Home / info / Bose SoundLink Mini w nowej odsłonie

Bose SoundLink Mini w nowej odsłonie

Małe, z własnym zasilaniem, z bezprzewodową komunikacją – a więc wygodne do przenoszenia głośniki mają swój czas. Ich wybór jest całkiem spory i – co więcej – nie stronią od nich znani, renomowani producenci audio. Nowy, rozbudowany model głośnika tego typu przedstawiła właśnie firma Bose. Już poprzedni model brzmiał nieźle i zyskał sporą popularność, o czym swego czasu miałem okazję się przekonać, testując go w zeszłym roku (tekst można znaleźć w magazynie „OiD). W nowej odsłonie możliwości jego rozbudowano. Zobaczmy, czym kusi głośnik Bose SoundLink Mini Bluetooth II.


INFORMACJA PRASOWA


Firma Bose przedstawiła głośnik nowej generacji SoundLink Mini Bluetooth — najlepiej wyposażony z ultraprzenośnych głośników SoundLink, dostępnych dotąd na rynku. Unowocześniony głośnik SoundLink Mini II jest wyposażony w zestaw głośnomówiący, który umożliwia prowadzenie rozmów bez słuchawki, akumulator o dłuższym czasie pracy, dzięki któremu można słuchać muzyki przez cały dzień, funkcję Multi-Connect do telefonu i tabletu oraz w instrukcje głosowe ułatwiające parowanie. Ponadto zapewnia mocne, realistyczne brzmienie, które rozsławiło ten niewielki głośnik na całym świecie. Cena: 899 zł.

BoseOryginalny głośnik SoundLink Mini okazał się wyjątkowy — twierdzi Jack Yu, menedżer produktu ds. głośników SoundLink firmy Bose. Nie miał sobie równych, a jakość jego brzmienia zachwyca użytkowników po dziś dzień. Nasi inżynierowie nadal utrzymują tę jakość na wysokim poziomie, obmyślając nowe sposoby użytkowania głośnika.

Głośnik SoundLink Mini II ma wbudowany zestaw głośnomówiący, co umożliwia prowadzenie rozmów, podczas których wyraźnie słychać każde słowo — wystarczy tylko nacisnąć przycisk w górnej części głośnika. Po zakończeniu rozmowy odtwarzanie muzyki zostaje automatycznie wznowione. Jednocześnie można podłączyć dwa urządzenia Bluetooth, co umożliwia odtwarzanie muzyki lub dowolnych innych multimediów z telefonu lub tabletu. Parowanie nigdy nie było tak proste. Procedurę ułatwiają nowe instrukcje głosowe, które wyjaśniają kolejno każdy etap połączenia z urządzeniem mobilnym i rozpoznają urządzenia po nazwach dzięki funkcji syntezy mowy. Głośnik SoundLink Mini II przechowuje w pamięci osiem ostatnio używanych urządzeń Bluetooth, dzięki czemu nie trzeba parować ich ponownie.

Głośnik SoundLink Mini II został wyposażony w udoskonalony akumulator litowo-jonowy, który może pracować nawet 10 godzin, a więc idealnie nadaje się do użytku osobistego i całodziennego odtwarzania. Ładować można go z niemal dowolnego źródła zasilania USB, zaś dołączona podstawka ładująca zapewnia nieprzerwaną gotowość do działania. Można z niego korzystać w dowolnym miejscu. Głośnik jest trwały i solidny: został przetestowany pod kątem codziennego, intensywnego użytkowania zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Nowy głośnik SoundLink Mini II nadal pozostaje najmniejszym głośnikiem Bluetooth firmy Bose, zachowując niewielkie gabaryty i rozmiary oryginału. Waży 668 g i ma 5,1 cm wysokości, 18 cm szerokości i 5,8 cm głębokości. Tradycyjna obudowa z anodyzowanego aluminium jest odporna na zadrapania i ślady odcisków palców. Ma unowocześnione wzornictwo i stalową maskownicę z mikrootworami. To samo brzmienie, które nadało nowy wymiar kategorii głośników Bluetooth, nadal jest główną cechą nowego głośnika SoundLink Mini II. Zostało ono opatentowane i stanowi wyłączną cechę produktów Bose. Opatentowane podwójne pasywne radiatory w połączeniu z dwoma niestandardowymi przetwornikami o wysokiej wydajności gwarantują pełnię i czystość dźwięku oraz znacznie głębsze brzmienie niskich tonów. Przy zmianie poziomu głośności technologia cyfrowego przetwarzania sygnałów firmy Bose optymalizuje dźwięk, zapewniając zrównoważone brzmienie przy każdym poziomie odsłuchu.

Głośnik SoundLink Mini II to kolejny przykład naszego zamiłowania do szczegółów — mówi Yu — Technologie bezprzewodowe dotarły już wszędzie, ale nam zawsze zależy na jeszcze większej wydajności, lepszym brzmieniu i ciekawszym wzornictwie. Połączenie doskonałego dźwięku i wyglądu głośnika SoundLink Mini z nowymi atrakcyjnymi funkcjami wprowadzonymi z myślą o prostej, intuicyjnej obsłudze to kolejny rozdział w księdze naszych sukcesów.

Nowy głośnik SoundLink Mini Bluetooth II będzie dostępny od 4 czerwca 2015 r. w cenie 899 zł. Głośnik występuje w dwóch kolorach: czarnym i perłowo-białym; dostępne są także miękkie pokrowce w kolorach czerwonym, zielonym, granatowym, stalowym i szarym, do nabycia osobno w cenie 109 zł za sztukę.

glosniki

Informacje o firmie Bose Corporation
Firma Bose Corporation została założona w 1964 roku przez dr. Amara G. Bose, profesora elektrotechniki bostońskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology. Dzisiaj, firma rozwija się zgodnie ze swoimi zasadami założycielskimi – inwestuje w długoterminowe badania mające jeden główny cel: tworzenie nowych technologii, które przyniosą klientom wymierne korzyści. Od kilkudziesięciu lat innowacje firmy Bose zmieniają świat nie tylko w dziedzinie sprzętu audio. Produkty Bose zyskały status kultowych wśród urządzeń używanych w domu i samochodzie, w podróży i w miejscach publicznych. Od domowych systemów rozrywki i systemów muzycznych Wave po słuchawki redukujące hałas, cyfrowe systemy muzyczne, głośniki Bluetooth i rozwiązania profesjonalne — Bose zmienia sposób słuchania muzyki.


(O głośniku Bose SoundLink Mini Bluetooth w pierwszej wersji można przeczytać tutaj / issuu)

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl