Home / felietony / Audio Video Show 2016 – relacja

Audio Video Show 2016 – relacja

Na tegoroczny Audio Video Show nie jechałem ze złamanym sercem, ale ze szwankującym rozrusznikiem mojego focusa. „Jakoś to będzie” – pomyślałem parkując auto w podziemiach Narodowego. Okazało się, że było całkiem fajnie, ale zacznijmy po kolei.

Piątek 4 listopada 2016 roku. Pierwszy dzień Audio Video Show 2016 zaczął się jak zwykle konferencją prasową o godzinie 12:30. Konferencja jak konferencja: nie każdy je lubi, ale tegoroczna była dużo ciekawsza niż ubiegłoroczna. Nie tylko dlatego, że losowano nagrody wśród dziennikarzy (brawo redaktor Kwiatkowski z Komputer Świata!), lecz ze względu na zaproszonych gości. Mówiono nie tylko o oszałamiającej liczbie sal i wystawców (wszystkie rekordy pobite), czy świetnej kondycji analogu, lecz także o tym, co mnie osobiście żywo interesowało: 4K, HDR, OLED-ach i projektorach laserowych. Na konferencji wysiedziałem cierpliwie do samego końca, a wypełniwszy swój dziennikarski obowiązek ruszyłem na  podbój sal.

Pierwsze kroki skierowałem do pokoju z „telewizorem laserowym”.

Ten „telewizor” okazał się być rzutnikiem znanej firmy SIM2 o nazwie xTV. Sprzęt świecił jasno i kolorowo, a pomimo dużego ekranu wcale nie odczuwałem, że mam do czynienia z rozdzielczością tylko Full HD.

Było to zapewne po części zasługą techniki DLP, którą bardzo lubię. W każdym razie wrażenia były jak najbardziej pozytywne, choć puszczany film raczej nie należał do wybitnych dzieł artystycznych.

Wychodząc wpadłem na stoisko Yamahy, której sprzęt wyglądał jak zwykle niezwykle atrakcyjnie:

Dystrybutor Yamahy pokazał sporo ciekawego sprzętu, który mnie zawodowo interesuje. Mam na myśli całą gamę soundbarów: od najtańszego YAS-105 (sama belka bez oddzielnego subwoofera), poprzez YAS-306, aż po droższe modele. Tańsze modele leżały grzecznie niepodłączone do niczego na białych stołach, natomiast na odsłuch zapraszał najwyższy model YSP-5600.

[…]

Dalsza część relacji w artykule „Szał na szoł …” na stronie Benchmark.pl.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl