cd/m2.

Kompleksowa ochrona wzroku
W trosce o wzrok uczniów i nauczycieli BenQ RP702 wyposażono w pakiet rozwiązań Eye-Care wpływający na zmniejszenie zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy przy ekranie. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu – Flicker-free – całkowicie eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light – co także zmniejsza zmęczenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu.

Wiele systemów, zero sterowników
RP702 zaprojektowano tak, by bez konieczności instalowania sterowników w pełni obsługiwał Plug&Play systemu, z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS.

Android dla klas
Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja Androida zapewnia dostęp WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej, a także wielu interaktywnych aplikacji edukacyjnych firm trzecich Niestandardowa wersja Jest ona jednocześnie gwarancją bezpieczeństwa – ochrony przed nieautoryzowaną instalacją dowolnych aplikacji.

10 punktowy dotyk i łatwość obsługi
Technologia IR Touch umożliwia rozpoznawanie jednoczesnego dotyku w 10 punktach ekranu, co umożliwia jednoczesną pracę kilku osób – uczniów i nauczyciela. Jest to okazją do aktywnego włączenia do grupowych zajęć – do współdziałania – sporej części czy nawet wszystkich uczniów.

Źródła
Podłączanie różnych źródeł sygnału umożliwia wiele gniazd umieszczonych na dolnej krawędzi ekranu, są to m.in.: HDMI, USB (Media Player), MHL, VGA, komponentowe (CA, YPbPr), RS232, audio, RJ45. Przełączenie źródeł odbywa się z dotykowego menu ekranowego. Na krawędzi ekranu umieszczono również klawisze – Hot Keys – szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych funkcji.

Głośniki, pisaki, pilot i interaktywne oprogramowanie
BenQ RP702 ma wbudowane dwa 10 W głośniki, a w komplecie użytkownik otrzymuje 2 wskaźniki (Stylus) oraz pilota do zdalnego sterowania funkcjami panelu. Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje licencje na interaktywne oprogramowanie wspomagające prowadzenie lekcji: Display Note, Omnitapps, MDA i Qwrite.

Gniazdo OPS
RP702 wyposażony jest w kieszeń i gniazdo standardu OPS (Open Pluggable Specification) umożliwiające instalację komputera na karcie (single board computer) i media playerów co umożliwia stworzenie autonomicznego, interaktywnego centrum multimedialnego.

Dostępność
BenQ RP702 dostępny będzie na polskim rynku w połowie maja br, Gwarancja 36 miesięcy z możliwością naprawy w miejscu instalacji (On Site Repair). Cena nie jest jeszcze ustalona. Dystrybutorami są: AB, ABCdata, Action i NTT. 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl