Home / informacje prasowe / Bose 900 od 29.03 w sklepach

Bose 900 od 29.03 w sklepach

O najnowszym soundbarze firmy Bose – modelu 900 – pisałem jako jeden z pierwszych już 15 września 2021 roku. Napisałem wtedy m.in.:

Firma Bose wprowadza do sprzedaży (choć na razie nie w Polsce) swój najnowszy soundbar oznaczony cyfrą 900. Jego najważniejszą zaletą jest obsługa Dolby Atmos, którą do tej pory nie mogła się pochwalić żadna grajbelka tej firmy. Bose 900 jest w zasadzie rozwinięciem modelu 700 o głośniki wysokościowe – to właśnie dzięki nim 900-tka jest dłuższa od 700-tki.

Dokładnie pół roku po moim artykule, tj. dnia 15 marca 2022 roku firma Bose poinformowała, że wprowadza (wreszcie!) model 900 na rynek polski. Sprzedaż rozpocznie się 29 marca br., a grajbelka tania nie będzie.

Bose 900 będzie kosztował 4700 złotych.

Dla porównania ceny bezpośrednich rywali również z Dolby Atmos (w nawiasie kwdratowym rok debiutu w Polsce):

  • Sonos Arc – 4600 zł [2020]
  • Bose 900 – 4700 zł [2022]
  • B&W Panorama 3  – 4800 zł [2022]

Jak widać wybór jednoelementowych, zaawansowanych soundbarów z obsługą Dolby Atmos jest coraz większy.

Więcej informacji o najnowszym Bose 900 znajdziecie w informacji prasowej poniżej.

Komunikat prasowy Bose z 15 marca 2022 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego nie oznacza, że akceptujemy jakiekolwiek stwierdzenia i sformułowania w nim zawarte.

BOSE PRZEDSTAWIA INTELIGENTNY SOUNDBAR 900

Dolby Atmos i Bose Spatial Technologies w doskonałym, uniwersalnym głośniku bezprzewodowym

15 marca 2022 – Firma Bose przedstawia nowy Smart Soundbar 900 — głośnik Dolby Atmos®, który zapewnia niezrównanie immersyjny dźwięk w filmach, czy podczas słuchania muzyki. Dzięki wykorzystaniu autorskich technologii dźwięku przestrzennego model 900 firmy Bose podnosi jakość dźwięku Dolby Atmos, oddzielając instrumenty, dialogi i inne efekty dźwiękowe, a następnie umieszczając je jednocześnie w oddzielnych częściach pomieszczenia — powyżej, daleko po prawej czy bliżej z lewej strony. Nowy soundbar podnosi również jakość treści innych niż Dolby Atmos, zapewniając zbliżone wrażenia, bez względu na to, czego słuchasz lub co oglądasz. Wyposażony w HDMI eARC, Soundbar 900 łączy się z telewizorem za pomocą tylko jednego kabla, całą technologię kryjąc w przepięknej, smukłej obudowie. Wyposażony zarówno w Wi-Fi® jak i Bluetooth®, czerpie to, co najlepsze z obu światów – współpracuje z Asystentem Google i Amazon Alexa do sterowania głosowego, oferuje prostą aplikację do sterowania dotykowego i jest zgodny z Spotify Connect, AirPlay 2 oraz wszystkimi innymi inteligentnymi głośnikami Bose, zapewniając wysokiej klasy system multiroom audio. Soundbar 900 to wszechstronne urządzenie, które zastępuje Bose Smart Soundbar 700. Zadebiutuje w sklepach już 29 marca 2022 w cenie 4699 PLN. Można je także zamawiać w przedsprzedaży już dziś na Bose.pl.

Dolby Atmos w połączeniu z technologiami przestrzennymi Bose

Dzięki Smart Soundbar 900 znajdziesz się w centrum muzyki lub filmów w zupełnie nowy sposób. Łącząc niestandardowe macierze, przetworniki dipolowe i niskoprofilowe przetworniki z technologiami przestrzennymi Bose, tworzy warstwę dźwięku o wysokim stopniu realizmu – coś czego nie może powielić żaden inny głośnik.

Bose 900 soundbar drivers

Podczas gdy konwencjonalne soundbary Dolby Atmos generują dźwięk „nad głową” odbiorcy, 900 robi więcej. Technologia Bose PhaseGuide™dodaje inne wymiary, równie precyzyjnie, umieszczając i „przypinając” wyraźny dźwięk z prawej i lewej strony słuchacza, gdzie głośników nie ma. Tak więc helikopter unosi się nad tobą, a aktorzy zamiast po ekranie, biegną obok ciebie. Albo kiedy wokalista śpiewa, stojąc pośrodku lewej strony sceny — słyszysz go właśnie pośrodku lewej ale w swoim pokoju. Gdy nie ma treści Dolby Atmos, poziome efekty przestrzenne są równie skuteczne, a technologia Bose TrueSpace™ dba o umiejscowienie dźwięku na konkretnej wysokości – wertykalnie – remiksując sygnały, aby dodać „wysokość” bez konieczności dodawania głośnika sufitowego.

W przypadku programowania lub odtwarzania playlist technologia Bose QuietPort™ zapewnia wyjątkową jakość basów i praktycznie brak zniekształceń przy dowolnej głośności. A jeśli meble lub umiejscowienie systemu zakłócają jakość dźwięku, opatentowana technologia ADAPTiQ® automatycznie to naprawia, optymalizując wydajność w każdej przestrzeni, za każdym razem.

Rozmiar i design

Soundbar 900 mierzy zaledwie 5,82 cm wysokości, nieco ponad 10 cm głębokości i 104 cm długości. Charakteryzują go: owalny kształt, metalowa kratka zawijająca się na obudowie, szczelne szwy i czyste linie, a na szczycie urządzenia także polerowany, odporny na uderzenia blat z hartowanego szkła. Idealnie pasuje pod telewizory 50″ lub większe.

Prostota, kompatybilność, sterowanie

Bose Smart Soundbar 900 zapewnia szybką instalację i natychmiastową satysfakcję. Konfiguracja jest prosta dzięki HDMI eARC i konieczności podłączania do telewizora tylko jednego kabla. Dzięki Wi-Fi dostęp do Spotify Connect i AirPlay 2 jest jeszcze łatwiejszy; natomiast dzięki technologii Bluetooth® parowanie z telefonem lub tabletem zajmuje tylko kilka sekund. Asystent Google i Amazon Alexa są wbudowane w ramach sterowania głosowego — a Alexa dodatkowo obsługuje odbieranie i wykonywanie połączeń oraz wyjątkową funkcję Bose Voice4Video™, która włącza telewizor na żądany kanał za pomocą tylko jednego polecenia głosowego.

Aby zapewnić prawdziwą elastyczność, model 900 współpracuje płynnie i bezprzewodowo z modułami basowymi Bose i tylnymi głośnikami, zapewniając pełniejsze wrażenia kina domowego; z inteligentnymi głośnikami Bose działającymi w systemach multi-room oraz whole-home; a także z nowymi słuchawkami QuietComfort® 45 by zapewnić prywatność w czasie oglądania. Aplikacja Bose Music pomaga w parowaniu, personalizacji i aktualizacjach.

Informacje na temat Bose Corporation

Firma Bose Corporation została założona w 1964 roku przez dr Amara G. Bose, wówczas profesora elektrotechniki w Massachusetts Institute of Technology. Obecnie firma kieruje się swoimi zasadami założycielskimi, inwestując w długoterminowe badania, aby opracowywać nowe technologie przynoszące realne korzyści dla klientów. Innowacje Bose obejmowały dziesięciolecia, tworząc i rewolucjonizując kategorię urządzeń audio i nie tylko. Urządzenia Bose do domu, samochodu, podróży i przestrzeni publicznej stały się ikonami, zmieniając sposób, w jaki ludzie słuchają muzyki. Bose Corporation jest własnością prywatną. Pionierskiego ducha firmy, pasję w dążeniu do doskonałości i zaangażowanie w niezwykłe doświadczenia można znaleźć na całym świecie – wszędzie tam, gdzie Bose prowadzi swoje interesy.

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl