Home / info / Benq HD za 6000 zł

Benq HD za 6000 zł

Firma BenQ ma w ofercie nowy projektor MX822ST o rozdzielczości HD i krótkim rzucie. Szczegóły poniżej.

 

BenQ_MX822ST_03

INFORMACJA PRASOWA

 

BenQ MX822ST– krótkoogniskowy projektor XGA 3500 ANSI lumenów

Dedykowany do interaktywnych tablic, krótkoogniskowy BenQ MX822ST o rozdzielczości XGA (1024×768) i jasności 3500 ANSI lumenów, kontraście 13 000:1 z gniazdem HDMI, głośnikiem 20W. Z odległości 1 m projektor wyświetla obraz o przekątnej 205 cm (81 cali). USB Reader umożliwia wyświetlanie materiałów bezpośrednio z pamięci USB, LAN Display – wyświetlanie z sieci LAN. Zdalne zarządzanie możliwe jest dzięki LAN Control. Funkcja 3D HDMI umożliwia trójwymiarowe projekcje np. bezpośrednio z odtwarzacza BD. Projektor dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 5890 zł, gwarancja 36 miesięcy (12 miesięcy lub 2000h na lampę), ewentualne naprawy w trybie door-to-door. 

Kwiecień 2014¾ W Polsce dostępny jest już nowy, krótkoogniskowy projektor BenQ MX822ST pozwalający uzyskać obraz o przekątnej 205 cm z odległości 1 m od ekranu. Projektor dedykowany jest do pracy z interaktywnymi tablicami wykorzystywanymi w edukacji i w biznesie. Podstawowa rozdzielczość projektora to XGA (1024×768), jasność 3500 ANSI lumenów i kontrast 13000:1.

BenQ_MX822ST_01

Funkcja USB Reader pozwala na korzystanie z projektora bez komputera – materiały wyświetlane są bezpośrednio z pamięci USB. Funkcja LAN Display – na wyświetlanie materiałów dostarczanych poprzez sieć LAN np. ze szkolnego serwera jednocześnie do kilku projektorów.

W projektorze zastosowano rozwiązanie BenQ SmartEco™ – polega na analizie wyświetlanego obrazu i bieżącej optymalizacji mocy lampy tak by uzyskać jak najlepszy obraz przy jak najmniejszym poborze prądu. Pozwala to nie tylko oszczędzać energię ale i wydłuża żywotność lampy.

 

Dodatkowe oszczędności energii pozwalają uzyskać tryby pracy Eco Blank Mode (szybkie wygaszanie ekranu by skupić uwagę audytorium na prowadzącym), No Source Detected Mode (projektor automatycznie przechodzi w tryb Eco Blank Mode jeśli przez trzy minuty nie wykrywa sygnału), Stanby Mode (zużycie energii poniżej 0,5 W).

BenQ_MX822ST_gniazda

Do projektora można dokupić dodatkowy bezprzewodowy moduł sieciowy Wireless Display do bezprzewodowej transmisji obrazu (http://www.benq.pl/product/projector/wdrt8192 ) oraz moduł interaktywny pisak PointDraw 3 –– umożliwiający przekształcenie zwykłego ekranu czy ściany w interaktywną tablicę.

BenQ MX822 dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 5890 zł. Gwarancja 36 miesięcy (12 miesięcy lub 2000h na lampę), ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Parametry techniczne BenQ MX822ST

Projection System DLP
Native Resolution XGA(1024 x 768)
Brightness 3500AL
Contrast Ratio 13000:1
Display Color 1.07 Billion Colors
Lens F2.8
Aspect Ratio Native 4:3 (5 aspect ratio selectable)
Thdrow Ratio 0.626
Image Size (Diagonal) Optimize: 55″~100″ Max up to 300″
Zoom Ratio Fix
Lamp Type 310W
Lamp(Normal/Economic/SmartEco Mode) 2500/3000/3500 hours
Keystone Adjustment 1 D, Vertical +/- 40 degrees
Projection Offset 130% ±5%
Resolution Support VGA(640 x 480) to UXGA(1600 x 1200)
Horizontal Frequency 15~102KHz
Vertical Scan Rate 23~120Hz
480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p
Video Compatibility NTSC, PAL, SECAM
Interface Computer in (D-sub 15pin) x 2(Shared with component)
Monitor out (D-sub 15pin)
Composite Video in (RCA)
S-Video in (Mini DIN 4pin)
HDMI
Audio in (Mini Jack)
Audio in (L/R)
Audio out (Mini Jack)
Microphone in (Mini Jack)
Speaker 20W x 1
USB (Type mini B) x 1 (USB Display)
USB (Type A) x 2 (USB Reader & Wireless Display & Remote Desktop& Document Camera)
USB (Type B) x1 (Work with PD pen, FW download)
RJ45 x1 (LAN control, LAN display, audio)
DC 12V Trigger (3.5mm Jack) x 1
RS232 (DB-9pin) x 1
IR Receiver  x2 (Front+rear)
PointDraw 3.0 port
Dimensions(W x H x D) 329.5 x 1 30mm x248.5mm
Weight 3.9kg(8.6lbs)
Power Supply AC100 to 240 V, 50 to 60 Hz
Power Consumption 370W(typical), Standby<0.5W
Audible Noise 36/34 dBA (Normal/Economic mode)
On-Screen Display Languages Arabic/Bulgarian/ Croatian/ Czech/ Danish/ Dutch/ English/ Finnish/ French/ German/ Greek/ Hindi/ Hungarian/ Italian/ Indonesian/ Japanese/ Korean/Norwegian/ Polish/ Portuguese/ Romanian/ Russian/ Simplified Chinese/Spanish/ Swedish/ Turkish/ Thai/ Traditional Chinese (28 Languages)
Picture Modes Dynamic/Presentation/sRGB/Cinema/(3D)/User 1/User2
Accessories Standard Lens Cover
Remote Control w/ Battery  RCE0 1 1
Power Cord (by region)
User Manual CD
Quick Start Guide
Warranty Card (by region)
Accessories Optional Presentation Plus
Spare Lamp Kit
Wall Mount
3D Glasses
Carry bag
PointDraw 3.0
Document Camera

 

n      Informacje o firmie BenQ Corporation

Działalność BenQ Corporation opiera się na filozofii „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia). Firma jest światowym liderem wśród dostawców technologii i rozwiązań, a jej celem jest wzbogacanie i urozmaicanie wszystkich aspektów życia swoich klientów. Aby wprowadzić tę filozofię w życie, firma skupia się na tych aspektach, które w dzisiejszym świecie są dla ludzi najważniejsze, tj. styl życia, biznes, opieka zdrowotna i edukacja. BenQ dąży do zapewnienia ludziom możliwości lepszego i zdrowszego życia, zwiększenia wydajności oraz innowacyjnych metod kształcenia. Możliwości te daje niezwykle szeroka oferta technologii i produktów tworzonych z uwzględnieniem ludzkich potrzeb, obejmująca projektory cyfrowe, monitory, wielkoformatowe wyświetlacze interaktywne, aparaty i kamery cyfrowe, urządzenia mobilne i rozwiązania oświetleniowe. Bo ma to dla nas znaczenie.

n       Informacje o Grupie BenQ

Do Grupy BenQ należy ponad 15 niezależnych spółek o łącznej wartości ponad 20 mld USD, działających w ponad 30 krajach i obsługujących wiele różnych branż. Spółki te zatrudniają łącznie ponad 100 tys. pracowników.  Każda spółka w Grupie to uznany lider w swojej dziedzinie, który zwiększa zasoby Grupy, jej potencjał badawczo-rozwojowy oraz strategiczne atuty. Grupa wykorzystuje ugruntowaną pozycję swoich spółek w poszczególnych branżach do rozszerzania działalności na nowe rynki. Ponadto Grupa dysponuje wysoce wydajnym łańcuchem wartości oraz niezrównanym potencjałem, który umożliwia jej dostarczanie kluczowych komponentów oraz światowej klasy rozwiązań dla branż, takich jak: TFT-LCD, energia odnawialna, technologia organiczna i materiały zaawansowane, oświetlenie, projektowanie układów scalonych, komponenty precyzyjne, integracja systemów, branding, usługi. Grupa prowadzi rentowną i zrównoważoną działalność oraz wspiera spółki, które wyznają jej filozofię, czyli „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia).

Do Grupy BenQ należą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (największy na świecie producent wielkoformatowych ekranów TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp. oraz Raydium Semiconductor Corp.

n      Informacje o firmie BenQ w Europie i w Polsce

BenQ Europe to regionalny oddział BenQ Corporation. Firma ma siedzibę w Holandii i jest obecna na największych europejskich rynkach, takich jak Austria, kraje Beneluksu, Europa Środkowo-Wschodnia, Francja, Niemcy, Włochy, Skandynawia, Rosja, Hiszpania, Szwajcaria i Wielka Brytania. Działalność BenQ Europe wpisuje się w filozofię „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia). Firma ma szeroką ofertę produktów opartych na zintegrowanych technologiach, która obejmuje projektory cyfrowe, monitory LCD, interaktywne ekrany dotykowe oraz ekrany informacyjno-reklamowe. BenQ Europe wyznaje wartości, takie jak profesjonalizm, pasja, jakość wykonania, doskonałość, dbanie o klienta i rozwój. BenQ jest najchętniej wybieraną marką DLP® na świecie oraz jest w pierwszej trójce największych dostawców projektorów w ponad 20 krajach w Europie. Ponadto BenQ Europe jest ekspertem w dziedzinie monitorów VA LED i plasuje się w pierwszej piątce dostawców tych urządzeń w różnych krajach.

BenQ w Polsce oferujetylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD iaparaty cyfrowe. Według niezależnych rankingów analityków rynku, od 2006 roku BenQ nieprzerwanie zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych (nie tylko DLP®). www.BenQ.pl

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl