Home / info / 70-calowy Jumbo

70-calowy Jumbo

Firma Sharp poinformowała o zamiarze wprowadzenia na nasz rynek kolejnego telewizora wielkoekranowego. Nowy „Jumbo” Sharp nosi oznaczenie LC-70LE747 i oprócz olbrzymiego ekranu posiada wiele ciekawych rozwiązań technicznych. Więcej w poniższej informacji prasowej.

 

komunikat prasowy

 

 

 

Japoński „Jumbo Jet” –  747 od Sharp

Z końcem lipca  2013 roku na europejski rynek trafi najnowszy telewizor Sharp – 70-calowy AQUOS LED 3D – LE747.

Sharp LE747 (i)
nowy model będzie dostępny pod koniec lipca br.

Ekrany AQUOS serii LE747 wykorzystują najnowocześniejsze technologie przetwarzania obrazu opracowane przez firmę Sharp. Zaletami najnowszego modelu są nie tylko jego jakość i rozmiar ekranu, ale także atrakcyjna cena oraz energooszczędność.

Dzięki ekranowi o przekątnej 177 cm użytkownicy we własnym domu mogą poczuć się niczym w kinie. Obrazy wyświetlane na 70” ekranie mają bowiem rozmiar zbliżony do rzeczywistości. Za sprawą nowego „jumbo” w stajni Sharp – każdy film 2D, 3D czy emocjonujące wydarzenie sportowe staną się wyjątkowym przeżyciem.

Jakość obrazu oferowana przez LE747 nie ustępuje jego wielkości. Doskonałe odwzorowanie kolorów, znakomity kontrast oraz płynność szybko zmieniających się scen zapewnia szybki panel X-GEN o rozdzielczości FULL HD firmy Sharp. Jednocześnie wyświetlanie obrazu w trybie 100Hz z dodatkowym filtrem poprawia jakość odtwarzanych materiałów filmowych.

Telewizor Sharp AQUOS LED 3D LC-70LE747 to nie tylko wyjątkowy rozmiar i jakość obrazu. Dzięki rozbudowanym funkcjom, dwurdzeniowemu procesorowi i nowemu ekranowi powitalnemu Home Screen, telewizor staje się prawdziwym multimedialnym centrum domowej rozrywki. Poprzez platformę AQUOS NET+ widzowie uzyskują dostęp do kilkudziesięciu różnych aplikacji, takich jak platformy „wideo na żądanie” oraz indywidualne mediateki nadawców. Za sprawą otwartej przeglądarki, posiadacze nowego telewizora Sharp mogą korzystać z nieograniczonego dostępu do internetu. Dzięki aplikacjom na platformę iOS i Android możemy sterować tym 70-calowym gigantem za pomocą smartfona lub tabletu, a także bezprzewodowo strumieniować zdjęcia, muzykę czy filmy.

Telewizor Sharp AQUOS LED 3D LC-70LE747 wyposażono ponadto w tunery HD – DVB-T/ DVB-C / DVB-S/S2.  Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się z odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. Dodatkowo w urządzeniu zainstalowano tuner DVB-T2, który pozwala na odbiór sygnału w standardzie, który już dziś obowiązuje w części krajów Europy. Oznacza to, że w razie ewentualnych zmian w nadawaniu sygnału, użytkownicy LE747 będą wcześniej przygotowani.

W telewizorze Sharp LE747 zainstalowano także odtwarzacz multimedialny, poprzez który użytkownicy uzyskują dostęp do zdjęć, wideo i muzyki zapisanych w pamięci USB lub na serwerze DLNA w sieci domowej.

Dzięki wyjątkowo niskiemu zużyciu energii, telewizor spełnia bardzo rygorystyczne kryteria klasy energetycznej A+.

Cena: ok. 12.000 zł.

Najważniejsze cechy:

PRZEKĄTNA EKRANU 70 CALI (177 CM)

PANEL X-GEN O ROZDZIELCZOŚCI FULL HD (1920 X 1080 X 3)

TUNER HD (DVB-T/T2 / DVB-C / DVB-S/S2)

TELEWIZOR LCD 3D O SMUKŁEJ OBUDOWIE DZIĘKI ZASTOSOWANIU KRAWĘDZIOWEGO PODŚWIETLENIA LED

STEROWANIE PODWAJANĄ LICZBĄ KLATEK 100HZ Z FILTREM POPRAWIAJĄCYM JAKOŚĆ ODTWARZANIA MATERIAŁÓW FILMOWYCH

DOSTĘP DO INTERNETU W RAMACH USŁUGI AQUOS NET+

ODTWARZACZ MULTIMEDIÓW UDOSTĘPNIANYCH PRZEZ SIEĆ DLNA LUB Z PAMIĘCI USB

FUNKCJA USB TIMESHIFT ORAZ PVR ZAPEWNIAJĄCA ŁATWE PROGRAMOWANIE I DOSTĘP DO ZAREJESTROWANYCH NAGRAŃ

KLASA ENERGETYCZNA A+

O telewizorach LCD firmy Sharp

Jako wiodący, światowy producent elektroniki i prekursor w dziedzinie technologii cyfrowych i LCD, Sharp nieustannie tworzy nowe produkty audio-wideo z myślą o potrzebach i pragnieniach konsumentów. To właśnie dlatego AQUOS jest wiodącą marką wśród wielkoekranowych telewizorów LCD. Więcej informacji udostępniono na stronie www.sharp.pl

Informacje o firmie

Sharp Firma Sharp jest liderem w badaniach i rozwoju najnowocześniejszych produktów elektronicznych. Oferta elektroniki użytkowej obejmuje telewizory LCD, zestawy audio oraz tzw. białe AGD (np. chłodziarko-zamrażarki i kuchenki mikrofalowe), a także oczyszczacze powietrza. Nowe rozwiązania, takie jak kuchenki Steamwave (kuchenki mikrofalowe z funkcją gotowania na parze 3 w 1), technologia Quattron w telewizorach LCD oraz technologia jonów Plasmacluster używana w urządzeniach AGD, podkreślają innowacyjny profil firmy. Jednym z filarów filozofii firmy Sharp jest poszanowanie środowiska, co odzwierciedla się w sposobie projektowania i wytwarzania wszystkich produktów. Przyjazne dla środowiska surowce, niskie zużycie energii i możliwości recyklingu to dla Sharp priorytety.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl