lower left corner of the top plate of LG SC9S soundbar
Home / info / LG SC9S – test

LG SC9S – test

Muszę przyznać, że po kilku latach przerwy w testowaniu soundbarów LG byłem bardzo ciekaw, jak grają najnowsze modele. Nadal dobrze pamiętam, że belki z lat 2016-2017 pozostawiły po sobie, delikatnie mówiąc, mieszane odczucia, co dodatkowo zaostrzyło mój apetyt na najnowszy model A.D. 2023.

Warto przypomnieć, że w międzyczasie, tj. od testu ostatniej grajbelki LG do chwili obecnej sporo się w dziale audio wydarzyło i mam tu na myśli przede wszystkim współpracę z renomowaną i bardzo dobrze znaną audiofilom brytyjską firmą Meridian. Zaczęła się ona w grudniu 2017 roku i zaowocowała wieloma grajbelkami z logo LG & Meridian.

Co prawda, współpraca ta albo się niedawno zakończyła, albo została mocno ograniczona. Skąd te informacje? Ano stąd, że grajbelki LG nie mają już na sobie logo Meridiana. Przynajmniej nie miał go model SC9S, który niedawno przetestowałem.

Czy to oznacza, że nowe grajbelki LG na rok 2023 zostały zaprojektowane bez pomocy i bez „know how” brytyjskich inżynierów? Śmiem w to wątpić, bowiem przetestowany przeze mnie SC9S w ogóle nie brzmiał jak kiepski głośnik zestrojony pod „dalekowschodnie uszy”.

No dobrze, ale jak grał: dobrze czy źle?

To już sprawdźcie sami na portalu Geex – moja recenzja LG SC9S już tam jest.

https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-recenzja-lg-sc9s/

TCh

Muszę przyznać, że po kilku latach przerwy w testowaniu soundbarów LG byłem bardzo ciekaw, jak grają najnowsze modele. Nadal dobrze pamiętam, że belki z lat 2016-2017 pozostawiły po sobie, delikatnie mówiąc, mieszane odczucia, co dodatkowo zaostrzyło mój apetyt na najnowszy model A.D. 2023. Warto przypomnieć, że w międzyczasie, tj. od testu ostatniej grajbelki LG do chwili obecnej sporo się w dziale audio wydarzyło i mam tu na myśli przede wszystkim współpracę z renomowaną i bardzo dobrze znaną audiofilom brytyjską firmą Meridian. Zaczęła się ona w grudniu 2017 roku i zaowocowała wieloma grajbelkami z logo LG & Meridian. Co prawda, współpraca…

LG SC9S

ocena ogólna

b. dobry

Ta grajbelka pozytywnie mnie zaskoczyła: nie, nie swoją ceną, lecz dojrzałym brzmieniem. SC9S brzmi zupełnie inaczej niż soundbary Samsunga - bardziej pod mój osobisty gust.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl