Home / info / Canon i Rush

Canon i Rush

Kamerę EOS C300 firmy Canon wykorzystano w filmie Rush Rona Howarda. Film opowiada o rywalizacji Jamesa Hunta i Nikiego Laudy w 1976 roku.
canon eos c300 01
Więcej informacji poniżej.
———————————————————————————-
Warszawa, 19 września 2013 r. – Legendarny hollywoodzki reżyser Ron Howard wykorzystał zaawansowaną kamerę Canon EOS C300 do kręcenia scen akcji w najnowszym filmie RUSH o Formule 1. Ze względu na wydajność, niewielkie rozmiary oraz elastyczność w zastosowaniu model EOS C300 został wykorzystany w procesie produkcji do nagrywania scen „z ręki”.

poster1_cr

Dzięki wykorzystaniu tej profesjonalnej kamery kinowej zespół filmowy mógł eksperymentować, tworząc przepiękne dynamiczne ujęcia pojazdów podczas wyścigów samochodowych. EOS C300 okazał się idealny do robienia ekscytujących zbliżeń, których nie udałoby się osiągnąć przy użyciu większej kamery statycznej.

Film RUSH został wyreżyserowany przez dwukrotnego laureata Oscara Rona Howarda (Piękny umysł, Frost/Nixon). Reżyser wybrał model EOS C300 z myślą o dynamicznych scenach akcji, które przepełniają film. Kamera pozwoliła przedstawiać obrazy w sposób bardziej twórczy i wyrazisty. Howard skomentował: „Eksperymentowaliśmy próbując trzymać kamerę z dala od rozgrywającej się akcji lub nagrywając wszystko z ręki, niejako zza kulis, z użyciem dłuższego obiektywu. Dzięki temu mieliśmy okazję uchwycić coś, czego nie byliśmy w stanie przewidzieć. Zastosowanie różnych technik nagrywania pozwoliło uzyskać  kompletnie odmienne efekty. Ujęcia „z ręki” były bliskie, dzięki czemu tworzyły niesamowitą atmosferę intymności. Na innych widać porywające  i nieoczekiwane efekty wizualne. Kamera EOS C300 była doskonałym narzędziem przy obu sposobach filmowania”.

poster3

RUSH to dramatyczna historia z 1970 opowiadająca o rywalizacji kierowców Formuły 1 –  Jamesa Hunta i Nikiego Laudy. Film przedstawia nie tylko intensywną walkę sportowców na polu zawodowym, ale również ich bogate i stylowe życie prywatne. Charyzmatyczny Anglik, Hunt (Chris Hemsworth) jest znanym playboyem, natomiast mężczyzna austriackiego pochodzenia o nazwisku Lauda (Daniel Brühl) to jego zdyscyplinowany i metodyczny przeciwnik. RUSH przedstawia losy kierowców, doprowadzających się do skraju wytrzymałości psychicznej i fizycznej. W ich życiu nie ma ani ekspresowej drogi do zwycięstwa, ani tym bardziej miejsca na błędy. Film nawiązuje do złotej ery Formuły 1 – do okresu, w którym Canon był kluczowym sponsorem wszystkich wyścigów F1.

Polską premierę filmu RUSH zaplanowano na 8 listopada br.

© TV TEST 2013
Telewizory - zobacz na Ceneo.pl