Audio Video Show 2017
Home / info / AV Szał 2017 – relacja

AV Szał 2017 – relacja

Audio Video Show 2017 przejdzie do historii jako jeden z najbardziej udanych ze względu na rangę zaproszonych gości oraz światowe premiery, które miały miejsce nie gdzie indziej, lecz właśnie w Polsce, na AV Show 2017.

Piątek, 17 listopada 2017 r.

Po kilku latach regularnego „uczęszczania” na konferencję otwierającą Audio Video Show miałem tym razem ochotę sobie ją odpuścić i pójść od razu „w regały”. Błąd! Gdybym tak zrobił nie miałbym okazji spotkać i osobiście porozmawiać z człowiekiem legendą – Paulem Millerem. Choć wiele osób zna go głównie jako szefa stowarzyszenia EISA (tego samego, które corocznie w sierpniu przyznaje znane nagrody), mniejsza grupa osób zna go jako redaktora naczelnego Hi-Fi News. Z kolei dla mnie z kolei Paul Miller jest człowiekiem, który w analizowaniu i mierzeniu zniekształceń w sygnale cyfrowym wykonał pionierską pracę identyfikując w odtwarzaczach CD jitter i wymyślając metody jego pomiaru i sposoby radzenia sobie z nim. Podziękowałem mu za jego wkład w polepszanie cyfrowej reprodukcji dźwięku i był wyraźnie zaskoczony, że zupełnie nieznany mu dziennikarz w Polsce zna i szanuje jego dorobek.

Paul Miller Audio Video Show 2017

Gdybym nie poszedł na konferencję zrobiłbym podwójny błąd. Otóż pod sam jej koniec rozlosowano nagrody dla dziennikarzy. No i wiecie co? Wyczytano … moje nazwisko. Byłem tak zaskoczony, że siedziałem bez ruchu nie wierząc własnym uszom tak, że prowadzący musiał powtórnie zapytać, czy jestem na sali. Zazwyczaj nie mam szczęścia w różnego rodzaju losowaniach, a tu bach! ‒ trafiło się ślepej kurze ziarno.

Po tym miłym akcencie zostawiłem nagrodę w depozycie u jednego z wystawców i wyruszyłem odkrywać nowy wspaniały AV Szał 2017.

Dalszy ciąg relacji na benchmark.pl

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl