Home / info / Atmos w Polsce

Atmos w Polsce

W katowickim Multikinie, we wnętrzu sali Xtreme, po raz pierwszy w Polsce będzie można usłyszeć dźwięk w systemie Dolby Atmos. Dzięki 49 głośnikom firmy JBL dostarczonych przez wyłącznego przedstawiciela w Polsce grupy Harman Professional, widzowie doświadczą niecodziennych efektów dźwiękowych, które nie tylko ich otoczą, ale będą przemieszczały się po sali wraz z wyświetlanym obrazem. Szczegóły poniżej.

KOMUNIKAT PRASOWY

Sala Xtreme z Dolby Atmos w katowickim Multikinie

Niemal 50 głośników firmy JBL będzie odtwarzać dźwięk w technologii Dolby Atmos w sali Xtreme katowickiego kina sieci Multikino.

Po raz pierwszy w Polsce sala kinowa zostanie wyposażona w spektakularny systemem dźwiękowym Dolby Atmos. W katowickim Multikinie we wnętrzu sali Xtreme zamontowanych zostanie 49 głośników firmy JBL, w tym 40 typu surround o łącznej mocy prawie 23 KW. Zostaną one umieszczone nie tylko na ścianach, jak w zwykłych kinach, ale także na suficie. Dopełnieniem będzie 5 kolumn głośnikowych frontowych (a nie trzy jak w dotychczasowych technologiach), cztery subwoofery i 16 wzmacniaczy firmy Crown.

dolby atmos 108

To zaawansowane rozwiązanie nagłośnieniowe odpowiada wyzwaniom jakie stawia technologia, wkraczająca dynamicznie we wszelkie dziedziny życia, w tym także w obszar kultury masowej, jakim jest kino. Współczesny widz poza komfortem oglądania filmów oraz najwyższą jakością efektów specjalnych na wielkim ekranie, poszukuje również kin, w których dźwięk zagwarantuje mu najbardziej realne wrażenia.

Multikino to więcej niż kino, zatem sieć, chcąc zapewnić widzom poza niezwykłymi doznaniami wizualnymi również najwyższą jakość dźwięku, zdecydowała się wyposażyć salę Xtreme w Katowicach w system Dolby Atmos. W tej najnowocześniejszej technologii każdy głośnik może w tym samym czasie odtworzyć zupełnie inne dźwięki, co w praktyce daje fenomenalne wrażenie przestrzenności. Różne odgłosy sprawiają wrażenie, jakby nie tylko otaczały widza, ale wręcz przemieszczały się po sali wraz z wyświetlanymi obrazami.

Dolby Atmos jest systemem, który nie tylko korzysta z głośników umieszczonych na ścianach
i suficie sali, ale także pozwala niezależnie poprowadzić dźwięk z poszczególnych głośników do wybranych rejonów pomieszczenia. Aby w pełni wykorzystać możliwości tego systemu do realizacji naszego przedsięwzięcia wybraliśmy ESS Audio – wyłącznego przedstawiciela w Polsce grupy Harman Professional,

– tłumaczy Robert Kaczmarek, Wiceprezes Zarządu Multikino S.A.

Sieci kin Multikino do sali Xtreme zaproponowaliśmy sprzęt firmy JBL Professional,

– wyjaśnia Witold Karałow, Wiceprezes ESS Audio.

Marka ta jest niejako synonimem dźwięku wykorzystywanego w kinie. James B. Lansing – twórca JBL – stworzył system nagłośnienia dla Metro Goldwyn Mayer w czasie, gdy kino wchodziło w erę udźwiękowienia. Rozwiązanie to już na początku zdobyło nagrodę amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej i zostało uznane za technologiczną doskonałość. Obecnie JBL to światowy lider produkcji rozwiązań nagłośnienia kin, zatem nasz wybór nie mógł paść na inną markę.

O firmie ESS Audio

ESS Audio jest wyłącznym przedstawicielem handlowym w Polsce grupy Harman Professional będącej jednym z największych
na świecie producentów w branży audio.

Do Grupy Harman Professional należą marki: JBL, Crown, dbx, Soundcraft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.

ESS Audio jest liderem branży pro audio w Polsce oferując projekty akustyczne, elektroakustyczne i DSO, kompleksowe dostawy systemów nagłośnieniowych, doradztwo i szkolenia oraz autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Od 1989 roku zrealizowała wiele prestiżowych instalacji w licznych instytucjach administracji publicznej, stacjach radiowych
i telewizyjnych, hotelach, klubach  i restauracjach, obiektach sportowych i widowiskowych oraz instytucjach kulturalnych, takich jak teatry, kina czy filharmonie.

Firma ma swoją siedzibę w Łomiankach pod Warszawą.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie www.essaudio.pl

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl