Home / targi / AV Show 2017 – dlaczego warto?

AV Show 2017 – dlaczego warto?

Audio Video Show 2017. Wystawa, na której zaroi się od foniczno-wizyjnych sprzętowych debiutów i która z pewnością ociepli listopadową aurę wywabiając z domów wszystkich audiolubów. Krótko mówiąc, na AV Show znowu będzie jasno, głośno i niezwykle gorąco (od premier).

folcal kanta 2

Najważniejsze informacje

Termin: 17-19.11.2017

Lokalizacja (Warszawa):

 • Stadion PGE Narodowy,
 • Hotel Radisson Sobieski,
 • Hotel Golden Tulip.

Godziny otwarcia:

 • Piątek, 17 listopada 2017, 13.00 – 20.00
 • Sobota, 18 listopada 2017, 10.00 – 20.00
 • Niedziela, 19 listopada 2017, 10.00 – 18.00

Dlaczego warto być na AV Show?

Sprawdź wszystko w jednym miejscu

Podstawowym pytaniem, które zadaje sobie typowy audiofil, czy wideofil jest „który sprzęt jest najlepszy” i „które urządzenia oferują najlepszy stosunek jakości do ceny”. Jeżeli przymierzasz się do zakupu telewizora, projektora lub sprzętu audio, zapewne wiesz, że umówienie się jednego i tego samego dnia na odsłuch kilku urządzeń wymaga odwiedzenia kilku sklepów lub salonów, co jest czasochłonne i po prostu męczące. Tymczasem na Audio Video Show możesz z łatwością sprawdzić jak brzmią urządzenia zupełnie różnych producentów i przede wszystkim zrobić to w bardzo krótkim czasie – bo sprzęt jest po prostu w sąsiednim pokoju. Nawet jeśli nie znajdziesz dokładnie tego sprzętu, którego szukasz, z pewnością wizyta ułatwi Ci sporządzenie krótkiej listy urządzeń, które odsłuchasz w późniejszym terminie.

Dokonaj porównań, które normalnie nie są możliwe

Wiele z urządzeń prezentowanych na Audio Video Show 2017 to sprzęt premierowy, czyli taki, którego nie spotkasz w sklepach. Zamiast jeździć od sklepu do sklepu, przyjdź lepiej na AV Show aby w jednym miejscu zobaczyć najlepszy sprzęt i nie tracić cennego czasu stojąc w korkach.

Poszerz swoją wiedzę

Człowiek uczy się całe życie, a im więcej wiesz, tym lepszego wyboru dokonasz. W związku z tym seminaria i prezentacje na Audio Video Show nie dadzą się zastąpić niczym innym. W tym roku szczególnie polecamy dwa z nich. Pierwsze poświęcone będzie profesjonalnej kalibracji telewizorów OLED, które odbędzie się w następujących terminach:

 • sobota, 11:00, PGE Narodowy, sala Continental,
 • niedziela, 10:00, PGE Narodowy, sala Continental.

Drugie, typowo audiofilskie seminarium, poświęcone będzie korzyściom brzmieniowym, jakie daje zremasterowanie starszych nagrań za pomocą specjalnych algorytmów dających 32-bitowe pliki wyjściowe. Zdaniem prowadzącego seminarium Guillaume Chalarona różnice będą ogromne, a będzie się można o tym „nausznie” przekonać w:

 • sobotę, 14:00, Hotel Golden Tulip, sala Dalia
 • niedziela, 16:00, Hotel Golden Tulip, sala Dalia

Więcej informacji o seminariach i prezentacjach znajdziecie tutaj

Nie przegap unikalnych promocji

Na czas targów wiele firm przygotowało atrakcyjne opusty cenowe swoich produktów, które mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Przeznaczone są one tylko i wyłącznie dla odwiedzających targi i dotyczą jednego lub kilku wybranych modeli produktów. Jeżeli zaś dana promocja nie dotyczy sprzętu, którym jesteś zainteresowany, nic nie stoi na przeszkodzie, aby negocjować ceny. Przychodząc na wystawę, która jest tylko raz w roku, udowadniasz, że nie jesteś zwykłym klientem.

Ciekawi ludzie

Audio Video Show to nie tylko sprzęt, lecz także, a może przede wszystkim, ludzie. Nie tylko przedstawiciele producentów, sprzedawcy, czy właściciele firm, lecz przede wszystkim pasjonaci i zapaleńcy, którzy o danym sprzęcie wiedzą niemal wszystko. Audio Video Show to jedna z niewielu okazji, aby w jednym miejscu i czasie spotkać product managerów, projektantów i innych miłośników sprzętu audio-wideo.

Nawiąż nowe kontakty

Trudno znaleźć lepsze miejsce do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Na Audio Video Show spotkasz nie tylko wystawców, czy pracowników sklepów, lecz często właścicieli firm, którzy zgodnie z zasadą „pańskie oko konia tuczy” doglądają wszystkiego sami. Trudno o lepszą okazję do nawiązania owocnych kontaktów.

Porozmawiaj z konstruktorami

W wielu przypadkach prezentacji sprzętu dokonują nie sprzedawcy, czy przedstawiciele dystrybutora, lecz nawet sami konstruktorzy. Audio Video Show jest unikalną okazją aby osobiście powiedzieć im, co tak naprawdę sądzisz o ich sprzęcie i zastosowanych w nim rozwiązaniach technicznych.

Tegoroczne atrakcje

Oto warto zobaczyć w tym roku:

Bowers & Wilkins 700

Znany brytyjski producent zaczyna jesień od mocnego uderzenia: nowej serii 700. W najnowszych zestawach głośnikowych wprowadzono szereg zmian i ulepszeń, m.in.:

 • nowe kopułki wysokotonowe wykonane z węgla i aluminium,
 • kewlar membrany głośnika średniotonowego zastąpiono włóknami aramidowymi.

Nowe siedemsetki wpasują się w budżet wielu audiofilów bowiem ich ceny zaczynają się od 4500 zł (za podstawkowy model 707 S2), a kończą na około 18000 złotych (za parę 702 S2). Odsłuch nowych Bowersów możliwy będzie w loży nr 105 (Stadion Narodowy).

Cabasse Murano Alto

Jeżeli ktoś preferuje francuskie brzmienie, będzie mógł wziąć udział w polskiej premierze najnowszego dziecka firmy Cabasse – modelu Murano Alto. Najważniejsze cechy tych kolumn to, m.in.:

 • koncentryczny przetwornik średnio-wysokotonowy,
 • przetworniki niskotonowe z membranami o strukturze plastra miodu,
 • moc szczytowa 1200W,
 • moc znamionowa 175W,
 • skuteczność 89dB.

Cena? Około 35000 złotych za parę.

Focal Kanta nr 2

Francuski producent znany jest z tego, że nie boi się eksperymentować. Gdy inni mają membrany z kewlaru, aramidu czy aluminium, on stosuje … len. Tak, dobrze przeczytaliście: L-E-N. Len podobno nie tylko wygodnie się nosi, zdrowo się pije (jako olej), lecz przede wszystkim daje on wymierne korzyści naszym uszom.

Dopełnieniem unikalnych cech Kanty nr 2 jest nietypowa gama dostępnych kolorów przedniej ścianki, począwszy od dwóch rodzajów niebieskiego, a skończywszy na słonecznikowym żółtym. Czyżby najbardziej ekologiczna kolumna na świecie? Przekonajcie się sami w sali „Husaria” w hotelu Sobieski.

Philips (telewizory)

Chiński producent z europejskim rodowodem i tym razem nie zawiedzie przedstawiając szereg ciekawych modeli. Pierwszym będzie dobrze znany z naszych sklepów 55-calowy OLED z serii POS9002. To jeden z najbardziej przystępnych telewizorów OLED na rynku. Pomimo tego, to nie on będzie główną atrakcją wystawy, bowiem palmę pierwszeństwa skradnie mu najnowszy, telewizor OLED – 65-calowy model z flagowej serii dziewiątej. Początkowo znany pod nazwą 65POS9603, gdy wejdzie na rynek w 2018 roku będzie najprawdopodobniej nosił symbol 973. Telewizor ten wyróżnia smukły ekran osadzony na podstawie pełniącej rolę nie tylko skrzynki z elektroniką, lecz także, a może przede wszystkim, grającego cokołu (soundbase). To wszystko sprawia, że flagowca Philipsa trudno pomylić z jakimkolwiek innym telewizorem.

https://youtu.be/HO7Qi3AKbRE

Oczywiście Philips to nie tylko OLED-y, stąd też nie zabraknie zaawansowanych telewizorów LCD 4K. Będzie można zobaczyć pierwszy model tej marki wykorzystujący kropki kwantowe (65PUS8602), a także nowiutkiego 65PUS8102 oferującego dobrą jakość obrazów HDR.

Wyżej wymienione modele połączy jedna wspólna cecha – system doświetlania tła o nazwie Ambilight, który szczególnie dobrze wypada w zaciemnionych pomieszczeniach Stadionu Narodowego.

Philips (audio)

Foniczna odnoga marki Philips pokaże szereg systemów kina domowego oraz soundbarów, w tym atmosowy model Fidelio B8. Na tegorocznym AV Show swoją premierę będzie również miała najnowsza miniwieża tej marki – model BTB8000.

Cechuje ją radio DAB, Bluetooth, ładny design oraz wskaźniki wysterowania w stylu retro. Cena będzie dość przystępna: około 1500 złotych.

Panasonic

Główną atrakcją stoiska koncernu z Osaki będzie wielokrotnie nagradzany telewizor 65EZ1000. Ten flagowy OLED może rzeczywiście poszczycić się czymś wyjątkowym: najlepszym odwzorowaniem kolorów zarówno w ustawieniach fabrycznych, jak i po kalibracji (a to dzięki specjalnym macierzom korekcyjnym 3D LUT). Kosztujący ponad 20 tysięcy złotych ekran jest eksponowany w nielicznych sklepach (nawet w dużych miastach nie wszędzie go można znaleźć), tak więc AV Show będzie znakomitą okazją dla osób z mniejszych miejscowości aby wreszcie na własne oczy zobaczyć to wybitne urządzenie.

https://youtu.be/AsbWysv_D2s

Oprócz flagowca, Panasonic pokaże bardziej przystępny model 65EZ950 oraz kilka zaawansowanych telewizorów LCD (w tym znakomitego TX-58EX780), oraz 65-calowy model z przystępnej serii EX600. Nie zabraknie też znakomitych odtwarzaczy Blu-ray 4K, czyli modeli UB900 oraz UB400 – ten ostatni jest tegorocznym laureatem nagrody EISA.

https://youtu.be/VPr2OS06Lk0

Dopełnieniem oferty Panasonica będzie szeroka ekspozycja słuchawek tej firmy.

Samsung

Koreański gigant nie omieszka pochwalić się swoim najnowszym produktem: stylowym telewizobrazem Frame.

Ponadto zobaczyć będzie można telewizory QLED (flagowy 65Q9F oraz modele 65Q8C i 55Q7C) wraz z kilkoma dopasowanymi do nich wzorniczo podstawami.

Uzupełnieniem oferty telewizorów będą specjalnie zaprojektowane dla nich soundbary – zarówno zakrzywione (MS6500), jak i proste (MS750). Szczególnie ciekawie zapowiada się ten ostatni model wyposażony w przetworniki zapewniające efekty wysokościowe (jak w filmie poniżej).

https://youtu.be/NW7P7RsyxJQ

Na stoisku Samsunga będzie też można posłuchać flagowego soundbara z systemem Dolby Atmos (HW-K950) oraz podziwiać najwyższej jakości obraz 4K z odtwarzaczy Blu-Ray UHD.

Sennheiser Orpheus

Podobnie jak w roku ubiegłym, tej atrakcji raczej nie trzeba szerzej reklamować. Jeżeli ktoś nie miał jeszcze okazji aby ich posłuchać, to unikalne elektrostatyczne słuchawki Sennheisera będą dostępne również i w tym roku. Cecha szczególna (poza rewelacyjnym brzmieniem)? Wysuwające się lampy i samoczynnie otwierające się wieczko skrywające słuchawki. Nie wierzycie? Zobaczcie to w 1:00 minucie filmu poniżej.

Cena to, bagatela, tylko 250000 złotych. No cóż, jak widać windowane lampy … windują też i cenę.

Sony VPL-VW760ES

Jedną z najważniejszych atrakcji stoiska Sony Professional (Stadion Narodowy, loża 107) będą projektory z laserowym źródłem światła.

Rozdzielczość 4K, szeroka paleta barw (Triluminos), 3D oraz HDR to nie jedyne cechy tego udanego projektora. Kluczową z nich jest duża jasność oraz brak uciążliwej konieczności wymiany tradycyjnych lamp.

Technics

Siostrzana marka Panasonica pokaże przede wszystkim:

 • znakomity gramofon SL-1200GREGS,
 • wzmacniacz SU-G700EGS,
 • zestawy głośnikowe SB-G90E-K,
 • oraz audiofilskie słuchawki EAH-T700.

Zwieńczeniem oferty będzie najnowszy kombajn muzyczny (tj. urządzenie typu wszystko w jednym, all-in-one), czyli Ottawa SC-C70.

Tonsil

Nieśmiertelny i rdzennie polski Tonsil pokaże kolumny, które rozczulą niejednego audiofila starszej generacji – Altusy. Tym razem będą to modele 280, 300 oraz 380. Ten ostatni z wyglądu bardzo przypomina poprzednika, natomiast istotne zmiany zaszły wewnątrz i dotyczą brzmienia, które ma teraz podobno wznieść się na nowy, jeszcze wyższy poziom.

tonsil altus

Oprócz nowego wcielenia nieśmiertelnych Altusów, Tonsil pokaże zestawy Maestro III – z nowym przetwornikiem średniotonowym i przeprojektowaną zwrotnicą. Jak zabrzmią nowe Tonsile będziecie mogli się przekonać w galerii nr 2 na parterze Hotelu Sobieski.

Jeżeli zdecydowałeś/-aś się przyjść na Audio Video Show 2017, mam dla Ciebie na koniec kilka dobrych rad:

 • Kto pierwszy, ten lepszy. Do atrakcyjnych urządzeń będą kolejki, w związku z czym bardzo ważna jest pora zwiedzania. Najlepiej wybrać się wcześnie rano zaraz po otwarciu wystawy lub późnym popołudniem, kiedy zwiedzających będzie mniej. Mniej osób jest także w piątek, a mniejszy tłok to większa szansa na komfortowy ogląd i odsłuch.
 • Zabierz ze sobą ulubioną muzykę lub film i to w kilku formatach (CD, DVD, Blu-ray lub pamięć USB). Dlaczego? Otóż jedni wystawcy używają tradycyjnych źródeł sygnału (odtwarzacze CD lub Blu-ray), inni zaś preferują komputery lub serwery multimediów. Jeżeli będziesz miał ze sobą własną muzykę i filmy w kilku formatach, będziesz miał okazję sprawdzić każdy sprzęt na tych treściach, które znasz i lubisz, a następnie porównać wrażenia z tymi, których doświadczasz we własnym domu.
 • Koniecznie weź gotówkę. Czasowy charakter wystawy i związanych z nią stoisk i ekspozycji sprawia, że zakup niektórych artykułów (jak np. archiwalne numery czasopism) może być dokonany tylko w tej właśnie postaci.

Więcej informacji o Audio Video Show 2017 (godziny otwarcia, lokalizacje, dojazd, ceny biletów itp.) znajdziecie na oficjalnej stronie wystawy. Dla wszystkich nieprzekonanych czy iść, czy nie, kilka migawek z ubiegłorocznych Audio Video Show. Zobaczcie sami, jak było fajnie.

https://youtu.be/dVb-WA5d9hA

Do zobaczenia na Audio Video Show 2017!

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl