Home / info / Amplitunery Sony

Amplitunery Sony

Tym razem firma Sony proponuje nam wielokanałowe amplitunery z wbudowanym Wi-Fi. Dzięki temu momentalnie połączą się z Waszymi smatrfonami lub tabletami.  Nie będę się rozpisywać – wszelkie informacje znajdziecie w poniższej informacji prasowej. Zapraszam do czytania!

 

informacja prasowa

 

 

 

Nowe wielokanałowe amplitunery Sony z technologią Wi-Fi: dźwięk jak w prawdziwym kinie i bezprzewodowa łączność

  • Amplitunery STR-DN1040 i STR-DN840: źródło mocnego, 7.2-kanałowego dźwięku o kinowej jakości
  • Starannie wyselekcjonowane podzespoły i nowa konstrukcja Rigid Chassis gwarantująca bogaty bas bez zniekształceń
  • Strumieniowe przesyłanie muzyki z urządzeń sieciowych lub z chmury dzięki technologiom Wi-Fi i AirPlay
  • Więcej szczegółów dzięki funkcji interpolacji filmów do formatu 4K i zgodności z 24-bitowym dźwiękiem 192 kHz
  • Darmowe aplikacje umożliwiające zdalne sterowanie ze smartfonu lub tabletu

 

Sony przygotowało niespodziankę dla miłośników kina domowego: pierwsze w ofercie firmy amplitunery wielokanałowe z technologią Wi-Fi. Nowe modele mają do zaoferowania nie tylko najlepszą w tej klasie urządzeń jakość obrazu i dźwięku, lecz także technologię łączności bezprzewodowej, maksymalnie ułatwiającą dostęp do niewyczerpanych zasobów rozrywki.
Amplitunery STR-DN1040 i STR-DN840 wyróżniają się starannością wykonania. Wewnątrz minimalistycznej obudowy znajduje się nowo opracowana podstawa montażowa Rigid Chassis, która tłumi niepożądane wibracje i rezonanse, pomagając w uzyskaniu mocnego, solidnego basu. O reprodukcję każdego szczegółu dźwiękowego — zarówno w filmie akcji, jak i finezyjnym kwartecie smyczkowym — odpowiadają starannie wyselekcjonowane podzespoły, przeznaczone do sprzętu audiofilskiego. W rezultacie każdy seans i koncert będą źródłem znakomitych wrażeń.

Amplitunery DN1040 i DN840 umożliwiają bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie muzyki ze smartfona, tabletu, komputera itp. Zgodność z technologią Airplay gwarantuje z kolei nieskazitelną jakość dźwięku przesyłanego z urządzeń firmy Apple: iPadów, telefonów iPhone, iPodów touch i komputerów Mac.
Reprodukowany dźwięk zachwyca bogactwem — zarówno podczas słuchania ulubionych nagrań, jak i oglądania kinowych przebojów z płyt Blu-ray Disc™.
Dzięki 7.2-kanałowemu dźwiękowi o dużej mocy oglądane filmy i słuchana muzyka nabierają nowego wyrazu. Tryb cyfrowego dźwięku kinowego HD-Digital Cinema Sound umożliwia uzyskanie akustyki najsłynniejszych sal kinowych Hollywood, a tryb Concert Hall pozwala przenieść się do renomowanych sal koncertowych: filharmonii w Berlinie, Concertgebouw w Amsterdamie lub wiedeńskiej Musikverein. Funkcja Sound Optimiser steruje poziomami poszczególnych pasm częstotliwości w taki sposób, by zapewnić dobrze słyszalny, wyrazisty dźwięk niezależnie od nastawionej głośności. Całości dopełnia system Advanced D.C.A.C. (Digital Cinema Auto Calibration), który precyzyjnie koryguje parametry emisji z poszczególnych głośników, dostosowując je do akustyki pomieszczenia.
Oba amplitunery umożliwiają odtwarzanie 24-bitowego dźwięku 192 kHz, który znacznie przewyższa jakością standard CD i pozwala usłyszeć każdy szczegół nagrań dokonanych w najnowszych formatach cyfrowych. Nowe modele gwarantują także świetną jakość obrazu filmowego z nośników Blu-ray Disc™ i DVD. Amplituner DN1040 ma nawet funkcję interpolacji do formatu 4K, zapewniającą jeszcze więcej szczegółów w obrazie oglądanym na telewizorze 4K lub wyświetlanym z projektora 4K.

Duża liczba wejść umożliwia podłączenie odtwarzacza Blu-ray Disc™ i DVD, telewizora, dekodera, konsoli do gier, odtwarzacza SACD i innych urządzeń domowych. Aby ułatwić słuchanie nagrań z odtwarzacza MP3 lub pamięci flash, konstruktorzy urządzenia umieścili na płycie czołowej port USB. Zgodność tego portu ze standardem MHL oznacza możliwość łączenia amplitunera ze smartfonami oraz tabletami — i wyświetlania na telewizorze filmów HD lub zdjęć z urządzenia przenośnego.
Amplituner DN1040 ma dodatkowo nowy, przejrzysty i bardzo przyjemny w użyciu graficzny system obsługi.
Do wybierania wejść i regulacji głośności w obu amplitunerach można również użyć darmowej aplikacji TV SideView, przeznaczonej na smartfony i tablety z systemem iOS lub Android. Dostępna jest także aplikacja Network Audio Remote, służąca do przeglądania cyfrowej kolekcji nagrań i wybierania utworów do odtworzenia przez amplituner.
Telewizory - zobacz na Ceneo.pl