Home / info / BZWBK w Samsungach

BZWBK w Samsungach

Kolekcja telewizorowych aplikacji firmy Samsung wzbogaciła się o nową, wartościową pozycję. Jest nią aplikacja BZWBK24 TV, która jest pierwszą tego typu w Polsce aplikacją na telewizor. Więcej informacji poniżej.

KOMUNIKAT PRASOWY

Klienci Banku Zachodniego WBK, a równocześnie posiadacze telewizorów marki Samsung Smart TV z dostępem do Internetu, mogą korzystać z bankowości elektronicznej  także na swoim telewizorze. 21 października została udostępniona pierwsza na polskim rynku aplikacja bankowa, którą pobrać można w Samsung Apps dla telewizorów Samsung Smart TV z 2011, 2012 i 2013 roku oraz na urządzenia Blu-ray z funkcją Smart Hub z 2012 i 2013 roku. Jest to pierwsza w Polsce i druga w Europie taka funkcjonalność bankowa w tym sklepie.

bzwbk1

Aplikacja BZWBK24 TV dostępna jest już w Samsung Apps.  Osoby, które mają rachunek w Banku Zachodnim WBK mogą, wykorzystując te same dane do logowania, którymi posługują się w serwisie internetowym lub aplikacji mobilnej, sprawdzić informacje o swoich rachunkach

– mówi Tomasz Niewiedział, dyrektor Obszaru Bankowości Mobilnej i Internetowej.

W bardzo czytelny sposób na dużym ekranie zaprezentowane są salda i dostępne środki, istnieje możliwość sprawdzenia szczegółów oraz historii rachunków, kart i oszczędności, a także kursów walut

– dodaje.

Rynek Smart TV jest bardzo podzielony, każdy producent dostarcza własne narzędzia developerskie i rozwija własny sklep z aplikacjami. Samsung – to niekwestionowany lider zarówno na świecie jak i na polskim rynku. Potencjał rozwoju tego typu platform jest bardzo duży – szybkie łącza internetowe, do których podłączone są telewizory, wraz  z wielkością i jakością ekranów, pozwalają z optymizmem patrzeć na szybkie zaakceptowanie i wykorzystanie  aplikacji bankowych.

bzwbk2

W Samsung Smart TV znajdziemy już ponad 100 bezpłatnych polskich aplikacji. Korzystanie z ich zawartości w niektórych przypadkach może być płatne. Możemy tam skorzystać z materiałów wideo (filmy, seriale, programy informacyjne i rozrywkowe), muzyki (klasyczne i dobrze znane stacje radiowe, radio internetowe, muzyka na żądanie czy karaoke) czy też  edukacyjnych. Można też zamawiać jedzenie za pośrednictwem aplikacji SmartFood czy też wybierać z ponad 300 aplikacji globalnych. Wystarczy nacisnąć przycisk SmartHub w pilotach telewizorów Samsung Smart TV, aby wejść w świat nowoczesnej telewizji nieograniczonej ramówką i Internetu z tysiącami filmów, informacji i wieloma stacjami radiowymi.

Twórcą aplikacji i partnerem technologicznym projektu jest firma eLeader.

© TV TEST 2013

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl